Algemeen
Ronnie Flex boos omdat hij niet meer op radio wordt gedraaid: ´Is door mijn huidskleur!´
Ronnie Flex probeert zich de afgelopen tijd weer relevant te maken in de muziekwereld door nieuwe nummers uit te brengen. Hoewel zijn recente muziek goed wordt geluisterd, lijkt dat voor hem niet voldoende te zijn om zijn ego te strelen. In een opvallende uitspraak gaf hij zelfs aan dat als zijn volgende single niet op de radio komt, hij zijn huidskleur de schuld zal geven.

Nieuwe Muziek met Noa Lang
Afgelopen vrijdag kwam het nummer ‘Damage’ uit, een samenwerking tussen Ronnie Flex en Noano, de artiestennaam van Noa Lang, een voetballer bij PSV. De promotie van het nummer verloopt voorspoedig, vooral op TikTok, en ook op Spotify gaat het goed. Op dit moment staat het nummer op nummer één in de Nederlandse Spotify Top 50, met meer dan 2,2 miljoen streams. Deze onverwachte samenwerking blijkt een goede match te zijn; eerder dit jaar bracht Noa Lang al het nummer ‘7k Op Je Feestje’ uit, dat inmiddels meer dan 11,7 miljoen streams heeft.

Ronnie’s Controversiële Uitspraken
In een Instagramverhaal deelde Ronnie een opmerkelijke opmerking over zijn toekomstige muziek. “M’n volgende single is weer geweldig,” schreef hij. “Als deze niet op de radio komt, ga ik mijn huidskleur de schuld geven.” Met deze uitspraak lijkt hij te suggereren dat hij gediscrimineerd wordt door de radiostations. Dit is een verrassende conclusie, vooral gezien zijn eerdere successen in de muziekindustrie.

Succesvolle Carrière
Ronnie Flex heeft in het verleden bewezen een succesvolle artiest te zijn, met maar liefst 32 nummers in de Top 40. Hij staat daarmee op de 43ste plaats van de meest succesvolle Nederlandse artiesten. Dit jaar had hij ook een hit met Roxy Dekker met het nummer ‘Gaan we weg?’. Gezien deze indrukwekkende staat van dienst is het moeilijk te begrijpen waarom hij de radiowereld als racistisch zou beschouwen.

Reflectie op Discriminatie
Ronnie’s opmerkingen roepen vragen op over discriminatie in de muziekindustrie. Terwijl het belangrijk is om raciale ongelijkheden aan te kaarten, lijkt het ongepast om deze ervaringen te projecteren op een situatie waarin hij zelf al aanzienlijke successen heeft behaald. Zijn uitspraken kunnen ook als kwetsend worden ervaren door degenen die daadwerkelijk met discriminatie te maken hebben gehad, en kunnen de ernst van racisme in de muzieksector bagatelliseren.

De Weg Vooruit
Ronnie Flex staat voor de uitdaging om zijn muziek relevant te houden en tegelijkertijd na te denken over zijn positie binnen de industrie. Terwijl hij zijn creativiteit en talent blijft gebruiken om nieuwe muziek te maken, zou hij ook kunnen overwegen om het gesprek over discriminatie op een constructieve manier te benaderen. Door zich te concentreren op de kwaliteit van zijn muziek en het positieve effect dat het kan hebben, kan hij een inspirerend voorbeeld worden voor zowel opkomende artiesten als gevestigde namen.

Conclusie
De samenwerking tussen Ronnie Flex en Noa Lang laat zien dat muziek grenzen kan overschrijden en onverwachte combinaties kan creëren. Terwijl Ronnie zijn nieuwe single promoot, zou hij zich kunnen richten op positieve energie en zijn prestaties vieren, in plaats van zich te verliezen in negatieve gedachten over discriminatie. Het is tijd voor hem om zich te concentreren op zijn talent en het plezier dat muziek kan brengen, zowel voor hemzelf als voor zijn luisteraars.
Algemeen
Asmara Thielen over rechtszaak Borsato: ‘Victim blaming op hogeschoolniveau’

Advocaat van Asmara Thielen: “Ze voelde zich slacht0ffer van victim blaming tijdens de rechtszaak tegen Marco Borsato”
De zaak rond Marco Borsato blijft veel losmaken in Nederland. Terwijl het land verdeeld reageert op de gebeurtenissen in de rechtszaal, heeft Peter Plasman, de advocaat van Asmara Thielen – het meisje dat de zanger beschuldigt van grensoverschrijdend gedrag – zijn zorgen uitgesproken over de manier waarop de zitting is verlopen.

Tijdens een openhartig gesprek in het programma Pauw & De Wit op NPO 1 vertelde Plasman dat zijn cliënt de behandeling van de zaak als “een vorm van victim blaming” heeft ervaren. Volgens hem was het pijnlijk om te zien hoe de aandacht in de rechtszaal meer gericht leek op haar gedrag dan op wat haar is overkomen.
De terugblik bij Pauw & De Wit
Presentator Jeroen Pauw opende het programma met een korte terugblik op de afgelopen week, waarin de rechtszaak tegen Marco Borsato centraal stond.
“Vorige week waren alle ogen gericht op zanger Marco Borsato,” begon Pauw. “Hij moest zich twee dagen lang verantwoorden tegenover de rechter, omdat hij wordt verdacht van grensoverschrijdend gedrag met een vijftienjarig meisje.”
Daarna kondigde Pauw aan dat Peter Plasman te gast was als advocaat van het vermeende slacht0ffer. Plasman, die al vaker in spraakmakende zaken optrad, gaf aan dat hij niet van plan was te reageren op elk detail, maar wel op de toon van het publieke debat.

“Victim blaming op hoog niveau”
Plasman vertelde dat hij eerder in de week het interview had gezien met de advocaten van Marco Borsato, die bij dezelfde talkshow aan tafel hadden gezeten. Dat optreden had hem geraakt.
“Ja, en dat is eigenlijk de reden dat ik nu hier zit,” zei hij. “Wat ik toen zag, vond ik victim blaming op hogeschoolniveau.”
Volgens Plasman voelde zijn cliënt dat ook zo. Ze zou het idee hebben gekregen dat haar gedrag en keuzes ter discussie werden gesteld, terwijl de zaak juist om het gedrag van de verdachte draait.
“Dat was victim blaming pur sang,” zei Plasman nadrukkelijk.
Geen details over haar situatie
Hoewel Pauw probeerde meer te weten te komen over hoe het nu met het meisje gaat, bleef Plasman discreet.
“Daar ga ik helemaal niets over zeggen,” benadrukte hij. “Dat wil zij zelf niet. Ook niet over haar moeder. Zij heeft ervoor gekozen om zich niet publiekelijk uit te spreken, en dat respecteren we.”
De advocaat benadrukte dat het voor zijn cliënt al zwaar genoeg is om te weten dat haar naam en verhaal opnieuw in de openbaarheid komen.
“Ze is niet bekend geworden, ze is beschadigd”
Pauw merkte op dat het meisje door de rechtszaak opnieuw in de media is verschenen, en dus bij het grote publiek bekend is geworden. Plasman reageerde daar scherp op:
“Bekend geworden? Nee, ze is juist min of meer kapotgemaakt bij het grote publiek,” zei hij. “Mijn cliënten zijn niet beroemd geworden, ze zijn beschadigd. Dat is een groot verschil.”
Volgens Plasman is het publieke oordeel vaak genadeloos, zeker wanneer het om bekende personen gaat. “De druk van buitenaf, de commentaren op sociale media — het is iets wat mensen onderschatten,” legde hij uit.

De kern van de zaak
Daarna beschreef Pauw kort de achtergrond van de zaak, zonder in juridische details te treden.
“We hebben het hier over een meisje dat vijftien was, en over wat haar is aangedaan in de periode voordat ze zestien werd,” zei Pauw.
Plasman bevestigde dat het ging om gebeurtenissen vlak voor haar zestiende verjaardag — een leeftijd waarop volgens de wet duidelijke grenzen gelden.
“De wet is daar helder over,” zei hij. “Het maakt niet uit hoe iemand zich gedraagt of wat iemand zegt, een volwassene moet die grens respecteren.”
Pauw voegde toe:
“Je blijft met je handen van een minderjarige af.”
Plasman antwoordde:
“Precies. Ook als die minderjarige zegt dat ze het leuk vindt of zelfs iets uitlokt — dat verandert niets aan de verantwoordelijkheid van de volwassene.”
“Ze wilde alleen erkenning”
Tijdens het gesprek ging Pauw dieper in op de persoonlijke motivatie van het meisje om destijds aangifte te doen. Plasman benadrukte dat het haar nooit om wraak of geld ging, maar om erkenning.
“Mijn cliënt heeft vanaf het begin gezegd: ik wil alleen erkenning,” vertelde Plasman. “Ik wil niet dat hij de gevangenis in gaat. Ik hoef geen geld. Ik wil alleen dat hij erkent dat hij dit heeft gedaan.”
Volgens de advocaat had een vroegere erkenning veel kunnen voorkomen. “Er zijn momenten geweest waarop dit niet zo ver had hoeven komen,” zei hij.
Waarom kwam die erkenning er niet?
Pauw vroeg waarom die erkenning nooit is gekomen. Plasman antwoordde dat hij dat niet weet, maar dat het een vraag is “die alleen Marco Borsato kan beantwoorden”.
“Misschien heeft hij de gevolgen niet kunnen overzien,” zei Plasman. “Het is nooit makkelijk om te zeggen: ‘Ik heb dat gedaan.’ Maar soms is dat de enige manier om dingen goed te maken. Tenzij je ervan overtuigd bent dat je niets verkeerd hebt gedaan.”
Pauw reageerde met een verwijzing naar de verdediging van Borsato:
“Hij zegt ook steeds dat hij niet iets kan bekennen wat hij niet heeft gedaan.”
Plasman bleef bij zijn standpunt:
“Dat zegt hij, maar ik vind de bewijzen meer dan voldoende om tot een veroordeling te komen.”
Een zaak vol emoties en meningen
De zitting tegen Marco Borsato duurde twee dagen en werd breed gevolgd door de media. Buiten de rechtbank verzamelden zich zowel sympathisanten van de zanger als mensen die hun steun betuigden aan het vermeende slacht0ffer. De publieke aandacht maakte de ervaring extra zwaar voor alle betrokkenen.
Plasman benadrukte dat het niet alleen een juridische strijd is, maar ook een emotionele. “Voor mijn cliënt gaat het om erkenning, maar ook om herstel van eigenwaarde,” zei hij. “Het is moeilijk als je het gevoel hebt dat jouw verhaal telkens in twijfel wordt getrokken.”
Reacties in het land
Na de uitzending van Pauw & De Wit ontstonden er online duizenden reacties. Sommige kijkers prezen Plasman om zijn rustige maar duidelijke woorden.
Een veel gedeelde reactie luidde:
“Wat een integere man. Hij zegt precies wat veel mensen voelen: dat slacht0ffers vaker worden beoordeeld dan gehoord.”
Anderen vonden dat het beter was geweest om de zaak niet in een talkshow te bespreken zolang er nog geen uitspraak is. “Iedereen heeft recht op een eerlijk proces,” schreef een kijker. “Zowel het meisje als de verdachte.”
De discussie toont aan hoe complex de balans is tussen openbaarheid en privacy bij dit soort gevoelige zaken.
Wachten op de uitspraak
Het 0penbaar Ministerie heeft in deze zaak vijf maanden cel geëist tegen Marco Borsato. De rechtbank doet naar verwachting volgende maand uitspraak. Tot die tijd blijft het stil aan beide kanten.
Plasman zei in Pauw & De Wit dat zijn cliënt de uitspraak met spanning tegemoetziet, maar probeert om zich zoveel mogelijk op haar eigen herstel te richten. “Ze wil verder met haar leven,” zei hij. “Maar dat kan pas echt als dit hoofdstuk is afgesloten.”
Reflectie op het publieke debat
Het gesprek tussen Pauw en Plasman kreeg veel aandacht, niet alleen vanwege de juridische details, maar vooral door de onderliggende boodschap: de manier waarop we in Nederland omgaan met slacht0ffers van grensoverschrijdend gedrag.
Pauw sloot de uitzending af met een reflectie:
“Wat deze zaak ons leert, is dat woorden ertoe doen. In de rechtszaal, maar ook daarbuiten. Hoe we praten over slacht0ffers bepaalt vaak hoe veilig mensen zich voelen om hun verhaal te delen.”
Daarop reageerde Plasman instemmend:
“Precies dat. Het gaat om respect, erkenning en menselijkheid. Dat verdient iedereen.”

