-

Algemeen

De eerste beelden: 25-jarige Joy Beune compléét uit de kleren voor Playboy!

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Joy Beune maakt indruk: van wereldkampioene schaatsen naar covermodel voor Playboy

Joy Beune, een 25-jarige blonde schaatsster uit Nederland, heeft zichzelf niet alleen bewezen op de ijsbaan, maar nu ook in de wereld van glamour en fotografie. Als lid van de schaatsploeg Team IKO heeft Beune al een indrukwekkende sportcarrière opgebouwd. Haar naam klinkt bekend bij liefhebbers van langebaanschaatsen, en met haar prestaties heeft ze Nederland meerdere malen trots gemaakt. Nu maakt ze echter een geheel nieuwe stap: ze schittert op de cover van Playboy.

Een blik op Joy’s indrukwekkende carrière

Joy Beune begon al op jonge leeftijd op te vallen in de schaatswereld. In 2017 behaalde ze goud op de 3000 meter tijdens de wereldkampioenschappen voor junioren met een tijd van 4.35,90. Dit markeerde het begin van een veelbelovende carrière. Een jaar eerder, in 2016, werd ze uitgeroepen tot (Overijssels) Sporttalent van het Jaar en ontving ze de prestigieuze Hennie Kuiper Talenttrofee.

Haar carrière bereikte een hoogtepunt tijdens het WK junioren 2018 in Salt Lake City, waar ze een fenomenale prestatie neerzette. Ze won goud op de 1500 meter met een junioren-wereldrecordtijd van 1.54,21. Als dat niet al indrukwekkend genoeg was, brak ze een dag later ook records op de 1000 en 3000 meter, met tijden van respectievelijk 1.14,21 en 3.59,47. Dankzij deze prestaties eindigde Beune als eerste in het algemeen klassement en maakte ze een opmerkelijke sprong in de Adelskalender van de senioren: van plek 240 naar 73.

Van ijsbaan naar de cover van Playboy

Nederlandse schaatssters staan bekend om hun indrukwekkende prestaties, maar ook om hun uitstraling. Namen als Suzanne Schulting, Jutta Leerdam, Irene Schouten en Antoinette de Jong zijn niet alleen synoniem met sportieve successen, maar worden ook geprezen om hun verschijning voor de camera. Joy Beune is de nieuwste toevoeging aan dit illustere rijtje.

Ze heeft de sprong gewaagd van de ijsbaan naar de wereld van glamourfotografie door te poseren voor de cover van Playboy. Hiermee laat Beune zien dat ze meer is dan alleen een atlete – ze is een veelzijdige persoonlijkheid die zichzelf op verschillende manieren weet te presenteren.

De aankondiging van Playboy

Op Instagram maakte Playboy met trots bekend dat Joy Beune op de cover van hun nieuwste editie staat. De aankondiging luidde:

“Eindelijk kunnen we het aan iedereen vertellen: we hebben wereldkampioene schaatsen Joy Beune overgehaald om te poseren voor Playboy! De bom uit Borne schittert op onze cover en twaalf pagina’s in het magazine. Playboy stelde haar in april vorig jaar De Vraag Van Alle Vragen, een maand nadat ze wereldkampioen werd in Inzell. ‘Ik moest er even over nadenken, maar ik wist het al snel: Playboy is next level,’ zegt Beune nu over dat gesprek.”

De fotoshoot benadrukt niet alleen haar schoonheid, maar ook haar zelfvertrouwen en de kracht waarmee ze zichzelf presenteert. Voor Beune is deze ervaring een nieuwe mijlpaal in haar veelzijdige carrière.

Een verrassende keuze

Hoewel sommige sporters ervoor kiezen om een meer traditionele weg te volgen, heeft Joy Beune zich laten verleiden door de kans om zichzelf op een geheel andere manier te laten zien. Haar keuze om te poseren voor Playboy zal ongetwijfeld voor gemengde reacties zorgen, maar Beune heeft duidelijk laten zien dat ze zich niets aantrekt van eventuele kritiek. Ze beschouwt dit als een kans om zichzelf te vieren en haar grenzen te verleggen.

Joy Beune

In interviews heeft Joy al laten doorschemeren dat ze trots is op haar lichaam en op wat ze heeft bereikt. Het poseren voor Playboy is voor haar een manier om die trots te tonen. Ze benadrukt dat het belangrijk is om jezelf te blijven uitdagen, zowel op sportief als op persoonlijk vlak.

Beschikbaar vanaf 5 december

Het nummer van Playboy met Joy Beune op de cover ligt vanaf 5 december in de winkels. Naast de cover bevat het magazine twaalf pagina’s met exclusieve foto’s van Beune, die volgens het blad “de kracht en schoonheid van een atlete” perfect weergeven. De editie belooft een van de meest gewilde van het jaar te worden, vooral voor fans van Beune en bewonderaars van haar werk op de ijsbaan.

Een veelzijdige persoonlijkheid

Met haar keuze om te poseren voor Playboy laat Joy Beune zien dat ze niet in een hokje te plaatsen is. Ze combineert de toewijding en discipline van een topsporter met de durf en flair van een model. Het is deze veelzijdigheid die haar zo’n interessante en inspirerende persoonlijkheid maakt.

Hoewel haar prestaties op de ijsbaan zonder twijfel indrukwekkend blijven, toont Beune met deze stap ook haar persoonlijke kant. Ze bewijst dat het mogelijk is om een succesvolle carrière te hebben in de sportwereld en tegelijkertijd nieuwe uitdagingen aan te gaan buiten dat domein.

Reacties uit de sportwereld en daarbuiten

De reacties op haar cover verschijnen inmiddels al op sociale media en in de pers. Waar sommigen haar keuze bewonderen en haar moed prijzen, zijn er ook critici die vraagtekens zetten bij haar beslissing. Dit is echter niets nieuws voor vrouwelijke atleten die ervoor kiezen om buiten de traditionele kaders te treden.

Collega-schaatssters en fans hebben echter voornamelijk positieve woorden voor Beune over. “Joy toont dat je als vrouw in de sportwereld je eigen keuzes kunt maken en tegelijkertijd trouw kunt blijven aan jezelf,” zegt een fan op Instagram.

De toekomst voor Joy Beune

Met deze stap naar de cover van Playboy zet Joy Beune zichzelf in een ander licht en opent ze de deur naar nieuwe mogelijkheden, zowel binnen als buiten de sport. Terwijl haar fans haar prestaties op het ijs blijven volgen, zullen velen ook benieuwd zijn naar wat de toekomst nog meer in petto heeft voor deze veelzijdige atlete.

Een ding is zeker: Joy Beune laat zien dat het mogelijk is om kracht en schoonheid te combineren en daarbij een blijvende indruk te maken, zowel op als naast de ijsbaan.

Benieuwd naar de beelden? De nieuwste editie van Playboy ligt vanaf vandaag in de winkels. Hier kun je alvast een voorproefje zien:

Algemeen

Kledingkeuze van Hélène Hendriks in Oranjewinter zorgt voor knallende kijkcijfers!

Avatar foto

Gepubliceerd

op

De eerste aflevering van De Oranjewinter heeft meteen laten zien hoe onvoorspelbaar live televisie kan zijn. Nog voordat de gesprekken aan tafel echt op gang kwamen, was er al een ander onderwerp dat de avond domineerde. Niet de actualiteit, niet de gasten en zelfs niet de inhoud van het programma, maar de outfit van presentatrice Hélène Hendriks werd het gesprek van de dag.

Hoewel aan tafel bekende namen zaten als Thomas van Groningen, Ronald Molendijk en Nicky van der Gijp, verschoof de aandacht al snel naar iets heel anders. Op sociale media barstte vrijwel direct een discussie los over de kledingkeuze van Hendriks. Haar topje, dat volgens sommige kijkers “net iets te veel” liet zien, werd binnen enkele minuten trending onderwerp op X, het platform dat voorheen bekendstond als Twitter.

Van talkshow naar kledingdebat

Het is niet de eerste keer dat een presentator of presentatrice onderwerp van gesprek wordt vanwege een opvallende outfit, maar de snelheid waarmee dit nu gebeurde was opmerkelijk. Al tijdens de eerste minuten van de uitzending verschenen er tientallen berichten online. Kijkers deelden hun verbazing, maakten grappen of spraken juist hun bewondering uit. Voor sommigen leidde het de aandacht af van de gesprekken aan tafel, terwijl anderen het zagen als een verfrissende breuk met de vaak veilige, voorspelbare stijl die talkshows kenmerkt.

“Gaat het nog over de inhoud, of kijken we allemaal naar hetzelfde topje?” schreef een kijker. Een ander merkte cynisch op dat de stylist van Hendriks “waarschijnlijk een avondje vrij had genomen”. Tegelijkertijd klonken er ook positieve reacties. Sommige kijkers prezen haar lef en vonden dat ze zich niets moest aantrekken van de kritiek. “Eindelijk eens iets anders dan het standaardpakje,” was een veelgehoorde reactie.

Verdeelde meningen, één gesprek

Wat vooral opviel, was hoe verdeeld de meningen waren. Waar de ene helft van de kijkers vond dat de outfit niet paste bij een talkshow over sport, politiek en actualiteit, zag de andere helft het juist als een persoonlijke keuze die geen invloed zou moeten hebben op de inhoud. Dat spanningsveld is kenmerkend voor discussies over uiterlijk in de media. Vrouwelijke presentatoren worden nog altijd vaker beoordeeld op hun kleding dan hun mannelijke collega’s, en deze aflevering van De Oranjewinter maakte dat opnieuw pijnlijk zichtbaar.

Toch was de discussie niet uitsluitend kritisch. Er waren ook kijkers die benadrukten dat Hendriks al jaren bekendstaat om haar zelfverzekerde uitstraling en dat haar kleding daar een verlengde van is. “Ze zit daar niet om een modepolitie tevreden te houden,” schreef iemand. “Ze presenteert en dat doet ze goed.”

De impact op het programma

Los van de inhoudelijke discussie over stijl en uitstraling, had het kledingdebat één onmiskenbaar effect: De Oranjewinter stond meteen volop in de schijnwerpers. Op sociale media werd het programma massaal genoemd, gedeeld en besproken. Voor een eerste aflevering is dat goud waard. In televisieland geldt immers vaak: zolang er over je gepraat wordt, besta je.

De buzz rondom Hendriks’ outfit zorgde ervoor dat ook mensen die normaal misschien niet zouden kijken, nieuwsgierig werden. Fragmenten circuleerden online, screenshots werden gedeeld en de naam van het programma dook op in uiteenlopende discussies. Of die aandacht uiteindelijk structureel leidt tot hogere kijkcijfers, zal de komende weken moeten blijken, maar de start was in elk geval allesbehalve geruisloos.

Afleiding of slimme marketing?

De vraag die na afloop bleef hangen, was of deze aandacht de inhoud van het programma overschaduwde of juist versterkte. Critici vonden dat het jammer was dat de gesprekken aan tafel ondergesneeuwd raakten door een kledingdiscussie. Zij vrezen dat de show daardoor minder serieus wordt genomen. Anderen zagen het juist als een slimme, zij het onbedoelde, vorm van marketing. In een tijd waarin programma’s vechten om aandacht, kan een onverwacht moment het verschil maken.

Hendriks zelf liet zich tijdens de uitzending niet uit over de reacties en presenteerde zoals altijd professioneel en ontspannen. Dat werd door sommige kijkers juist gewaardeerd. “Ze liet zich niet afleiden en deed gewoon haar werk,” klonk het. Dat onderstreepte voor velen dat de ophef vooral buiten de studio plaatsvond.

Meer dan alleen een outfit

Uiteindelijk zegt de discussie misschien meer over het publiek en de tijdgeest dan over Hendriks zelf. In een mediatijdperk waarin alles direct wordt becommentarieerd, kan één detail uitgroeien tot het hoofdonderwerp van de avond. De Oranjewinter kreeg daardoor een start die niemand had voorspeld: niet door een spraakmakend debat of een felle discussie aan tafel, maar door een kledingkeuze die emoties losmaakte.

Of de outfit van Hélène Hendriks nu als geslaagd of misplaatst wordt gezien, één ding staat vast: de eerste aflevering van De Oranjewinter werd niet genegeerd. En in televisieland is aandacht vaak de belangrijkste valuta. De komende afleveringen zullen moeten uitwijzen of het programma die aandacht weet vast te houden met inhoud, of dat deze avond vooral herinnerd zal worden als het moment waarop een topje de show stal.

Lees verder