-

Economie

Simone Kleinsma kapot van verdriet na 0verlijden dochter

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Als Art en Simone samen aan de keukentafel schuiven, onder het genot van een mok thee uit Parijs, neemt het gesprek een emotionele wending.

Art vraagt Simone waarom ze in interviews heeft laten vallen dat ze spijt heeft van het feit dat ze pas laat is gaan nadenken over haar kinderwens.

Simone bevestigt dit en blikt terug op haar gedachtegang: “Ik dacht dat ik eerst mijn vak goed moest doen, ik kon me gewoon niet voorstellen dat ik op jonge leeftijd kinderen zou hebben. Toen ik het graag wilde, lukte het gewoon niet meer.”

Simone en Guus hebben samen in de jaren 90 hun dochter Teuntje verloren na een zwangerschap van zeven maanden.

“Het was een vreemde samenloop van omstandigheden. Het is natuurlijk een keer gelukt, maar helaas is het misgegaan”, legt Simone uit. “Dus ik weet wat ik mis. Dat is het wrange ervan.

Achteraf dacht ik, had het mij maar niet overkomen. Dan had ik nooit geweten wat ik heb gemist”, vertelt ze. Art gaat dieper in op het onderwerp en stelt vervolgvragen: “Wat als je dat niet had meegemaakt?”

Simone onderbreekt hem en verduidelijkt haar verhaal: “Dan had ik nooit geweten hoe het is om moeder te zijn. Hoe geweldig ik het vond.

Ik zag mezelf uiteindelijk heel graag met kinderen. Alleen iets later. Helaas is het daarna niet meer gelukt. We hebben van alles geprobeerd”, zegt ze, terwijl ze zichtbaar aangeslagen omhoog kijkt, haar tranen lijkt te bedwingen.

Simone heeft zich vaak afgevraagd waarom ze dit heeft moeten meemaken. Met tranen in haar ogen verzucht ze: “Ja, dan ga je door allerlei emoties heen. Je belandt in een soort r0uwproces.

Je realiseert je dat het niet voor ons is weggelegd om samen nog een kind te krijgen. Dat is behoorlijk zwaar.”

Ondanks het zichtbare verdriet weet Simone haar p!jn een eigen draai te geven. “Ik kan bepaalde rollen op een bepaalde manier spelen. Ik kan het gebruiken”, zegt ze.

Art merkt op dat Simone haar p!jn kan omzetten naar iets positiefs en hiermee troost kan bieden aan anderen. Simone stemt volledig in: “Daar ben ik blij om, dat ik dit vak heb. Dat ik er iets mee kan doen.”

Het gesprek tussen Art en Simone laat de diepe emoties en het verdriet zien dat Simone heeft ervaren vanwege haar gemiste kinderwens.

Haar ervaring met het verlies van dochter Teuntje heeft haar leven ingrijpend beïnvloed. Toch is Simone in staat om haar p!jn om te zetten in kracht door middel van haar werk als actrice.

Ze gebruikt haar ervaringen en emoties om bepaalde rollen op een bijzondere manier te vertolken, waardoor ze anderen kan troosten en inspireren.

Simone’s verhaal herinnert ons eraan dat het leven soms onverwachte wendingen neemt en dat we allemaal onze eigen manieren vinden om met verdriet en tegensl*gen om te gaan.

Haar vermogen om haar p!jn te kanaliseren in iets positiefs illustreert de veerkracht van de menselijke geest.

Economie

Sylvie Meis haalt snoeihard uit naar ‘gefrustreerde witte mannen’ van VI: ‘Ze zijn respectloos’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Sylvie Meis heeft opnieuw voor opschudding gezorgd met een vlijmscherp interview in de YouTube-serie Open Kaart van Robbert Rodenburg. In het openhartige gesprek neemt de presentatrice geen blad voor de mond. Vooral haar harde woorden over mediamagnaat John de Mol en de mannen van Vandaag Inside maakten indruk. Volgens Sylvie is het onbegrijpelijk dat zulke “oude, gefrustreerde witte mannen” anno 2025 nog steeds een platform krijgen.

Geen blad voor de mond

Vanaf de eerste minuut laat Sylvie duidelijk merken dat ze niets meer inslikt. Ze is kritisch op hoe de media werken, wie daarin de macht hebben en waarom bepaalde figuren – zoals de mannen van VI – nog steeds op televisie mogen zeggen wat ze willen. Volgens haar is het tijd voor verandering. “Waarom krijgen dit soort mannen nog altijd zoveel zendtijd?” vraagt ze zich hardop af. De uitspraken zijn fel, maar voor Sylvie gaat het om meer dan alleen media-analyse: het is een pleidooi voor respect en eerlijkheid.

Een vrouw met haar eigen pad

Tijdens het interview staat Sylvie ook stil bij haar eigen positie in het medialandschap. Jarenlang heeft ze zich blootgesteld aan de publieke opinie, maar daar is verandering in gekomen. Ze geeft aan dat ze haar grenzen heeft leren stellen. “Ik heb geen man nodig om mijn leven te leiden,” zegt ze resoluut. De hardnekkige beeldvorming dat ze alleen geïnteresseerd zou zijn in rijke mannen, noemt ze onterecht en beledigend. “Ik ben zelfstandig, succesvol en ik red me prima.”

De impact van een woninginbraak

Tussen de kritische noten door deelt Sylvie ook een persoonlijke gebeurtenis: de woninginbraak in Hamburg. Tijdens deze brute diefstal verloor ze kostbare spullen, waaronder exclusieve Hermès-tassen en sieraden. Maar nog ingrijpender was het verlies van haar gevoel van veiligheid. Sylvie vertelt dat ze lange tijd slecht sliep na de inbraak. Het trauma van die nacht werkt nog steeds door in haar dagelijks leven.

Online haat en steun van Robbert Rodenburg

De aflevering van Open Kaart kreeg al snel veel aandacht, maar riep ook hevige reacties op. Presentator Robbert Rodenburg liet via Instagram weten dat hij geschrokken was van de haatberichten die binnenstroomden. Sommige reacties waren volgens hem zo heftig, dat hij besloot ze te verwijderen. “Dit gesprek verdiende meer respect,” schreef hij. Ondanks alles liet Robbert weten trots te zijn op Sylvie’s openheid en de manier waarop zij zich kwetsbaar én krachtig opstelde.

Geen plaats meer voor respectloze talkshows

Sylvie maakt in het interview duidelijk dat ze heel bewust kiest met wie ze haar verhaal deelt. Ze schuift niet langer aan bij talkshows waar ze zich niet veilig voelt. “Ik laat me niet langer afmaken voor kijkcijfers,” zegt ze. Die houding komt voort uit ervaring: Sylvie heeft geleerd haar grenzen te bewaken en voelt zich sterker dan ooit.

Vastberaden en standvastig

Dat Sylvie niet bang is om haar mening te geven, is na dit interview wel duidelijk. Ze durft zich uit te spreken tegen grote namen in de media en trekt zich niets aan van publieke verontwaardiging. Ze blijft trouw aan zichzelf en aan haar principes. Haar uitgesproken houding levert haar soms kritiek op, maar ook bewondering.

Geen terugtrekkende beweging

Waar anderen zich wellicht zouden terugtrekken na zoveel ophef, kiest Sylvie er juist voor om door te gaan. Ze wil een stem geven aan vrouwen die zich miskend voelen in de media. Haar verhaal in Open Kaart is daar het bewijs van: persoonlijk, eerlijk en zonder concessies.

Een vrouw die blijft opvallen

Met dit interview bevestigt Sylvie Meis haar status als sterke en onafhankelijke vrouw. Ze laat zich niet kleineren, spreekt zich uit en bepaalt zélf haar koers. Haar kritische blik en persoonlijke verhalen zorgen ervoor dat we nog lang niet het laatste van haar gehoord hebben.

Lees verder