-

Algemeen

Bekend Nederland in rep en roer: Natasja Froger doet boekje open over relatiebreuk met René Froger!

Avatar foto

Gepubliceerd

op

René Froger en Natasja, zijn vrouw, vormen al 27 jaar een gelukkig stel. Maar het pad naar hun geluk kende wel wat hobbelige momenten, zo vertelt Natasja openhartig.

In dit artikel lees je meer over hun liefdesverhaal en de uitdagingen die ze hebben overwonnen.

In de zomer van 1994 stapte René Froger in het huwelijksbootje met Natasja. De twee ontmoetten elkaar ruim dertig jaar geleden in Athene, terwijl René nog met een andere vrouw getrouwd was.

Natasja wist daar op dat moment niets van af en het kwam voor haar dan ook als een schok. “Dat was voor mij wel een ding toen ik daar achterkwam.

Ik vond hem zo leuk, maar ik wilde er echt niet aan. Ik had zoveel vriendinnen die weleens wat met getrouwde kerels deden. Ik had zo’n vooroordeel en toen was ik het ineens zelf”, vertelt Natasja openhartig.

Ondanks deze ontdekking bleek hun liefde sterker dan Natasja’s normen en waarden en ze zijn er helemaal voor gegaan.

Inmiddels zijn ze al 27 jaar gelukkig samen en vormen ze een van de meest stabiele koppels in de Nederlandse showbizz.

Toch hebben ook René en Natasja te maken gehad met de nodige uitdagingen in hun relatie. Na de geboorte van hun zoons heeft Natasja bijvoorbeeld moeite gehad met René’s werkritme. “Toen vond ik het ineens heel stom dat-ie ’s avonds en ’s nachts werkte.

Ik wilde hem het liefst zeven dagen in de week om me heen, 24 uur per dag en dan samen met de kinderen”, vertelt Natasja.

Het koppel ging drie maanden uit elkaar, maar kwam er toen al snel achter dat ze niet zonder elkaar konden en besloten om hun huwelijk nieuw leven in te blazen.

Maar niet alleen het werk van René heeft een impact gehad op hun relatie. Ook de gezondheid van René heeft het stel flink op de proef gesteld.

Toen hij 45 jaar oud was, werd er een zeer agressieve vorm van prostaatkanker bij hem vastgesteld. Dit was een heftige periode voor de familie Froger, waarin Natasja zich vaak machteloos voelde.

“Ik kon niks doen. Ik stond met mijn handen gebonden in de hoop dat het allemaal goed ging. Ik ben wel heel bang geweest”, geeft ze eerlijk toe.

Gelukkig kon René goed behandeld worden en herstelde hij volledig. Maar de angst en onzekerheid van die periode hebben wel een blijvende impact gehad op het leven van het stel. Toch hebben ze dit samen overwonnen en zijn ze sterker dan ooit tevoren.

De liefdesgeschiedenis van René en Natasja Froger is er één om bij weg te zwijmelen. Ze hebben samen de nodige ups en downs gekend, maar hun liefde is sterker gebleken dan welke uitdaging dan ook. Ze hebben bewezen dat ze samen elke storm kunnen doorstaan.

Algemeen

Grote verbazing over torenhoge prijzen bij Nederlandse drogist: ‘Meer dan twee keer duurder dan in Duitsland’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Duitse TikTokker verbaasd over hoge prijzen bij Kruidvat: “Alles is hier twee keer zo duur!”

Een Duitse vrouw gaat viraal op TikTok nadat ze haar verbazing uitspreekt over de prijzen in een Nederlands filiaal van Kruidvat. Haar video, waarin ze verzorgingsproducten vergelijkt met die in Duitsland, zorgt voor veel herkenning én ophef bij Nederlandse kijkers. “Denk twee keer na voordat je in Nederland boodschappen doet,” waarschuwt ze met grote ogen.

Verzorgingsproducten fors duurder in Nederland

De video is gemaakt door Liz-Isabell Bulitz, een Duitse contentcreator met ruim 32.000 volgers op TikTok. In het filmpje loopt ze door een Kruidvat-filiaal en laat ze alledaagse producten zien zoals shampoo, tandpasta en deodorant. Daarbij noemt ze telkens de Nederlandse prijs, om die vervolgens te vergelijken met de prijzen in Duitse drogisterijketens zoals DM en Rossmann.

En dat verschil is vaak niet mals.

Zo wijst ze op een droogshampoo die in Nederland 7,99 euro kost, terwijl ze er in Duitsland slechts 3,75 euro voor betaalt. Tandpasta van het merk Elmex is in Nederland geprijsd op 6,89 euro, in Duitsland ligt het in de schappen voor 4,75 euro. Ook deodorant van Nivea blijkt bij ons flink duurder: 5,49 euro tegenover 2,95 euro bij onze oosterburen.

Grootste verschil: haarverf

Het product dat volgens Liz-Isabell met kop en schouders boven de rest uitsteekt qua prijsverschil, is haarverf van L’Oréal. In Nederland kost die 15,99 euro, terwijl Duitse klanten voor exact hetzelfde product nog geen vijf euro hoeven neer te leggen. Daarmee is het prijsverschil liefst 223 procent.

Ze sluit haar video af met een duidelijke boodschap: “Voor een maand aan verzorgingsproducten betaal ik hier 126,80 euro. In Duitsland betaal ik voor exact hetzelfde 51,19 euro. Daarom koop ik mijn cosmetica altijd in Duitsland. Denk goed na voordat je in Nederland boodschappen doet!”

Video raakt gevoelige snaar bij Nederlanders

De TikTok van Liz-Isabell is inmiddels bijna een miljoen keer bekeken. In de reacties stromen de berichten van Nederlandse gebruikers binnen die haar analyse herkennen én begrijpen. “Het verschil met zonnebrandcrème schokt me het meest,” reageert de Nederlandse Cas. Hij doelt op een spuitbus zonnebrand met factor 50 die bij Kruidvat 25,49 euro kost, terwijl die in Duitsland onder de 9 euro blijft.

Een ander schrijft: “Ik kom uit Nederland. Hopelijk begrijpen jullie nu waarom we zo vaak bij jullie in Duitsland winkelen.”

Een opvallende reactie komt van iemand die zelfs structureel de grens overgaat: “Ik neem elke maand de trein van Zwolle naar Gronau. Daar haal ik alles wat ik nodig heb. Zelfs als ik daar lunch in een goed restaurant, ben ik nog meer dan 100 euro goedkoper uit dan wanneer ik in Nederland winkel. Echt bizar.”

Niet iedereen kritisch: “We zijn een aanbiedingenland”

Toch zijn er ook reacties die proberen het prijsverschil in context te plaatsen. Zo wijst iemand erop dat Nederland bekendstaat als een ‘aanbiedingenland’. “Er zijn hier altijd kortingsacties zoals 1 + 1 gratis. Daardoor betaal je zelden de volle prijs, zeker niet bij drogisterijen.”

Die uitleg wordt ondersteund door de Consumentenbond. Woordvoerder Babs van der Staak zei eerder dat Nederlandse winkels bewust inzetten op acties om klanten te trekken. “Vooral bij bekende merken zie je veel bundelaanbiedingen, zoals 3 voor de prijs van 2. Dat maakt directe prijsvergelijkingen lastig.”

Toch nemen de cijfers in de video van Liz-Isabell weinig ruimte voor interpretatie over: zelfs mét aanbiedingen lijkt Nederland voor veel producten een stuk duurder uit te vallen.

Belasting speelt ook een rol

Naast het prijsbeleid van winkels speelt ook belasting een rol in de hogere Nederlandse prijzen. In Nederland betaal je over verzorgingsproducten 9 procent btw. In Duitsland ligt dat percentage op 7 procent, in België zelfs op 6 procent en in Frankrijk op slechts 5,5 procent. Dat verschil is merkbaar in het eindbedrag aan de kassa.

Toch verklaart de btw alleen een klein deel van het prijsverschil, zeker niet de extreme voorbeelden zoals de haarverf van L’Oréal of de zonnebrandcrème.

Prijsverschillen al langer bekend

De opmerkelijke video is niet het eerste signaal dat Nederlanders de grens oversteken om goedkoper uit te zijn. De Consumentenbond wees er eerder al op dat boodschappen in Duitsland gemiddeld 15 procent goedkoper zijn dan in Nederland. Ook België en Frankrijk komen voordeliger uit de bus, met prijsvoordelen van respectievelijk 12 en 20 procent.

Vooral A-merken zijn in Duitsland structureel voordeliger. Volgens onderzoek betaal je in Duitsland gemiddeld 25 procent minder voor grote merkproducten dan in Nederland. Denk aan merken als Nivea, Colgate, Pampers en L’Oréal.

Voor wie vlak bij de grens woont, loont het dus zeker de moeite om inkopen net over de grens te doen — zelfs met reiskosten meegerekend.

Structureel of incidenteel?

De video van Liz-Isabell roept ook vragen op: zijn deze prijsverschillen structureel of gaat het om momentopnames? Volgens prijsvergelijkingssites als Kieskeurig.nl en Consumentenbond-onderzoeken zijn de verschillen vrij constant. Zeker bij drogisterij-artikelen is Duitsland al jaren aanzienlijk goedkoper dan Nederland.

Toch moet erbij worden gezegd dat sommige producten in Nederland weer goedkoper zijn dan in andere landen. Denk bijvoorbeeld aan huismerken van supermarkten, seizoensproducten of bulkacties bij discounters als Lidl en Aldi.

Maar wie trouw is aan A-merken én veel verzorgingsproducten gebruikt, zal in Duitsland simpelweg voordeliger uit zijn.

Een nieuwe gewoonte voor vakantiegangers?

De video van de Duitse TikTokker zorgt niet alleen voor ophef, maar zet ook mensen aan het denken. Steeds meer Nederlanders kiezen er bewust voor om tijdens een weekendje weg of vakantie in Duitsland groot in te slaan. Ook bij Belgen groeit deze trend.

De tip van Liz-Isabell lijkt dan ook goed aan te slaan: “Koop je cosmetica in Duitsland. Je bent de helft goedkoper uit.”

@dailiz_drama

Drogerie Preise 🇩🇪vs.🇳🇱 Der Unterschied ist wirklich enorm👀 Leider nicht nur bei Pflegeprodukten sondern auch bei Hygieneartikeln, sowie Tampons 👑 #netherlands #study #drogerie #kruidvat #rossmann #dm #equestrian #student

♬ origineel geluid – Dailiz_horses🐴

Lees verder