Algemeen
Gordon opnieuw zwaar onder vuur: ´Afgegleden narcist!´

In de nieuwste aflevering van de AD Mediapodcast neemt mediajournalist Gudo Tienhooven geen blad voor de mond als het over Gordon gaat. Tijdens het jaaroverzicht, gepresenteerd door Angela de Jong en haar collega’s, wordt Gordon uitgebreid besproken, vooral zijn recente soapserie.
Kritiek op de Soapserie
Tienhooven noemt de serie een gemiste kans. “Dit had een interessant portret kunnen zijn van een afgegleden narcist,” stelt hij. De serie had inzicht kunnen geven in wat Gordon drijft, maar volgens Tienhooven is dit niet gelukt.
Psychologisch Portret
Gudo ziet potentie in een diepgaand psychologisch portret van Gordon, waarin de impact van roem wordt belicht. “Daar had ik nog wel naar willen kijken,” zegt hij. Dit sentiment wordt gedeeld door collega’s, die het interessant zouden vinden om te zien wat roem met iemand als Gordon doet.
Sensatiebeluste Documentaire
Tienhooven bekritiseert de documentaire als “puur sensatiebelust” en benadrukt dat het vooral Gordons “aandachtsgeilheid” voedt. Hij kon slechts enkele afleveringen verdragen voordat hij afhaakte.
Producent Onder Vuur
Volgens Tienhooven heeft producent John van den Heuvel een fout gemaakt door Gordon te veel ruimte te geven om anderen te bekritiseren zonder zelfreflectie. “Deze documentaire geeft hem alle ruimte om alles en iedereen uit te kafferen,” concludeert hij.
Angela de Jong’s Reactie
Angela de Jong voegt met enige ironie toe: “Dat maakt het ook wel weer leuk toch? Dat maakt het juist zo verschrikkelijk.” Echter, Tienhooven geeft toe dat hij dit slechts kort kan verdragen.
De kritiek op Gordon en zijn serie laat zien hoe verdeeld de meningen zijn over zijn publieke persona en zijn keuzes in de media.

Algemeen
Floortje Dessing deelt zeer heftig nieuws: ‘Wereld ingestort!’

Floortje Dessing door diep dal: “Het voelde alsof ik doormidden was gezaagd”
Floortje Dessing, bekend van haar avontuurlijke reisprogramma’s en krachtige uitstraling, is het afgelopen jaar volledig uit de schijnwerpers verdwenen. In een eerlijk en emotioneel interview met LINDA. doet de presentatrice nu voor het eerst haar verhaal over wat haar al die tijd stil hield: een ernstige z!ekte die volgde op het verlies van haar vader.
Een onzichtbare strijd na een groot verlies
In mei vorig jaar 0verleed Floortjes vader, een verlies dat haar diep raakte. Niet lang daarna kreeg haar lichaam het zwaar te verduren. Binnen korte tijd werd ze twee keer met spoed opgenomen in het z!ekenhuis. De klachten waren ernstig, maar de oorzaak bleef lange tijd onduidelijk. “Ik dacht dat ik kanker had,” vertelt ze openhartig. Die onzekerheid leidde tot slapeloze nachten en paniekaanvallen. “Ik kreeg aanvallen in bed en wist soms niet waar ik het moest zoeken.”
Pas veel later kwam de diagnose: Floortje bleek te lijden aan een zeldzame en heftige vorm van endometriose, een aandoening waarbij weefsel dat lijkt op baarmoederslijmvlies zich buiten de baarmoeder nestelt. In haar geval had het zich verspreid naar organen als haar lever, longen en middenrif.
Een zware operatie en een litteken dat blijft
De enige oplossing was een ingrijpende operatie. “Het was veel heftiger dan ik had verwacht,” zegt Floortje. Tijdens de operatie werd de helft van haar lever verwijderd, evenals een stuk van haar long en een deel van haar middenrif. Het herstelproces was pijnlijk en lang. “Ik heb nu een litteken over mijn hele buik. Slapen en lopen gaan nog steeds moeizaam. Het voelt alsof ze me letterlijk doormidden hebben gezaagd.”
Ook de nasleep van de operatie viel zwaar. Vanwege de pijn kreeg ze sterke medicatie voorgeschreven, die haar niet alleen fysiek maar ook mentaal onderuit haalde. “Ik was echt een junk,” zegt ze eerlijk. “Het afbouwen van die medicatie was verschrikkelijk. Ik werd depressief, huilde om alles. Uiteindelijk moesten artsen me begeleiden om er vanaf te komen.”
Langzaam terug naar het leven
Toch gloort er licht aan de horizon. Floortje vertelt dat haar lever inmiddels weer is aangegroeid en dat het gat in haar middenrif met collageen is opgevuld. “Ik ben gerepareerd,” zegt ze voorzichtig optimistisch. “Maar ik ben er nog niet. Het gaat stap voor stap.”
Hoewel het fysieke herstel tijd vergt, voelt ze dat ze emotioneel ook langzaam weer grip krijgt op haar leven. Ze beschrijft het als “langzaam landen na een intens jaar.” En die landing deelt ze weer mondjesmaat met haar volgers.
Terug op Instagram: herinneringen en herstel
Op 3 mei, precies een jaar na het 0verlijden van haar vader, plaatste Floortje voor het eerst in lange tijd weer iets op Instagram. Ze deelde een foto van een familiemoment, waarin ze samen met haar naasten het leven van haar vader vierde. “Die vader van ons hield wel van een feestje,” schreef ze liefdevol. “Op deze dag vol herinneringen vieren we zijn leven voluit.”
De post raakte bij veel volgers een snaar. Niet alleen omdat Floortje eindelijk weer iets van zich liet horen, maar vooral omdat het zo oprecht en krachtig was — zoals we haar kennen.
Terugblik op een moeilijk jaar
Floortje gaf al eerder aan dat het niet goed met haar ging. In augustus 2024 schreef ze op Instagram dat haar lichaam niet meer in staat was om te reizen, iets wat haar tweede natuur is. “Ik lig er even helemaal vanaf,” meldde ze toen. “Geen reizen deze zomer, want mijn lijf doet het gewoon niet.” Het was ook de eerste zomer zonder haar vader — iets wat ze als bijzonder confronterend ervoer. “Allemaal eerste keren deze zomer,” schreef ze. “Nog even, en dan begint de herfst.”
Ook in oktober liet ze kort iets van zich horen. Ze deelde toen dat haar avontuurlijke leven tijdelijk was ingeruild voor rustige dagen op de bank, met een boek, een deken en een serie. De reacties van haar volgers waren hartverwarmend en steunend. Ze bleef geliefd, ook in stilte.
Heimwee moet je koesteren
Ondanks haar afwezigheid had Floortje vorig jaar nog wel een belangrijke mijlpaal: haar boek Heimwee moet je koesteren verscheen. In dit persoonlijke werk blikt ze terug op 25 jaar reizen en televisie maken. Ze deelt verhalen, favoriete plekken, lessen die ze onderweg leerde én inzichten die veel verder reiken dan landsgrenzen. Het boek kreeg lovende reacties en werd voor velen een baken van inspiratie tijdens een periode waarin Floortje zelf onzichtbaar was.
De veerkracht van Floortje
Nu kijkt ze voorzichtig vooruit. “Ik voel me elke dag een beetje sterker,” zegt ze. De ervaringen van het afgelopen jaar hebben haar veranderd — niet gebroken. Ze blijft trouw aan zichzelf, aan haar liefde voor reizen en de wereld, maar erkent ook dat het leven niet altijd maakbaar is. “To be continued,” sluit ze haar verhaal af. En daarmee laat ze zien dat ze er nog is, misschien anders dan voorheen, maar niet minder krachtig.
Wat haar verhaal zo bijzonder maakt
Floortje’s openhartigheid maakt haar niet alleen menselijk, maar ook een baken van herkenning voor anderen die met verlies of z!ekte kampen. Waar ze normaal gesproken de wereld rondreist om anderen te ontmoeten, nodigt ze nu mensen uit om haar binnenwereld te ontdekken. En die blijkt minstens zo indrukwekkend.
Ze is misschien (nog) niet terug op een verre bestemming met camera en rugzak, maar de reis die ze nu maakt, is minstens zo waardevol. Een reis van herstel, veerkracht en het opnieuw leren leven na verdriet en pijn.
Wat de toekomst brengt? Als het aan Floortje ligt, iets met betekenis. Want of het nu om een afgelegen eiland gaat of om een stil moment op de bank: haar blik blijft gericht op wat écht telt.
En daar kijken wij graag met haar mee.