Algemeen
John de Mol niet blij met Catherine Keyl in Vandaag Inside: ´Liever frisse jongedame´

John de Mol (69) heeft zich onlangs negatief uitgelaten over de aanwezigheid van de 78-jarige Catherine Keyl bij Vandaag Inside. Het lijkt erop dat de mediamagnaat weinig enthousiast was over haar verschijning, vooral gezien zijn eerdere opmerkingen over “frisse, jonge vrouwen” aan tafel.
Frisse, jonge vrouwen
John de Mol staat al bekend om zijn oudere visie op vrouwen op televisie. Zo verklaarde hij eerder in een gesprek met Marc-Marie Huijbregts in DWDD dat er binnen de tv-wereld een “houdbaarheidsdatum” is voor vrouwelijke presentatoren. “Als je bij tv gaat werken, is er een bepaalde houdbaarheidsdatum,” zei de Mol, wat zorgde voor enige verbazing bij de aanwezige media. Het werd niet ongemerkt opgemerkt door Angela de Jong, die terecht opmerkte dat die houdbaarheidsdatum kennelijk alleen voor vrouwen geldt.
Opmerkingen over Patty Brard
De Mol heeft eerder ook veel kritiek gekregen voor het opnemen van een clausule in het contract van Patty Brard, waarin stond dat hij haar zou kunnen ontslaan als ze weer “dik zou worden”. Deze clausule is een ander voorbeeld van de manieren waarop De Mol volgens sommigen zijn verouderde standpunten laat doorschemeren over hoe vrouwen zich moeten presenteren in de media.
Kritiek op Catherine Keyl
De Mol was dus niet te spreken over de aanwezigheid van Catherine Keyl bij Vandaag Inside. Johan Derksen onthulde in een uitzending dat de Mol had aangedrongen op de aanwezigheid van “frisse jonge vrouwen” aan tafel, en dat hij “niet te dansen” stond met Keyl, gezien haar leeftijd.
Ondersteuning voor Keyl
Toch was niet iedereen het met De Mol eens. Wilfred Genee, Valentijn Driessen, en René van der Gijp lieten zich juist positief uit over Catherine Keyl, en benadrukten dat zij het hartstikke goed deed tijdens haar verschijning. Genee stelde zelfs dat Keyl “hartstikke leuk” was en dat haar leeftijd niet zo relevant was.
Betrokkenheid bij Linda de Mol
Mediacourant vraagt zich af of De Mol’s kritiek op Catherine Keyl te maken heeft met haar eerdere, scherpe opmerkingen over Linda de Mol. Of dit de reden is voor zijn ongenoegen, blijft onduidelijk, maar de situatie blijft de gemoederen bezighouden in de media.

Algemeen
Freek Rikkerink krijgt plots verrassend nieuws van dokter te horen

Suzan & Freek keren tóch terug op het podium: “Waarom zouden we stoppen met leven?”
Amper enkele weken geleden leek het muzikale hoofdstuk van Suzan & Freek plotseling tot een einde te komen. Met emotionele woorden deelden ze eind mei het ingrijpende nieuws dat Freek Rikkerink kampt met een ongeneeslijke vorm van longk*nker. Tegelijkertijd maakten ze bekend dat Suzan zwanger is van hun eerste kindje. Het contrast tussen verdriet en nieuw leven raakte duizenden fans diep.
Concerten werden geschrapt, plannen geannuleerd, en de stilte leek in te treden rond het geliefde duo. Maar nu, verrassend en hoopvol, laten Suzan & Freek weten dat ze tóch opnieuw het podium zullen betreden. Hun boodschap is krachtig, liefdevol en doordrenkt van levenslust: “Waarom zouden we stoppen met leven, als we ook samen kunnen doen wat we het allerliefste doen?”
Een emotionele rollercoaster
Sinds de aankondiging van Freeks diagnose is er veel gebeurd. De eerste dagen na het nieuws waren zwaar, geven ze openlijk toe. “We hebben die week alleen maar gehuild,” schrijven ze op sociale media. Het nieuws was niet alleen een schok voor henzelf, maar ook voor hun vele volgers die zich verbonden voelen met hun muziek én hun verhaal.
Maar ondanks de ernst van de situatie, is er iets in hen veranderd. “Elke dag komt er wat meer zonlicht en rust in onze dagen,” vertellen ze. En dat komt niet alleen door mentale veerkracht, maar ook door medische hoop. De behandeling die Freek krijgt, is levensverlengend en lijkt tot nu toe goed aan te slaan.
“Na maanden eindelijk verlost van het hoestje (waarvoor hij ‘even’ naar de dokter ging) en weer een paar gezonde kilo’s erbij,” zo schreven ze eerder al opgelucht. De medicijnen zijn bedoeld om de z!ekte af te remmen, geen chemotherapie, maar wel een therapie die bij sommige patiënten al jaren effect heeft. “Daar houden we ons voor nu aan vast.”
Leven in het nu
Het vooruitzicht op een zomer vol muziek leek eerder ondenkbaar, maar het stel besloot samen met de artsen om opnieuw op te treden. “De arts vond het zelfs een goed idee,” schrijven ze dankbaar. Daarmee verandert hun zomer niet in een tijd van terugtrekking, maar in een seizoen vol betekenis.
Op vrijdag 27 juni staan ze voor het eerst opnieuw op het podium tijdens Concert At Sea in Zeeland. Daarna volgen nog verschillende optredens, zowel in Nederland als België:
-
6 juli – Moen Feest in Zwevegem
-
13 juli – Rock Zottegem
-
25 juli – AT SEA in Koksijde
-
15 augustus – Rijvers Festival in Lievegem
-
20 september – LoForLife in Scherpenheuvel-Zichem