-

Algemeen

Ongelofelijk: Burgemeester Rotterdam neemt het op voor m*ssentrekker

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Rotterdam werd gisteren opgeschrikt door een verschrikkelijke aanslag. Het 0M heeft inmiddels bevestigd dat de dQder, Ayoub M., handelde met ’terror1stisch oogmerk’. Bij de gebeurtenis is een onschuldige man van 32 jaar omgekomen. Een ander raakte zw@@rgewond.

@anslag

Het nieuws volgde elkaar snel op gisteravond. In eerste instantie zou het om een ruzie gaan, maar kort daarna werd duidelijk dat een man ‘wild’ om zich heen stak.

Getuigen meldden dat de verd@chte ‘Allahoe Akbar’ schreeuwde en ‘veel slachtoffers’ wilde maken. Het is aan de Rotterdamse held Reniël, een kickbokstrainer die toevallig op de plek des onheils was, te danken dat er niet meer sl@chtoffers zijn gevallen.

Reniël deed namelijk wat veel mensen niet zouden doen: hij ging de aanvaller te lijf en mepte de steker, die 2 vleesm*ssen in zijn hand had, bewusteloos.

Allahoe Akbar

De afzwaaiende burgemeester van Rotterdam ontving gisteren een bericht van de p0litie over het incident. Ahmed Aboutaleb vond het niet gepast om de link met terreur direct te leggen. In zijn optiek is ‘Allahoe Akbar’ schreeuwen heel gewoon. ”Dat roep ik wel tientallen keren per dag”, zo laat Aboutaleb optekenen.

Volgens de burgervader moeten we dat gewoon zien als ”een stopwoordje voor moslims”. Aboutaleb zegt niet te weten of de verd@chte het heeft geroepen met andere bedoelingen. ”Dat moet uit onderzoek blijken.”

De dder, een 22-jarige man uit Amersfoort die bekend was bij p0litie en just1tie, werd uitgeschakeld door een kickbokstrainer. Omstanders smeten ook nog allerlei terrasmeubilair op de man. De dader ligt zw@@rgewond in het ziekenhuis.

Aboutaleb heeft grote bewondering voor de omstanders, maar nog veel meer voor Reniël. Vanmiddag gaf hij aan de kickbokser te willen bellen. ”Om hem te bedanken voor deze heldendaad.”

Algemeen

Werkloos stel in Uit De Schulden geweigerd bij voedselbank, krijgen daarom nóg meer leefgeld!

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Kijkers verbaasd over hulp aan gezin in ‘Uit De Schulden’: ‘Hoe is dit mogelijk?’

In het programma Uit De Schulden probeert presentator John Williams samen met een team van experts mensen te helpen die financieel volledig zijn vastgelopen. De serie, uitgezonden op RTL, belicht de verhalen van gezinnen en individuen die kampen met grote geldproblemen, vaak al jarenlang. Met persoonlijke begeleiding, inzicht in administratie en psychologische steun wil het programma hen niet alleen uit de schulden helpen, maar ook hoop en toekomstperspectief bieden.

Toenemende financiële druk in Nederland

De makers van het programma leggen uit waarom Uit De Schulden actueler is dan ooit: “De financiële druk op Nederlandse huishoudens neemt toe. Stijgende kosten voor energie, huur en boodschappen zorgen ervoor dat steeds meer mensen het niet meer redden. Geldzorgen gaan vaak hand in hand met stress, spanningen in relaties en gevoelens van schaamte of eenzaamheid.” Juist die persoonlijke kant van financiële ellende probeert het programma zichtbaar te maken.

De casus van Kevin en Susanne

In aflevering vijf van dit seizoen maken kijkers kennis met Kevin (36) en Susanne (35), een stel dat al zestien jaar onder bewind staat. Ze hebben drie kinderen en ontvangen diverse toeslagen en uitkeringen, waaronder bijzondere bijstand, zorgtoeslag en kindgebonden budget. Daarnaast kregen ze tot voor kort ook wekelijks hulp van de voedselbank.

Tot hun verbazing werd die laatste vorm van hulp onlangs stopgezet. Volgens de voedselbank ligt hun besteedbaar inkomen boven de grens om nog in aanmerking te komen. En dat roept vragen op – niet alleen bij het stel zelf, maar ook bij veel kijkers.

“Er is niets veranderd”

Kevin en Susanne begrijpen naar eigen zeggen niet waarom ze ineens worden uitgesloten van de voedselbank. “Er is in onze situatie helemaal niets veranderd,” zegt Susanne in de uitzending. Samen met budgetcoach Eef van Opdorp gaat het stel op zoek naar helderheid en probeert meer grip te krijgen op hun uitgaven. “Ik wil vooruit,” benadrukt Susanne, “ik ben klaar met stilzitten.”

John Williams zoekt het stel thuis op en probeert hen te motiveren om zelf stappen te zetten. Het doel: op termijn uit de schulden én zonder hulp verder kunnen.

Leefgeld verhoogd

Omdat de voedselbank stopt met de wekelijkse boodschappen, belt de coach met de bewindvoerder. Die besluit het leefgeld van het stel op te hogen zodat ze voortaan hun eigen boodschappen kunnen betalen. Een logische stap vanuit hulpverlening, maar bij veel kijkers roept het vragen op. Vooral omdat er eerder ook berichten waren over bestedingen die volgens sommigen niet stroken met hun financiële situatie.

Verbaasde reacties

Kijkers reageren massaal op sociale media. Velen begrijpen niet hoe het kan dat het stel, ondanks de langdurige schuldenpositie, toch relatief veel ondersteuning blijft ontvangen. Zo zou het gezin maandelijks meer dan drieduizend euro aan bijstand en toeslagen binnenkrijgen. In de uitzending wordt ook duidelijk dat ze recent een erfenis van 3.000 euro in één week uitgaven – onder andere aan een quad en een PlayStation 5.

“Ik snap dit niet,” schrijft een kijker op X (voorheen Twitter). “Ze roken, rijden auto en kopen dure spullen, maar komen toch in aanmerking voor extra leefgeld?” Een ander vraagt zich af: “Waar blijft de grens als mensen alles krijgen en er niks tegenover zetten?”

Arbeidsdeelname blijft punt van discussie

Een gevoelig onderwerp in de aflevering is ook de werkbereidheid van het stel. Volgens Kevin is “zijn hoofd er nog niet naar” om te gaan werken. Ook Susanne lijkt momenteel niet beschikbaar voor de arbeidsmarkt. De combinatie van langdurige afhankelijkheid van financiële hulp en het uitblijven van stappen richting werk wekt bij een deel van het publiek onbegrip.

Toch blijft de insteek van het programma positief en mensgericht. Budgetcoach Eef van Opdorp probeert het stel niet te veroordelen, maar hen te laten zien waar ze op kunnen besparen en hoe ze keuzes kunnen maken die helpen op de langere termijn.

Spanningsveld tussen empathie en realiteit

De uitzending roept een bredere discussie op over hulpverlening, verantwoordelijkheid en solidariteit. Waar ligt de balans tussen mensen helpen en zelfredzaamheid stimuleren? Wanneer is ondersteuning terecht, en wanneer werkt het contraproductief? Het programma raakt daarmee aan de kern van een maatschappelijk dilemma dat veel verder gaat dan één gezin of één aflevering.

Reactie van de makers

RTL en de producent van Uit De Schulden benadrukken dat het doel van het programma niet is om te oordelen, maar om bewustzijn te creëren. “Geldproblemen zijn vaak het gevolg van langdurige omstandigheden, trauma’s of gebrek aan kennis. Het is makkelijk om vanaf de zijlijn te oordelen, maar we willen juist laten zien wat er achter de voordeur speelt.”

John Williams zelf liet in een eerdere aflevering weten: “Het gaat niet alleen om geld. Het gaat om mensen. En mensen willen, ondanks alles, gezien worden.”


Conclusie

Uit De Schulden laat opnieuw zien hoe complex financiële problemen kunnen zijn. De aflevering met Kevin en Susanne heeft veel losgemaakt, mede door de combinatie van hoge steunbedragen, persoonlijke keuzes en gebrek aan werk. Toch probeert het programma voorbij te gaan aan snelle oordelen, en ruimte te maken voor menselijke verhalen. Of dat ook lukt in de ogen van het grote publiek, blijft voorlopig een onderwerp van discussie.

Wil jij jouw mening delen over deze uitzending? Reageer dan op onze Facebookpagina.

Lees verder