Economie
Explosieve toename aantal corona besmettingen: ”De oorzaak lijkt bekend.”

Het aantal coronabesmettingen in Nederland is de afgelopen week sterk gestegen. Er zijn 4.583 nieuwe positieve tests geregistreerd, wat een toename is ten opzichte van de 3.805 gevallen van de voorgaande week.
Hoewel het RIVM niet heeft bevestigd dat deze stijging te wijten is aan carnaval, lijkt het er wel op dat dit een mogelijke oorzaak zou kunnen zijn.
De meeste besmettingen zijn geconstateerd in het zuiden van Nederland, waar carnaval gevierd werd. Bovendien was het in die regio ook vakantie, wat mogelijk heeft bijgedragen aan het aantal besmettingen. Het RIVM heeft geen compleet beeld van de situatie omdat veel mensen met coronaklachten zich niet langer laten testen bij de GGD. Dit maakt het lastig om in te schatten hoe het virus zich onder de bevolking verspreidt.
Alternatieve meetmethoden, zoals de Infectieradar en metingen van rioolwater, wijzen echter ook op een toename van het aantal besmettingen. Het is belangrijk dat mensen zich aan de richtlijnen blijven houden om de verspreiding van het virus tegen te gaan. Dit betekent onder andere dat mensen zich moeten laten testen bij klachten, afstand moeten houden en hun handen regelmatig moeten wassen.

Economie
Willem Alexander in Rotterdamse shoarmazaak gaat viraal, en toen was daar ook nog Alexia!
