-

Nieuwste

Bridget Maasland getuigt over aanslag op Peter R. de Vries

Bridget Maasland

Het had niet veel gescheeld of Bridget Maasland had de aanslag op Peter R. de Vries zien gebeuren. Normaal loopt ze altijd achter hem aan.

Omdat ze ziek was, nam Marieke Elsinga die bewuste dinsdagavond van Bridget over. Na de uitzending is Peter neergeschoten. In haar podcast vertelt ze: “Het is heel gek. Ik was ziek thuis. Ik zou eigenlijk bij Boulevard hebben gestaan, maar ik lag ziek thuis. Marieke nam de uitzending van mij over. Eigenlijk had ik er moeten staan.”

Van wie hoorde ze het nieuws?

Bridget legt uit dat ze het nieuws niet van haar collega’s of via RTL vernam. “Ik kreeg als eerst een bericht van Het Parool binnen: ‘In de Lange Leidsedwarsstraat is een man neergeschoten.’ Toen dacht ik nog: jeetje, bij ons? Bij Boulevard? Nee toch? En echt vijf minuten erna werd ook via Het Parool bekend dat het Peter R. de Vries was.”

De hele film speelde zich in haar hoofd af. “Ik weet dat hij via de achteruitgang naar buiten ging, dan kom je op de Lange Leidsedwars uit en dan loopt hij rechtdoor naar de parkeergarage.”

Getuige

Normaal loopt de presentatrice Peter altijd achterna. Ze legt uit: “Ik had die avond eigenlijk na Boulevard een afspraak bij de kapper. Dan zou ik met de auto zijn gegaan en dan moest ik opschieten, want dan zou ik om half acht al bij haar moeten zijn. Ik weet ook dat als ik daar had gestaan en naar de kapper was gegaan, ik achter Peter had gelopen.”

De presentatrice vertelt dat ze wel nooit naast de misdaadjournalist op straat loopt. Bridget onthult: “Peter gaat altijd alleen, dat doet hij heel bewust. Heel snel ook. Maar wij lopen er dan wel vaak achteraan naar die parkeergarage. Dat was nu ook het geval: een aantal collega’s liepen er ook achter en hebben het ook gezien.”

Mysterieuze dame

Na de schietpartij knielde er een vrouw neer bij Peter om zijn hand vast te pakken. Het is nog altijd niet geweten wie deze dame is. Bridget zegt dat RTL Boulevard haar nog altijd te pakken probeert te krijgen.