-

Nieuwste

Vanaf volgende week woensdag avondklok verlengd tot 22 uur

avondklok verlengd

Ingewijden bevestigen dat het kabinet besliste om de avondklok vanaf volgende week woensdag te verlengen tot 22 uur. De eindtijd blijft gewoon 4:30 uur.

De vraag kwam van de burgemeesters in verband met de zomertijd. Volgende week gaat de klok weer een uurtje vooruit. Daardoor blijft het ’s avonds langer licht. De voorzitter van de Veiligheidsraad Hubert Bruls verklaarde: “Mensen willen naar buiten en dat geeft een grotere druk op de handhaving.”

Ramadan

De burgemeester verwijzen ook naar de Ramadan die midden april begint. Tijdens de vastenmaand kunnen Nederlandse moslims de vasten even onderbreken tussen 21 en 21:30 uur. Dat zou dan niet uitkomen met de huidige avondklok. Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam zei eerder al dat het voor heel wat mensen dan ingewikkeld zou worden om de avondklok na te leven.

Minister van Justitie en Veiligheid Ferd Grapperhaus vond de argumentatie van de burgemeesters logisch en wellicht wordt hier dus rekening mee gehouden.