Algemeen
Massa is Kassa-kijkers gaan helemaal los op Wendy: ”Keihard betrapt”
Gisteravond stond er weer een aflevering van “Familie Gillis: Massa is Kassa” op het programma. Zoals elke week laten kijkers massaal weten wat ze van bepaalde fragmenten of van de gehele uitzending vinden. Dit keer moest Wendy het flink ontgelden.

Massa is Kassa
Op vrijdagavond, een dag na “De Bauers”, moeten we het tegenwoordig doen met “Massa is Kassa”. De realityserie is inmiddels al aanbeland in het twaalfde seizoen, maar de kijkcijfers lopen steeds verder terug. Desondanks denkt Peter Gillis nog niet aan stoppen. Deze week liet hij weten dat hij ook graag seizoen 13 (en wellicht 14 en 15) wil maken. Of John de Mol daar ook zo over denkt, is maar de vraag. De vakantieparkenbaas, die zijn parken in Nederland aan een nieuwe pachter heeft overgedragen, moet immers ook nog voor de rechter verschijnen in de zaak tegen Nicol Kremers.
Maar vanavond waren Peter en zijn gezin gewoon weer op de buis te zien. In deze aflevering was er speciale aandacht voor Wendy, die druk bezig was met haar zangdebuut.
Meisje van de Handel
Eerder deze week kondigde Wendy haar eerste single aan via Instagram, en vandaag lanceerde ze deze officieel. Het nummer heet “Meisje van de handel”. Mogelijk is deze titel geïnspireerd op het nummer van Roy Donders, die in 2021 zijn liedje “Jongen van de handel” uitbracht. Hoewel Wendy zich hiermee als zangeres presenteert, blijft haar nieuwe carrièrepad niet onopgemerkt door het publiek.

Kijkers Reageren
Kijkers van de show merkten vanavond iets opvallends op: het kapsel van Wendy. Velen menen te zien dat Wendy een pruik draagt, en niet zomaar een pruik, maar volgens hen een slecht passende. Dit leidde tot een stortvloed aan reacties op social media, waarbij veel kijkers hun scherpe observaties deelden. Hier zijn enkele van die reacties:
- “Is het iemand anders ook opgevallen dat Wendy een pruik draagt? Het ziet er echt niet uit!”
- “Wendy probeert haar zangcarrière een boost te geven, maar die pruik helpt niet echt mee.”
- “Kan iemand Wendy alsjeblieft een betere pruik bezorgen? Dit is gewoon zielig.”
Reflectie op Wendy’s Zangdebuut
Ondanks de kritiek op haar uiterlijk, was Wendy’s zangdebuut een belangrijk moment voor haar. Haar nummer “Meisje van de handel” is een stap in een nieuwe richting en laat zien dat ze niet bang is om nieuwe dingen te proberen. Het is echter duidelijk dat haar verschijning op televisie minstens zo veel aandacht trekt als haar muzikale talent.

De Toekomst van Massa is Kassa
Hoewel de kijkcijfers dalen, blijft “Massa is Kassa” een bron van vermaak en discussie onder zijn trouwe kijkers. Peter Gillis’ vastberadenheid om door te gaan met de serie, ondanks juridische problemen en wisselende kijkcijfers, toont zijn toewijding aan het programma en zijn publiek. Of de show een dertiende seizoen zal krijgen, hangt mogelijk af van de besluitvorming van John de Mol en de prestaties van de huidige seizoenen.
Dit bericht op Instagram bekijken
Conclusie
“Familie Gillis: Massa is Kassa” blijft een polariserende show die zowel fans als critici aantrekt. Wendy’s nieuwe stap in de muziekwereld biedt stof tot nadenken en discussie, net zoals de show zelf dat doet. Terwijl de toekomst van de serie onzeker is, blijft het voorlopig een vaste waarde op de Nederlandse televisie.
Kijkers zullen ongetwijfeld blijven afstemmen om te zien wat er verder gebeurt met Peter, Wendy en de rest van de familie Gillis. Of Wendy’s zangcarrière zal slagen en of de show een nieuw seizoen krijgt, blijft voorlopig een open vraag. Maar één ding is zeker: “Massa is Kassa” blijft een bron van gesprek en vermaak voor velen.
Algemeen
Politieagenten Bureau Utrecht geven eindelijk antwoord op vraag die alle kijkers hebben

Krijgen ag*nten in Bureau Utrecht betaald voor hun deelname? Peter en Eduard geven eindelijk duidelijkheid
Het televisieprogramma Bureau Utrecht, waarin programmamaker Ewout Genemans een jaar lang meeliep met p0litieagenten in de Domstad, is inmiddels uitgegroeid tot een van de grootste kijkcijferhits van het moment. Het programma geeft een unieke inkijk in het dagelijkse werk van agenten en laat zien wat er gebeurt achter de schermen van een p0litieteam dat voortdurend schakelt tussen meldingen, emoties, veiligheid en menselijkheid.

Met inmiddels zeven seizoenen binnen de bredere Bureau-reeks — waarvan Bureau Burgwallen, Bureau Arnhem en Bureau Rotterdam eerdere successen waren — heeft Bureau Utrecht opnieuw een groot publiek weten te boeien. Veel kijkers raken geïnteresseerd in de agenten achter het uniform en stellen vragen over hun dagelijkse werk, hun motivatie en hun ervaringen met de camera’s.
Een van de meest gestelde vragen gaat over de deelname zelf: krijgen de agenten betaald voor hun rol op televisie? Het antwoord zorgt voor veel verbazing, en dat geven Peter en Eduard — twee van de populairste agenten uit de reeks — helder in een recent interview.
Een kijkje achter de schermen dat miljoenen mensen raakt
In het zevende seizoen van de serie volgen we een divers team van agenten: Rebecca, Ellen, Lennart, Kiki, Kirsten, Naomi, Yannick, Frank, Maikel, en natuurlijk het duo Peter en Eduard. Iedere aflevering laat zien wat er op straat gebeurt, maar ook wat je normaal niet ziet: de emoties, de hectiek, het geduld, de humor en de saamhorigheid in het team.
Het succes van Bureau Utrecht komt niet alleen door de spannende meldingen die worden afgehandeld, maar vooral door de menselijkheid van de agenten. Kijkers leren hen beter kennen en ontdekken dat achter iedere agent ook gewone mensen schuilgaan die hun werk met passie doen, maar soms ook worstelen met lastige situaties.
Dat maakt de vraag over financiële compensatie des te relevanter: met zoveel kijkers, zoveel impact en zoveel betrokkenheid zou je verwachten dat de agenten extra beloond worden voor hun deelname. De werkelijkheid blijkt echter heel anders.

Krijgen de agenten betaald voor Bureau Utrecht?
In een gesprek met Veronica Superguide worden Peter en Eduard — twee publiekslievelingen — gevraagd of zij een vergoeding ontvangen voor hun deelname aan het televisieprogramma.
Hun antwoord is verrassend simpel én eerlijk:
“Nee hoor, was het maar waar!”
Er wordt dus géén extra vergoeding uitgekeerd aan de agenten die meedoen. Voor velen komt dat onverwacht, omdat de mediawereld bekendstaat om flinke vergoedingen voor mensen die op televisie verschijnen. Denk aan realityprogramma’s, talentenshows of documentaires: deelnemers ontvangen daar vaak wel een financiële compensatie.
In Bureau Utrecht is dat anders. De agenten doen mee als onderdeel van hun werk, en de opnames vinden plaats tijdens hun reguliere diensten. De extra uren, intensiteit of publieke aandacht leveren dus geen extra financiële beloning op.

Waarom doen de agenten dan wél mee?
De logische vervolgvraag is: waarom zou je op nationale televisie verschijnen als je er niet extra voor betaald krijgt?
Daar hebben Peter en Eduard beiden een duidelijk, maar verschillend antwoord op.
Eduard: bijdragen aan begrip voor het p0litiewerk
Eduard vertelt dat zijn motivatie vooral ligt in het creëren van begrip voor het vak. Hij wil graag laten zien wat agenten dagelijks meemaken en hoeveel druk er soms op hen ligt.
Hij zegt:
“Ik wil mensen laten zien wat wij als p0litie allemaal over ons heen krijgen. Dat verhaal wilde ik graag voortzetten.”
Voor hem draait deelname dus om transparantie en maatschappelijke impact. Door de camera’s een jaar lang mee te nemen, hoopt hij dat kijkers meer inzicht krijgen in hoe breed en uitdagend het p0litiewerk werkelijk is — van kleine buurtconflicten tot emotioneel zware meldingen.

Peter: twijfels, een duwtje in de rug en onverwacht succes
Peter had juist een heel andere start. Hij bekent dat hij lange tijd twijfelde of hij zich moest opgeven. De deadline kwam steeds dichterbij en zelfs een kwartier voor het verstrijken van die tijd had hij zijn inschrijving nog niet verstuurd.
Volgens Peter was het uiteindelijk een collega die de knoop doorhakte:
“We moesten ons voor een bepaalde datum opgeven en een kwartiertje voor de deadline had ik dat nog niet gedaan.”
Het blijkt een beslissing te zijn geweest die zijn leven op onverwachte manieren veranderde. Peter groeide in razend tempo uit tot een van de meest geliefde agenten van de serie. Op sociale media ontvangen hij en Eduard talloze positieve berichten, waardoor ze een vaste schare fans hebben opgebouwd.
Peter is dankbaar voor die steun, maar blijft tegelijkertijd nuchter:
“Je weet van tevoren dat het kan gebeuren, dus het hoort er een beetje bij. Maar wat het echt met je doet als persoon, dat weet je pas achteraf.”
Hij benadrukt dat hij niet bekend wil staan als een televisiepersoonlijkheid:
“Ik wil bekendstaan om het werk dat ik laat zien. Ik ben gewoon Peter, niet de nieuwe Daan.”
Met de verwijzing naar ‘de nieuwe Daan’ doelt hij op Daan — een collega-agent uit eerdere Bureau-reeksen — die eveneens enorm populair werd door zijn televisieoptredens.
Publieke waardering als grootste beloning
Hoewel de agenten geen extra vergoeding ontvangen, blijkt dat waardering van kijkers een belangrijke rol speelt in hun motivatie. Veel kijkers sturen berichten via Instagram, laten complimenten achter onder filmpjes, of spreken hen aan op straat.
Kijkers waarderen vooral:
-
de geduldige toon die de agenten aannemen,
-
hun humor tijdens stressvolle situaties,
-
de menselijke manier waarop ze met burgers omgaan,
-
en hun uitleg over waarom bepaalde keuzes worden gemaakt.
Door het programma ontstaat er meer begrip voor het p0litiewerk. Burgers zien niet alleen de incidenten zelf, maar ook de gesprekken, overwegingen, emoties en dilemma’s die voorafgaan aan beslissingen.
Voor Peter en Eduard voelt dat als een vorm van erkenning die verder gaat dan een financiële vergoeding. Het laat zien dat hun werk ertoe doet en dat het publiek hen ziet als mensen die zich met hart en ziel inzetten voor de veiligheid van anderen.
Waarom Bureau Utrecht zo goed werkt voor televisie
Dat Bureau Utrecht zo’n enorme hit is, heeft meerdere redenen. De serie combineert:
-
actie met rustige observaties,
-
spanning met humor,
-
emotie met professionaliteit,
-
en kwetsbare momenten met krachtige interventies.
Ewout Genemans weet het p0litiewerk toegankelijk te maken zonder sensatiezucht, waardoor de serie bijzonder geschikt is voor een breed publiek. Van jongeren die nieuwsgierig zijn naar de praktijk van het blauwe uniform tot volwassenen die willen begrijpen wat er speelt in hun eigen wijk: de serie toont het allemaal.
Daarnaast zijn de agenten herkenbare figuren geworden. Niet als sterren, maar als gewone mensen die toevallig een bijzondere baan hebben.
De impact van bekendheid op het dagelijks leven van een agent
Hoewel Peter en Eduard hun bekendheid omarmen, blijft de realiteit dat ze ook gewoon op straat moeten werken. Dat betekent dat ze soms worden herkend tijdens een dienst, aangesproken door bewoners of gecomplimenteerd door voorbijgangers.
Peter zegt hierover dat bekendheid “een beetje bij het programma hoort”, maar dat hij graag wil dat mensen hem vooral zien als p0litieman, niet als televisiegezicht.
Zijn nuchtere houding en oprechte manier van communiceren maken hem geliefd. Dat is misschien wel de grootste reden waarom kijkers zo graag naar hem en zijn collega’s kijken.
Conclusie: geen extra geld, wel een groot publiek dat meeleeft
Agenten die deelnemen aan Bureau Utrecht krijgen geen vergoeding voor hun rol op televisie. Toch kiezen zij ervoor om mee te doen om een reden die misschien nog waardevoller is: om het echte p0litiewerk zichtbaar te maken, begrip te creëren en te laten zien hoe veelzijdig en menselijk hun vak is.
Peter en Eduard veroverden de harten van kijkers door hun eerlijkheid, humor en professionaliteit. Dat zij dit zonder extra betaling doen, versterkt wellicht nog meer hoe authentiek hun inzet is.
En precies dat maakt Bureau Utrecht tot een van de meest geliefde en besproken tv-programma’s van dit moment.