-

Algemeen

Schok in televisieland: RTL trekt stekker uit Eigen Huis & Tuin na 32 jaar – ja, we zijn er alle drie echt van slag van!

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Na meer dan drie decennia trouwe dienst op de Nederlandse televisie komt er in mei een einde aan het iconische programma Eigen Huis & Tuin: Lekker Leven. Deze beslissing heeft niet alleen de trouwe kijkers geschokt, maar ook de huidige presentatoren Hugo Kennis en Froukje de Both zijn diep geraakt. Het duo noemt het einde “heel jammer” en benadrukt hun verdriet over het stopzetten van het programma.

Waarom stopt Eigen Huis & Tuin?

RTL heeft aangegeven dat de beslissing voortkomt uit een strategische heroriëntatie. De zender wil investeren in nieuwe programma’s en formats, waardoor er geen ruimte meer is voor de huidige versie van Eigen Huis & Tuin. Ondanks de stabiele kijkcijfers en een betrokken publiek heeft RTL gekozen voor vernieuwing binnen hun programmering. Dit betekent dat het programma, dat sinds 1990 op de buis is, binnenkort zijn allerlaatste uitzending beleeft.nu.nl

Een woordvoerder van RTL verklaarde: “Het afgelopen jaar was Eigen Huis & Tuin: Lekker Leven voor veel interieur-, klus-, tuin- en kookliefhebbers een vast middagritueel. Ondanks stabiele kijkcijfers en een betrokken publiek willen we investeren in programma’s op belangrijke tijdstippen en programma’s op Videoland.”nu.nl

Teleurstelling bij Hugo Kennis en Froukje de Both

De presentatoren Hugo Kennis en Froukje de Both hebben hun teleurstelling uitgesproken over het stopzetten van het programma. Ze hadden gehoopt nog langer door te gaan met het inspireren van kijkers op het gebied van wonen, tuinieren en lifestyle.

“We vinden het ontzettend jammer. Dit programma is een begrip geworden in Nederland, en we hebben met zoveel plezier gewerkt aan alle mooie afleveringen. Het voelt verdrietig om afscheid te nemen, maar we zijn trots op wat we hebben neergezet,” aldus Kennis.

De Both vult aan: “Het was een feest om samen met een geweldig team dit programma te maken. We hopen dat de kijkers tot het einde blijven genieten van de afleveringen die nog komen.”

Een iconisch programma

Eigen Huis & Tuin begon in 1990 en groeide uit tot een van de langstlopende klus- en tuinprogramma’s van Nederland. Oorspronkelijk richtte het zich vooral op verbouwen en tuinieren, met deskundigen die praktische adviezen gaven aan de kijkers. Door de jaren heen onderging het programma meerdere veranderingen, maar de kern bleef hetzelfde: inspiratie bieden voor huis en tuin.

De recente versie, Eigen Huis & Tuin: Lekker Leven, introduceerde een bredere lifestyle-aanpak. Naast klussen en tuinieren kwamen ook koken, interieurstyling en duurzaamheid uitgebreid aan bod. Dit maakte het programma toegankelijker voor een breder publiek en sloot aan bij moderne woontrends.

Hoe populair was het programma nog?

Hoewel het programma nog steeds een trouwe schare kijkers had, was de populariteit niet meer wat het ooit was. In de hoogtijdagen trok het programma wekelijks honderdduizenden kijkers, maar in recente jaren waren de kijkcijfers gedaald. RTL lijkt met dit besluit in te spelen op de veranderende mediaconsumptie en wil ruimte maken voor nieuwe formats die beter aansluiten bij de hedendaagse kijker.

Toch blijft het een gewaagde beslissing, aangezien Eigen Huis & Tuin nog steeds een iconische naam is in Nederland en een herkenbaar merk vormt binnen het RTL-portfolio.

Wat betekent dit voor de fans?

Voor de fans betekent dit het einde van een vertrouwde bron van wooninspiratie op televisie. Veel kijkers deelden hun teleurstelling op social media en laten weten dat ze het programma gaan missen. Vooral de combinatie van praktische tips, creatieve ideeën en de persoonlijke touch van de presentatoren werd gewaardeerd.

Een veelgestelde vraag onder fans is: komt er nog een vervangend woonprogramma? Hoewel RTL nog geen concrete aankondigingen heeft gedaan over opvolging, is het niet ondenkbaar dat een nieuw format in de toekomst zal verschijnen. Voorlopig moeten kijkers echter afscheid nemen van een geliefde klassieker.

Wat nu voor Hugo Kennis en Froukje de Both?

Voor de presentatoren betekent het stoppen van Eigen Huis & Tuin: Lekker Leven dat ze op zoek moeten naar nieuwe projecten. Beiden hebben al een rijke carrière in de media en het is aannemelijk dat we hen snel weer terugzien op televisie.

Hugo Kennis is niet alleen een ervaren presentator, maar ook een talentvolle kok. Zijn toekomst zou zomaar in de culinaire hoek kunnen liggen, gezien zijn eerdere successen in kookprogramma’s en zijn passie voor gastronomie. Froukje de Both heeft al een lange staat van dienst in de media en presenteerde in het verleden diverse lifestyle- en entertainmentprogramma’s. Het is dan ook goed mogelijk dat ze een rol krijgt in een nieuw woon- of lifestyleprogramma bij RTL of een andere zender.

Een laatste kans om te genieten

Hoewel het einde nadert, is Eigen Huis & Tuin: Lekker Leven voorlopig nog te zien tot en met mei. Dit betekent dat fans nog een paar maanden kunnen genieten van de laatste afleveringen. Kennis en De Both moedigen kijkers aan om tot de laatste aflevering te blijven kijken en de show een passend afscheid te geven.

“Laten we er samen een mooie afsluiting van maken. We hopen dat iedereen nog volop inspiratie opdoet uit de afleveringen die eraan komen!” aldus de presentatoren.

Conclusie: een stukje televisiegeschiedenis komt tot een einde

Algemeen

Mary over zoon Marco: Dit gebeurde er écht achter de schermen na de vrijspraak!

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Familie Borsato komt op adem na vrijspraak: Patty Brard deelt emotioneel gesprek met moeder Mary

De dag na de vrijspraak van Marco Borsato is de rust nog lang niet teruggekeerd binnen de familie. Hoewel de rechtbank in Utrecht donderdag concludeerde dat er onvoldoende bewijs was om de zanger te veroordelen, voelt de nasleep van zes jaar spanning en onzekerheid nog steeds zwaar.

Patty Brard, die al decennialang bevriend is met de familie Borsato, vertelt in Shownieuws over een emotioneel gesprek met Mary Borsato. Volgens Patty was de vrijdag vooral een dag waarin opluchting, vermoeidheid en verwerking elkaar afwisselden.


Patty: “Mary is een soort tweede moeder voor mij”

Patty vertelt dat zij Mary onmiddellijk een bericht stuurde na het bekend worden van de uitspraak. Niet alleen uit medeleven, maar ook uit persoonlijke verbondenheid.

Ze is een soort tweede moeder voor mij, vooral in een periode waarin ik het heel moeilijk had,” legt Patty uit. “Ik heb haar meteen een paar hartjes gestuurd. En Leontine ook.”

Het gebaar lijkt klein, maar voor Patty voelde het als vanzelfsprekend. De families zijn al jaren nauw met elkaar verbonden, waardoor het juridische traject ook in haar eigen hart heeft meegespeeld.


Waar ging Marco als eerste heen?

Na de uitspraak vroeg Patty zich af waar de zanger na zo’n ingrijpend moment naartoe zou gaan.

“Je denkt dan: waar zoekt iemand steun na zes jaar spanning? Ik dacht eerst dat hij naar Mary zou gaan, maar dat bleek anders.”

Volgens Mary zocht Marco direct zijn gezin op: Leontine en de kinderen. Later voegden vrienden zich bij hen om samen stil te staan bij alles wat er gebeurd was.

“Dat vond ik mooi om te horen,” zegt Patty. “Het feit dat zijn gezin voor, achter en naast hem heeft gestaan, is zó bijzonder. Dat er na de uitspraak ruimte kwam voor een enorme ontlading, dat is heel menselijk.”


Een gevoelig moment: “Hij voelde zich weer even mens”

Mary vertelde Patty dat haar zoon voor het eerst in lange tijd weer ruimte had om over íets anders te praten dan de rechtszaak, die jarenlang zijn hele bestaan beheerste.

“Hij kon eindelijk vragen: ‘Hoe is het eigenlijk met jou?’ En dát zegt veel,” vertelt Patty zichtbaar geraakt. “Ineens voelde hij zich weer even mens.

Dat klinkt eenvoudig, maar voor iemand die zes jaar lang onder een vergrootglas heeft gestaan, lijkt het bijna een bevrijding.

Patty begrijpt hoe diep de sporen zijn die deze periode heeft achtergelaten:
“Als maanden overgaan in jaren, en het steeds om hetzelfde draait, dan slijt dat in je ziel. Het gaat nog lang duren voordat deze periode verwerkt is.”


Wat betekent de vrijspraak voor Marco’s toekomst?

Hoewel de uitspraak pas net achter de rug is, wordt er al volop gespeculeerd over een mogelijke terugkeer van de zanger op het podium. Toch lijkt Marco daar zelf nog niet klaar voor.

Na afloop zei hij:
Voor mij is weer gaan optreden even te vroeg. Het was moeilijk. Ik ga nu naar mijn gezin. Mijn carrière is onherstelbaar beschadigd.

Het is duidelijk dat Marco eerst rust en overzicht nodig heeft. Een comeback is een optie, maar niet op korte termijn.


Muziekdeskundige Ronald Molendijk: “Er moet een groot gebaar komen”

Waar Marco voorzichtig blijft, ziet Ronald Molendijk – muziekdeskundige en producer – het anders. Volgens hem moet de zanger ooit een grote stap zetten om het hoofdstuk publiekelijk af te sluiten.

Hij zegt in Shownieuws:

Marco is groot. Die pleister moet er een keer af. Je kunt wel klein beginnen, maar dan trek je elke avond een pleistertje los.”

Zijn advies is duidelijk:
“Ga weer schrijven, muziek maken, in de studio zitten, huilen, verwerken. En op een dag kondig je gewoon iets groots aan: de Johan Cruijff Arena of De Kuip.

En dan: boem. Klaar. ‘Ik ben terug.’”

Het is ambitieus, maar in de ogen van Molendijk is dat de manier waarop artiesten van dit formaat opnieuw hun plek kunnen claimen.


Nog geen tegenreactie richting aangeefster

Ondanks de opluchting na de vrijspraak is Marco op dit moment niet bezig met juridische stappen richting de aangeefster, Asmara.

Hij reageerde op de vraag of hij een tegenaangifte overweegt:
Ik ben daar absoluut niet mee bezig. De ‘wat als’-vragen zijn voor mij nu niet aan de orde.

Het past bij de toon die hij de afgelopen dagen laat horen: voorzichtig, ingetogen en gericht op rust.

Voor Marco lijkt het nu belangrijker om te herstellen van de emotionele impact en zich te richten op zijn gezin, dat jarenlang in dezelfde storm stond.


Dankbaarheid naar fans en collega’s

Tot slot sprak Marco zijn dankbaarheid uit aan iedereen die hem door de moeilijke jaren heen heeft gesteund.

Mijn collega’s die contact met mij hebben gehouden, en de fans die mij zijn blijven steunen: dankjewel.

Die dankbaarheid komt uit een diepere laag, want ondanks de stilte in de media waren er achter de schermen mensen die hem bleven bellen, berichten stuurden en zich om hem bekommerden. Dat lijkt hem zichtbaar te hebben geraakt.


Een nieuwe fase breekt aan – maar niet zonder blijvende sporen

De uitspraak markeert een keerpunt, maar geen eindpunt. De juridische fase is voorlopig afgesloten, maar de persoonlijke verwerking staat nog maar net aan het begin. Patty, die dicht bij de familie staat, voelt dat als geen ander.

Hij heeft zes jaar lang een zware last gedragen. Dat leg je niet in één dag naast je neer.

Volgens haar zal er langzaam ruimte komen voor licht, lucht en nieuwe stappen – maar alles op zijn tijd.

Voorlopig concentreert Marco zich op zijn gezin, zijn rust en het voorzichtig opbouwen van een leven dat jarenlang heeft stilgestaan. De toekomst blijft onzeker, maar de steun van zijn naasten lijkt een stevige eerste stap in een lange herstelperiode.

Lees verder