Nieuwste
Matthijs van Nieuwkerk te oud voor flapoorcorrectie
Matthijs van Nieuwkerk heeft een goede reden om zijn oren te verstoppen achter zijn weelderige haardos. De presentator heeft immers flaporen. Een KNO-arts laat verstaan dat er wellicht niets meer aan gedaan kan worden.
Er is geen foto te vinden waarop de oren van Matthijs volledig te zien zijn. Alleen hier zien we een foto van zijn oren in volle glorie. KNO-arts Jaap Veldhuizen van Kazern Aesthetica vindt dat de presentator zijn oren goed verstopt.
Nooit opgevallen
Jaap zegt in Story dat het hem nooit was opgevallen. “Ik kijk heus wel televisie, maar het was me nooit opgevallen dat Matthijs van Nieuwkerk zulke flaporen heeft.”
Matthijs zelf gaf toe dat het best om enorme exemplaren gaat. Daarover zei hij in de Humo: “Ik heb reusáchtige flaporen. In die mate zelfs dat ik rond mijn 20ste heb besloten om mijn haar iets langer te laten groeien, om zo de grootste ellende te maskeren. Ik verf mijn haar niet.”
Bang voor operatie
De presentator koos nooit voor een correctie omdat hij bang is van een operatie. De KNO-arts legt uit: “Mijn ervaring is dat de meeste mensen met flaporen daar al op jonge leeftijd iets aan laten doen. De meeste patiënten zijn tussen de acht en zestien jaar oud.” Jaap voegt er wel nog aan toe: “En laten we eerlijk zijn: op volwassen leeftijd kunnen flaporen ook wel iets charmants hebben.”
Te oud?
De KNO-arts waarschuwt dat het nu wellicht te laat is om er nog iets aan te doen. “Kraakbeen verkalkt als je ouder wordt, dat maakt het iets lastiger. Maar er zijn ook niet-chirurgische manieren om iets aan flaporen te doen. Zo zijn er mensen die ’s nachts een strakke band om hun hoofd dragen. En je kunt natuurlijk ook je haar eroverheen laten hangen, zoals Matthijs dat doet.”