Algemeen
LLDL deelnemer Reynold is erg duidelijk tegen Rafaëla: “Je bent wel aardig maar veel te lelijk”
Het lijkt er soms op alsof Lang Leve de Liefde een magneet is voor opmerkelijke personages uit Nederland.

Deze week was het weer raak, met deelnemer Reynold die voor opschudding zorgde onder de kijkers.
Tijdens zijn date met Rafaëla leek het allemaal gezellig te verlopen, maar Reynold liet toch een opmerking vallen die zowel Rafaëla als de kijkers verraste.
Het gesprek tussen Reynold en Rafaëla volgde het gebruikelijke patroon van de show. Na kennismaking en een vragenronde in de jacuzzi, kwam het eindgesprek.
Hierin wordt besloten of beide deelnemers de date willen
verlengen. De gesprekken en situaties die zich voordoen zijn vaak
ongemakkelijk, wat voor de kijkers voor het nodige entertainment
zorgt.

Reynold polste Rafaëla naar haar ervaringen en zij gaf aan het erg naar haar zin te hebben. Ze genoot van hun tijd samen en vroeg ook naar zijn mening.
Echter, Reynold besloot op dat moment zijn gevoelens ongefilterd te uiten, zij het op een weinig tactvolle manier.
Hij gaf aan dat hij het leuk vond dat Rafaëla het naar haar zin had, maar er was één struikelblok: haar uiterlijk.
Reynold vond haar innerlijk leuk, maar haar uiterlijk voldeed
niet aan zijn ideaalbeeld van zijn droomvrouw.

Hij probeerde het nog te nuanceren door te zeggen dat het niet lullig bedoeld was, maar de schade was al aangericht. Rafaëla leek diep gekwetst door zijn opmerking.
Niet alleen Rafaëla was gekwetst, ook de kijkers lieten van zich horen.
Zelfs Patricia Paay deelde haar verbazing over de opmerking van Reynold op de Instagram pagina van het programma.
Ze vroeg zich af wat hij dacht toen hij dat zei.
Het incident veroorzaakte heel wat opschudding en laat zien hoe krachtig woorden kunnen zijn, zelfs in een informele setting als een televisieprogramma.
Bekijk hieronder het fragment om een beter beeld te krijgen van de situatie.
Algemeen
Koningin Máxima helemaal afgemaakt op tv: ‘Ze ziet er onverzorgd en slordig uit!’

Koningin Máxima onder vergrootglas: discussie over haar kapsel tijdens staatsbezoek loopt hoog op
Het recente staatsbezoek van het Finse presidentiële paar aan Nederland zorgde niet alleen voor diplomatieke aandacht, maar ook voor een golf aan reacties over de uitstraling van koningin Máxima. In het entertainmentprogramma Shownieuws werd namelijk uitgebreid gesproken over haar kapsel, dat volgens Story-hoofdredacteur Guido den Aantrekker “anders dan anders” oogde. De discussie leidde tot uiteenlopende reacties, variërend van kritische opmerkingen tot genuanceerde duidingen van stijlexperts.

De aanleiding: Máxima’s kapsel valt op
Tijdens het officiële bezoek verscheen koningin Máxima in verschillende elegante outfits die zoals altijd veel lof kregen van modevolgers. Toch ging de aandacht deze keer vooral uit naar haar haarstijl. Volgens Guido den Aantrekker werd op de Story-redactie gesproken over een look met contrasterende tinten en een wat nonchalante afwerking.
Hij vertelde in de uitzending dat collega’s op de redactie de stijl omschreven als een soort “stracciatella-effect”, verwijzend naar het verschil in kleur tussen de lichte punten en de donkere aanzet. Den Aantrekker merkte op dat sommige redactiemedewerkers zich afvroegen of die stijl past binnen de formele omgeving van een staatsbezoek, waar vaak wordt gekozen voor klassieke en zeer verzorgde looks.
Hoewel de opmerkingen direct veel aandacht trokken, plaatste hij er zelf ook nuance bij: smaak is persoonlijk, en stijlen die in het ene land als gewaagd worden gezien, kunnen elders juist modern of stijlvol worden gevonden.

Sandra Schuurhof: “Dit past juist bij haar Argentijnse achtergrond”
Bij Shownieuws schoof ook royaltykenner Sandra Schuurhof aan, die de discussie in een breder perspectief plaatste. Zij benadrukte dat de haarkleur van Máxima eigenlijk heel herkenbaar is voor stijlen die populair zijn in Argentinië. Daar is het gebruikelijk dat vrouwen een duidelijk contrast tussen donker en licht in hun haar dragen, een look die vaak wordt gezien als speels, expressief en elegant.
Volgens Schuurhof is het dus zeker geen kwestie van ‘onverzorgd’, zoals online nogal snel werd gesuggereerd. Ze noemde zelfs een lokale bijnaam voor de stijl — de “taxi-look”, verwijzend naar het iconische kleurcontrast van zwart-met-geel, dat in Buenos Aires vaak wordt gebruikt om taxiwagens te herkennen. Schuurhof legde uit dat zo’n bijnaam niet neerbuigend is bedoeld, maar juist een knipoog is binnen een cultuur waar expressieve kleurcombinaties gangbaar zijn.
Door deze uitleg werd duidelijk dat Máxima’s look niet zomaar een losse stijlkeuze is, maar een verwijzing naar haar roots — iets wat zij in haar modekeuzes vaker subtiel laat terugkomen.

Prinses Amalia straalt tijdens staatsbanket
Naast de discussie over Máxima kwam ook prinses Amalia uitgebreid ter sprake in de uitzending. Haar aanwezigheid bij officiële staatsbezoeken is in korte tijd vanzelfsprekend geworden, en bij dit bezoek viel vooral haar nieuwe avondjurk op — een creatie van de gerenommeerde designer Jenny Packham, die eveneens geliefd is bij Catherine, Princess of Wales.
Volgens Sandra Schuurhof zag Amalia er “verzorgd, stralend en elegant” uit. Haar verschijning werd door veel kijkers geprezen, mede vanwege de moderne, volwassen uitstraling die past bij de nieuwe fase die zij als toekomstig staatshoofd ingaat.
Ook Guido den Aantrekker merkte Amalia’s outfit op, vooral het relatief lage decolleté. Hij vroeg zich in de uitzending af of dat gebruikelijk is bij dergelijke officiële diners. Schuurhof antwoordde dat dit binnen de dresscode van staatsbanketten heel normaal is, zeker bij avondkleding. Mode-experts wezen er eerder al op dat Amalia steeds meer haar eigen stijl ontwikkelt — klassiek waar nodig, maar met duidelijke moderne accenten.
Toen Guido zijn compliment vervolgde met de opmerking dat het “een mooie ontwikkeling” was, waarschuwde presentatrice Airen Mylene hem luchtig dat dit soort opmerkingen gevoelig kunnen liggen. Het moment leidde tot een korte, speelse uitwisseling in de studio, maar benadrukte tegelijk dat de publieke aandacht voor Amalia groot is en elk detail zorgvuldig wordt besproken.

Waarom uiterlijk van royals zoveel losmaakt
De uitgebreide aandacht voor de kapsels, jurken en stijlkeuzes van leden van het koningshuis is niet nieuw. Modecritici, royaltywatchers en fans volgen de familie nauwkeurig — deels uit bewondering, deels omdat stijl binnen het koningshuis een symbolische functie heeft.
Kleding en uitstraling dragen namelijk bij aan de internationale representatie van het land. Bij een staatsbezoek worden outfits zorgvuldig uitgekozen, vaak met subtiele verwijzingen naar cultuur, gastlanden of diplomatieke thema’s. Daarom valt het direct op wanneer een look iets anders is dan vooraf verwacht.
Máxima staat bekend om haar uitgesproken modekeuzes én haar durf om te experimenteren. Ze wisselt moeiteloos tussen couture, moderne ontwerpen en kleding met culturele knipogen. Daardoor zorgt ze regelmatig voor gesprekstof, maar blijft ze juist ook een van de meest inspirerende en geliefde royals binnen internationale modekringen.
Sociale media reageren massaal
Zoals vaak gebeurde ook deze keer dat fragmenten uit Shownieuws snel hun weg vonden naar sociale media. Sommige kijkers delen de mening van Guido den Aantrekker, anderen vinden de kritiek overdreven en benadrukken dat Máxima er altijd stralend uitziet — ongeacht de stijl die ze kiest.
Veel reacties gingen bovendien over het contrast tussen de kritiek op Máxima en de complimenten voor Amalia. Voor veel mensen was het juist mooi om te zien hoe moeder en dochter samen een sterke indruk maakten tijdens het staatsbezoek.
Stijl als onderdeel van het moderne koningshuis
Wat deze discussie opnieuw duidelijk maakt, is dat leden van het koningshuis tegenwoordig een dubbelrol hebben. Ze vertegenwoordigen het land op formele momenten, maar zijn tegelijkertijd publieke persoonlijkheden die voortdurend worden geanalyseerd. Hun keuzes — van kapsel tot accessoires — worden meegenomen in de bredere beeldvorming rondom hun rol.
Koningin Máxima heeft zich door de jaren heen ontwikkeld tot een internationaal stijlicoon. Haar spontane uitstraling, warme persoonlijkheid en voorkeur voor gedurfde mode maken haar juist geliefd. Dat haar kapsel zo’n discussie oproept, zegt misschien meer over de aandacht voor detail dan over de look zelf.
Conclusie: meer nuance dan kritiek
Hoewel de opmerkingen van Guido den Aantrekker veel aandacht trokken, zorgde de uitleg van Sandra Schuurhof voor belangrijke nuance. Máxima’s haarstijl is niet “slordig”, maar een bewuste uitstraling die past bij haar Argentijnse achtergrond. En tegelijkertijd onderstreepte het staatsbezoek juist hoe professioneel en stijlvol zowel Máxima als Amalia de officiële taken vervullen.
De discussie laat zien hoe sterk mode en representatie met elkaar verweven zijn binnen het koningshuis — en hoe elk detail kan uitgroeien tot een gespreksonderwerp.