Nieuwste
Spectaculaire beelden tonen hoe politie gijzelnemer expres aanrijdt
Dinsdagavond kwam de urenlange gijzeling in de Apple Store op het Leidseplein op een spectaculaire wijze ten einde. Nieuwe beelden tonen hoe de gijzelaar kan ontsnappen en achterna wordt gezeten door de gijzelnemer. De politie kon de 27-jarige Amsterdammer arresteren door hem hardhandig aan te rijden.
Tijdens de persconferentie had plaatsvervangend burgemeester van Amsterdam, Rutger Groot Wassink, het over een schokkende gebeurtenis. Hij had niets dan lof voor het kordate optreden van de politie. Ook politiebonden prijzen het doortastende optreden van de politie.
De verdachte eiste 200 miljoen euro in cryptovaluta. Hij zocht zelf contact met de politie. Om zijn eis kracht bij te zetten dreigde hij ermee zichzelf op te blazen. Achteraf kwam aan het licht dat hij effectief explosieven op zijn lichaam had, maar die stonden nog niet op scherp.
De gijzelnemer ligt momenteel onder politiebewaking in het ziekenhuis. Op het ogenblik dat hij werd afgevoerd was hij nog aanspreekbaar.