-

Algemeen

Peter Gillis deelt geen goed nieuws en hij is ontroostbaar

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Peter Gillis heeft vandaag een bijzonder emotioneel bericht gedeeld op social media. In een persoonlijke post herdenkt hij zijn moeder Paula, die vijf jaar geleden is overleden. Vandaag zou ze 94 jaar oud zijn geworden.

Peter Gillis’ moeder “Lieve Ma, vandaag zou je 94 jaar zijn geworden, helaas ben je al vele jaren niet meer bij ons,” schrijft de vakantieparkenmagnaat in zijn ontroerende bericht. De foto die hij deelt toont de laatste rustplaats van zijn moeder, die eerder dit jaar werd vernield door vandalen. Op de grafsteen was onder meer de tekst ‘stop tv’ gekalkt. Tot op heden is de dader nog niet gepakt.

Emotionele periode

Peter heeft de afgelopen weken veel te verwerken gehad door de moeilijke omstandigheden rondom zijn jongste zoon, Mark. ”Ik heb de laatste weken extra veel over je nagedacht,” deelt hij. “Jij was altijd zo gek op onze jongste Mark. We zijn enorm blij dat Mark langzaam aan de beter wordt en weer de oude aan het worden is.” Peter vertelt verder: “Mark zei ook dat hij het gevoel had dat je af en toe bij hem was… gelukkig is hij weer helemaal in ons midden. Wendy, Ruud, Inge en ik hebben een mooi bloemstuk bij je graf gelegd en alles ziet er keurig uit. Ma, jij bent voor altijd in ons hart.”

Onrustige periode voor Mark

Vorige week maakte Peter schokkend nieuws bekend over Mark’s recente ziekenhuisopname. Het blijkt dat Mark naast zijn moeder op de intensive care lag. Mark had zijn moeder naar het ziekenhuis gebracht toen artsen ontdekten dat hij zwaar ademde. Volgens Peter heeft deze tijdige medische ingreep mogelijk zijn leven gered.

”De volgende ochtend zei de arts tegen ons: ‘Als we hem niet hadden onderzocht en hij gewoon naar huis was gegaan, denk ik niet dat hij de volgende ochtend had gehaald. Dan hadden we hem waarschijnlijk dood in zijn chalet gevonden.’”

Peter Gillis’ post is een aangrijpend eerbetoon aan zijn moeder, gecombineerd met een persoonlijke update over de gezondheid van zijn zoon. De afgelopen tijd is zwaar geweest voor Peter en zijn gezin, maar de steun van familie en vrienden lijkt hen door deze moeilijke periode te helpen.

Algemeen

Weerkaart op donkerrood: Op deze dag wordt het 42 graden in Nederland

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Extreem zomerweer in Nederland: hitterecords, noodweer én een mogelijk tropische verrassing?

De zomer laat zich dit jaar in Nederland van haar meest intense kant zien. De afgelopen dagen liepen de temperaturen in ons land op tot maar liefst 38 graden. Op sommige plekken voelde het zelfs nog warmer aan, vooral in de volle zon en zonder een zuchtje wind. En wie dacht dat het daarmee wel gedaan was, komt misschien bedrogen uit: er zou nóg een hittegolf kunnen aankomen.

Records gebroken

De afgelopen dagen zijn officieel de warmste 1 en 2 juli ooit gemeten in Nederland. Daarmee zijn er opnieuw hitterecords gebroken. De zomer van 2025 staat nu al in de boeken als een uitzonderlijk warme periode.

Maar zoals vaker bij extreem zomerweer, sloeg het weer gisteravond plotseling om. In meerdere provincies werd code geel of zelfs code oranje afgegeven vanwege zwaar onweer, hagel en stormachtige windstoten. Hoewel er soms wat lacherig wordt gedaan over deze waarschuwingen, bleek dat in Winterswijk helaas onterecht: daar stortte een deel van een dak van een bedrijfspand in door de storm, en stonden straten compleet blank. Een serieuze wake-up call.

Zuid-Europa zucht onder de hitte

Wie denkt dat het in Nederland heet is, hoeft maar even naar Zuid-Europa te kijken om te zien dat het nóg extremer kan. In landen als Spanje, Frankrijk en Griekenland is de situatie nijpend. De temperaturen schieten daar boven de 40 graden uit en op diverse plekken zijn natuurbranden uitgebroken. Op Kreta, Griekenland, laaien de vlammen inmiddels op — iets wat we helaas bijna elk jaar lijken te zien in de zomermaanden.

Afnemende hitte, maar mogelijk niet voor lang

Voor de komende dagen zijn de vooruitzichten wat gematigder. De temperaturen dalen iets, er is kans op bewolking en af en toe regen. Het typische Hollandse zomerweer keert voorlopig terug, met waarden rond de 22 tot 25 graden. Toch blijft het weer grillig en kunnen de omstandigheden snel omslaan.

Komt er op 14 juli een zinderende uitschieter?

Volgens de weersite Weer1.nl is het mogelijk dat we op 14 juli een onverwachte tropische piek gaan meemaken. De voorspelde temperatuur? Maar liefst 42 graden Celsius. Dat zou niet alleen een nieuw record betekenen, maar ook de warmste dag ooit gemeten in Nederland.

Toch is enige nuance hier op zijn plaats. Hoe verder een weersvoorspelling in de toekomst ligt, hoe groter de onzekerheid. Korte termijnvoorspellingen – vandaag en morgen – zijn doorgaans vrij betrouwbaar. Maar een schatting elf dagen vooruit is met de nodige voorzichtigheid te interpreteren.

Wat zeggen andere bronnen?

De schatting van 42 graden roept uiteraard vragen op. Andere bekende weerdiensten zijn minder uitgesproken. Buienradar voorspelt voor diezelfde dag een maximumtemperatuur van ongeveer 26 graden – fors lager dan het eerdergenoemde scenario. Het KNMI, het officiële meteorologisch instituut van Nederland, geeft vooruitzichten tot 9 juli, en daaruit blijkt nog niets over eventuele extreme hitte.

Kortom: voorlopig is het gissen. Dat een nieuw warmterecord in de maak is, lijkt op dit moment nog speculatie, maar in deze zomer vol extremen is niets helemaal uitgesloten.

Wat denk jij?

Zien we straks opnieuw een verzengende zomerdag die de geschiedenisboeken ingaat? Of blijft het bij een milde Hollandse zomer met af en toe een plensbui? Wat denk jij: krijgen we echt 42 graden op 14 juli? Deel je mening in de reacties!

Lees verder