Nieuwste
Banken mogen mensen die vaak pinnen daarvoor extra laten betalen
Banken mogen kosten in rekening brengen aan klanten die vaak geld opnemen. Dat besloot Kifid, een instituut bevoegd voor financiële klachten.
ABN besloot eerder al dat klanten tot 12.000 euro gratis geld mogen opnemen. Daarna geldt er een tarief van 5 euro per opname en nog eens 0,5 procent van het opgenomen bedrag. De bank doet dit omdat cash geld tot extra uitgaven voor fraudebestrijding leidt. De georganiseerde misdaad gebruikt immers meer contant geld.
Twee klanten maakten bezwaar tegen de maatregel. Een van hen moest daardoor 78 euro extra betalen. De bezwaarmakers vonden dat ze gratis over hun eigen geld moeten kunnen beschikken. Het instituut geeft hen nu ongelijk.
Extra kosten
Het Kifid is van mening dat de bank inderdaad extra kosten mag rekenen voor het opnemen van geld. Beide klanten zijn tijdig ingelicht over de maatregelen en hadden andere opties om te betalen. Ze kunnen aan de kassa pinnen of bankrekeningen openen bij meerdere banken.