-

Algemeen

Thomas openhartig over intieme problemen: “Zeven jaar geen seks met vriendin”

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Zoë, een 43-jarige vrouw, heeft geen interesse in s*ksuele activiteiten. Ze raakt nooit 0pgewonden en vindt het hele gebeuren maar gedoe. In een interview met De Telegraaf’s rubriek ‘Tussen de Lakens’ vertelt ze over haar relatie met haar vriend: “Hij ligt naast me te mast*rberen.”

“Toen ik jonger was, begonnen mijn vriendinnen interesse te tonen in s*ks. Ik had daar geen behoefte aan. Ik las geen 0pwindende verhalen in tienerbladen. Wat kon het mij schelen hoe iemand zijn of haar eerste keer had beleefd? Ik had ook geen interesse in jongens.”

Veel mensen vroegen me destijds of ik misschien op vrouwen viel, maar dat was het niet. Als ik uitging en een jongen interesse toonde, haakte ik af.”

“Ik vond z0enen nog wel oké, maar dat was het dan ook. Ik werd 0ntmaagd toen ik 27 was. Niet omdat ik dat zelf zo graag wilde, maar ik werd overgehaald toen ik dr0nken was.”

“Het was vresel!jk. Ik heb die jongen daarna nooit meer gezien of gesproken, dus je kunt wel zeggen dat het erg tegenviel.”

Ik raakte niet 0pgewonden
“Mijn ontmaagding was snel en liefdeloos. Het heeft een stempel gedrukt op de rest van mijn leven. Ik besloot dat ik het nooit meer zou doen met iemand waarvan ik niet zeker wist dat ik ook van hem hield. Toen ik 36 was, ontmoette ik Thomas. Hij maakte me gelukkig.”

“Maar let op: gelukkig, maar niet 0pgewonden. Als we int*em waren, vond ik er geen plezier in. Het was gewoon niet leuk en dat denk ik zeven jaar later nog steeds.”

“Ik heb een jaar lang gedaan alsof ik het leuk vond. Ik word niet 0pgewonden en ik moet 0vergeven als ik sp*rma zie. Voor mij is knuffelen en z0enen genoeg, maar daar blijft het dan ook bij.”

Emotioneel gesprek
“Na een jaar heb ik het hem gewoon verteld. Ik was oprecht emotioneel omdat ik mijn vriend geen s*ksleven kan bieden. Dat is te veel gevraagd voor mij. Hoewel ik het niet leuk vind voor hem, wil ik mezelf ook niet verwaarl0zen. Daar zou ik alleen maar last van hebben.”

Thomas staat met lege handen
“Hij vindt het soms wel moeilijk. Hij heeft periodes waarin hij echt zin heeft, maar dan krijgt hij bij mij geen gehoor. Hij is inmiddels zo ver dat hij het niet eens meer probeert.”

“Ik heb overwogen om de relatie open te stellen, maar ik wil niet dat hij met een andere vrouw gaat. Dat wil ik dan weer niet.”

Wat we nu doen, is veel knuffelen. Hij bevr*digt zichzelf terwijl hij naar een 0pwindend filmpje kijkt. Onze relatie is verder goed, behalve op s*ksueel gebied.”

“Gelukkig kan ik goed met hem praten. Dat vind ik belangrijker dan iemand met wie ik niet kan communiceren. We zijn gewoon anders.”

Algemeen

Dit vergeten mapje met de eerste euromunten blijkt nu verrassend veel waard.

Avatar foto

Gepubliceerd

op

De Zalmkit: van nationale trots tot nostalgisch verzamelobject

Iedereen die de overgang van de gulden naar de euro bewust heeft meegemaakt, herinnert zich het kleine kartonnen mapje met muntjes nog wel. Eind 2001 kreeg bijna elk Nederlands huishouden een zogenoemd euro-startpakket, bedoeld om alvast kennis te maken met de nieuwe munteenheid.

Het mapje, officieel de eurokit genoemd maar al snel bekend als de Zalmkit, was vernoemd naar toenmalig minister van Financiën Gerrit Zalm. Het voelde voor velen als een stukje geschiedenis in handen — een tastbaar bewijs dat Nederland een nieuw tijdperk binnentrad.

Ruim twintig jaar later zijn veel van die kits nog altijd bewaard gebleven, zorgvuldig opgeborgen in lades, vitrines of op zolder. Sommige mensen hoopten dat ze ooit veel geld waard zouden worden. Maar anno 2025 blijkt die hoop vooral symbolisch.

Lees verder