-

Algemeen

Nog een vaste tafelgast sneuvelt bij Vandaag Inside: ´Ze hebben me kapot gemaakt´

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Het lijkt een droom om aan te schuiven bij het populaire praatprogramma Vandaag Inside, maar voor Albert Verlinde blijkt het in de praktijk een zware beproeving. De show kost hem zoveel energie dat hij na twee optredens in één week volledig uitgeteld was. Het roddelblad Weekend kopte zelfs: “VI sloopt Albert Verlinde.” De mediapersoonlijkheid reageerde gisteren in de uitzending zelf op die stevige uitspraak.

Geen reden tot paniek

Albert probeerde de onrust over zijn vermeende instorting meteen weg te nemen. “Ik las het ook vandaag,” zei hij in de uitzending. “In de Weekend staat dat ik helemaal kapot ben en niet meer kan. Maar alles doet het nog, mensen. Maak je geen zorgen.” Toch gaf hij toe dat het intensief is. “Ik heb altijd gezegd dat ik het één keer per week leuk vind, maar toen moest ik invallen. En ja, dat was echt pittig.”

Dagtaak aan voorbereiding

Wat veel mensen niet beseffen, is dat een optreden bij Vandaag Inside geen kwestie is van ‘even aanschuiven’. Albert vertelt dat hij de hele dag bezig is met het lezen van kranten en het bekijken van televisieprogramma’s om goed voorbereid te zijn. “Je moet op de hoogte zijn van alles, anders kun je beter niet aan die tafel gaan zitten,” aldus Albert.

Wierd Duk sluit zich aan

Ook journalist Wierd Duk deelt die ervaring. Hij werd tijdens dezelfde uitzending gevraagd hoe het hem vergaat. “Het sloopt mij ook,” bekende hij. “De hele dag voorbereiden, constant gebeld worden, onderwerpen doornemen… Het is echt onvoorstelbaar. Ik snap niet hoe Johan Derksen dit elke avond doet. Dat verdient serieus applaus.” En dat applaus kwam er, uit de studio.

Johan Derksen bevestigt de druk

Johan Derksen zelf erkende dat het werk intens is. “Toen we begonnen zei John de Mol al: ‘Als je een dagelijkse talkshow doet, dan sta je de hele dag aan.’ En dat klopt.” Hij benadrukte dat het meer is dan een uurtje televisie: “Je slaat geen nieuwsbulletins over, je leest alles.” Het is volgens hem de enige manier om relevant aan tafel te kunnen zitten.

Vrij zijn is een verademing

Wat Johan vooral waardeert, is zijn vrije tijd. “Als je een paar weken vrij bent, dan is dat echt heerlijk,” zegt hij. “Je hebt dan geen neiging om ’s ochtends meteen de krant uit de bus te trekken. Dan denk je: het komt wel.” Een pauze van de constante nieuwsconsumptie voelt als een zegen.

René van der Gijp als voorbeeld

Wilfred Genee, de presentator van het programma, haalt René van der Gijp aan als voorbeeld. René verschijnt niet meer op woensdagavonden, juist omdat hij een extra rustdag nodig heeft. “Hij zegt ook: die dag is heilig. Hij heeft die echt nodig om bij te komen,” aldus Wilfred. Dat toont aan dat de VI-tafel geen plek is voor wie niet bestand is tegen de constante druk.

Tijd voor een invaller?

Met Albert Verlinde die toegeeft dat twee dagen per week al teveel voor hem is, rijst de vraag: heeft deze invaller van René zelf ook een invaller nodig? De zware voorbereiding, de publieke druk en het constante nieuws volgen eisen hun tol. Voorlopig lijkt Albert het nog vol te houden, maar of dat op lange termijn haalbaar is, valt te betwijfelen.

Algemeen

Renze Klamer stopt bij RTL Tonight om deze bizarre reden

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Renze Klamer stapt per direct op bij RTL Tonight: achter de schermen rommelt het flink

In de Nederlandse mediawereld is vrijdag een schokgolf ontstaan. Renze Klamer (36), een van de vaste gezichten van het dagelijkse RTL Tonight, heeft besloten per direct te stoppen met het programma. RTL maakte dit bekend in een officieel persbericht, waarin niet alleen zijn vertrek werd bevestigd, maar ook de reden achter deze onverwachte stap werd toegelicht.

Het nieuws komt op een moment dat RTL Tonight al wekenlang onder een vergrootglas ligt. De talkshow, die in augustus met hoge verwachtingen werd gelanceerd, wist de kijkers nooit echt aan zich te binden. Wat begon als een ambitieuze nieuwe laatavondshow, groeide uit tot een stokpaardje van kritiek, teleurstellende kijkcijfers en interne onrust. Het vertrek van Renze lijkt dan ook een zoveelste hoofdstuk in een reeks uitdagingen waar het programma mee te maken heeft.


Een ambitieuze start die nooit van de grond kwam

RTL Tonight werd gepresenteerd als de nieuwe grote pijler van RTL 4, waar journalistiek, entertainment en gesprekstof samen zouden komen. De zender zette stevig in door drie prominente presentatoren aan zich te binden: Renze Klamer, Humberto Tan en Beau van Erven Dorens. Alle drie hadden eerder hun eigen succesvolle talkshows in de late avond, maar voor het nieuwe RTL Tonight werd alles samengevoegd tot één format.

De gedachte was duidelijk: één krachtige talkshow moest de concurrentie met programma’s zoals Vandaag Inside en Op1 aankunnen. Maar al vanaf de eerste week bleek dat doel lastig te behalen. De show kwam qua kijkcijfers amper boven de 300.000 kijkers uit — een getal dat ver onder de verwachtingen lag.

De toon was gezet. Week na week bleef het lastig om de juiste snaar te raken bij het publiek. Aanpassingen volgden elkaar in rap tempo op, van veranderingen aan het decor tot het aanscherpen van de inhoud. Toch bleef het effect uit.


Waarom Renze stopt: ‘Het format past niet bij hem’

Hoewel er grote verwachtingen waren van een dynamisch trio aan de desk, concludeerden RTL en Renze na enkele maanden dat het programma niet goed aansluit bij zijn manier van presenteren. Elke presentator heeft zijn sterke punten, maar volgens RTL bleek het format van RTL Tonight en de energie van Renze onvoldoende matchen.

RTL-directeur Peter van der Vorst reageerde in een verklaring:

“We hebben eerder dit jaar gekozen voor een andere opzet van onze latenight-programmering en daar willen we de komende tijd aan vasthouden. Langzaam maar zeker zien we dat RTL Tonight groeit.”

Die laatste opmerking wekte bij veel mediakenners verwondering, aangezien de kijkcijfers de afgelopen weken juist opnieuw flink zijn gedaald. Toch houdt Van der Vorst vol dat het programma “rust en tijd” nodig heeft. Voor Renze is die ruimte er niet meer: hij vertrekt direct.


Beau, Humberto en Leonie ter Braak gaan door

Door het vertrek van Renze komt er meteen een plek vrij aan tafel. RTL kondigde aan dat Leonie ter Braak vanaf begin volgend jaar de vaste versterking wordt. Tot die tijd presenteren Beau en Humberto het programma met z’n tweeën, in de hoop de stabiliteit terug te brengen.

Het vertrek van Renze betekent overigens niet dat hij volledig uit beeld verdwijnt bij RTL. De zender laat weten dat ze nog in gesprek zijn over “toekomstige mogelijkheden”, wat betekent dat Renze mogelijk terugkeert bij een ander programma of ander tijdslot.


Humberto Tan reageert: “Vervelend hoe dit is gelopen”

Terwijl Renze zelf nog niet inhoudelijk heeft gereageerd, liet collega-presentator Humberto Tan wel meteen zijn gedachten horen. Hij noemde het vertrek van zijn collega “vervelend” en gaf aan dat hij graag met hem was blijven samenwerken.

“Ik had liever Renze er wel bij gehad, maar hij voelt zich er niet goed bij,” zei Humberto. “Beau en ik voelen ons er wel goed bij en we zullen er alles aan doen om het te laten lukken.”

Zijn reactie laat zien dat het vertrek van Renze niet uit onenigheid of conflict komt, maar uit een persoonlijke keuze en professionele mismatch met het programma.


Het zinkende schip: Renze is niet de eerste die vertrekt

Het vertrek van Renze staat niet op zichzelf. RTL Tonight heeft in slechts enkele maanden tijd meerdere teamleden verloren.

• Hoofdredacteur Carlo van Lienden

Van Lienden kondigde al eerder aan dat hij weg zou gaan. Hij was verantwoordelijk voor de opstartfase van het programma, maar stapte op zodra de talkshow draaide. Volgens RTL was dat altijd al de afspraak, maar insiders fluisterden dat spanningen en teleurstellingen een rol speelden.

• Presentator Stijn de Vries

Ook presentator Stijn de Vries hield het niet lang vol. Zijn rol bij RTL Tonight duurde slechts twee maanden. Op Instagram schreef hij:

“Veel geleerd, veel gelachen, nu tijd voor andere avondturen. En geloof me: die komen.”

Zijn vertrek leek voor veel mensen al een teken dat het programma intern niet goed liep.

• En nu dus Renze

Met Renze’s vertrek verliest de show opnieuw een gezicht, opnieuw iemand die moest helpen om de laatavondshow kleur en dynamiek te geven.


Wat ging er mis met RTL Tonight?

RTL had hoge hoop om met één grote talkshow een nieuwe standaard neer te zetten. De mix van drie bekende presentatoren leek een gouden greep. Toch kwam dat idee in de praktijk nooit echt van de grond. Verschillende factoren spelen hierbij een rol:

1. Geen duidelijke identiteit

Waar Vandaag Inside bekendstaat om humor en scherpe meningen, en Op1 om journalistieke verdieping, bleef RTL Tonight zweven tussen entertainment, gesprekken en actualiteit. Daardoor wist de kijker niet waar het programma precies voor stond.

2. Druk op drie presentatoren tegelijk

Het delen van een redactionele visie tussen drie hosts bleek lastiger dan gedacht. Elke avond wisselde de energie aan tafel, waardoor er weinig continuïteit was.

3. Veel concurrentie op hetzelfde tijdstip

Met sterke tv-titels op andere zenders was het moeilijk om vaste kijkers weg te trekken.

4. Te veel veranderingen in korte tijd

Het programma werd zo vaak aangepast dat het publiek geen vertrouwensband kon opbouwen.


Wat betekent het vertrek van Renze nu voor het programma?

RTL Tonight gaat door, maar wankel. Beau en Humberto nemen voorlopig de leiding, en vanaf 2026 sluit ook Leonie ter Braak aan. De grote vraag blijft: kan het programma nog worden gered? Volgens mediakenner Fons van Westerloo is het antwoord simpel:

“Talkshows moeten rust uitstralen, herkenbaarheid en vertrouwen opbouwen. RTL Tonight doet het tegenovergestelde.”

Ook op social media wordt volop gespeculeerd dat het programma geen lang leven meer heeft. Veel kijkers vinden RTL Tonight “onduidelijk”, “rommelig” of “te geforceerd”.


Wat gaat Renze doen?

Renze heeft op dit moment zelf nog geen uitleg gegeven over zijn vertrek, maar insiders melden dat hij de laatste weken steeds ongemakkelijker werd in zijn rol. De toon, het format en de sfeer zouden simpelweg niet bij hem passen. Zijn toekomst ligt waarschijnlijk nog steeds bij RTL, maar in welk programma of in welke rol, wordt pas later duidelijk.

Lees verder