-

Algemeen

Heftig: Commandotroepen ingezet voor beveiliging prinses Amalia

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Prinses Amalia heeft een jaar lang in Madrid gewoond en gestudeerd vanwege ernstige bedre!gingen aan haar adres.

Dit nieuws kwam als een schok in oktober 2022, toen bekend werd dat Amalia gedwongen was om thuis te blijven en niet vrij over straat kon gaan. Ze gaf toen al aan dat de situatie haar zwaar viel en dat ze het normale leven miste.

In Madrid vond Amalia echter meer bewegingsvrijheid dan in Nederland.

Recentelijk is bekend geworden dat ze daar niet alleen voor korte uitstapjes was, maar dat ze een volledig jaar heeft gewoond en gestudeerd.

Nu ze weer terug is in Nederland, komen er meer details naar buiten over haar tijd in Madrid.

Volgens Spaanse media kon Amalia weliswaar over straat, maar was ze nooit alleen.

Vanwege de ernst van de bedre!gingen werd ze 24 uur per dag, 7 dagen per week maximaal beveiligd door Spaanse commandotroepen.

Het is ongekend voor een lid van het koninklijk huis om zo’n intensieve beveiliging te ontvangen, maar de dre!ging waarmee Amalia werd geconfronteerd, rechtvaardigde deze buitengewone maatregelen.

Hoewel ze in Madrid meer vrijheid ervoer, was haar leven nog steeds verre van normaal vanwege de constante aanwezigheid van beveiligingspersoneel om haar heen.

Amalia’s tijd in Madrid was ongetwijfeld een uitdagende periode, waarin ze niet alleen moest omgaan met de dre!ging van buitenaf, maar ook met de emotionele impact van de situatie op haarzelf en haar familie.

Het is bewonderenswaardig hoe ze ondanks deze beproevingen haar studie heeft voortgezet en haar weg heeft gevonden in een nieuwe omgeving.

Nu ze weer terug is in Nederland, zal Amalia moeten wennen aan een andere levensstijl en mogelijk opnieuw moeten wennen aan het constante toezicht van beveiligingspersoneel.

Hoewel ze fysiek veiliger zal zijn in haar thuisland, is het belangrijk om de impact van haar ervaringen in Madrid niet te onderschatten en haar de nodige steun te bieden tijdens deze overgangsperiode.

Het blijft te hopen dat de veiligheidssituatie rondom Amalia zal verbeteren en dat ze uiteindelijk weer een meer normaal leven kan leiden, vrij van bedre!gingen en beperkingen.

Als een toekomstige koningin van Nederland verdient ze het om in vrede en veiligheid te kunnen gedijen, terwijl ze haar koninklijke taken vervult en haar eigen pad volgt.

Algemeen

Gerard Joling nooit meer aan tafel bij Vandaag Inside en DIT is de reden

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Gerard Joling mag niet meer aanschuiven bij Vandaag Inside: “Een tikkie kinderachtig”

De band tussen Gerard Joling en de mannen van Vandaag Inside leek jarenlang vanzelfsprekend. De zanger paste met zijn uitgesproken humor en gevoel voor timing perfect aan de talkshowtafel van Wilfred Genee, René van der Gijp en Johan Derksen. Toch is er nu een kink in de kabel: Peter van der Vorst, de programmadirecteur van RTL, heeft een streep gezet door Gerard als tafelgast.


“Een match made in heaven”

Gerard heeft in het verleden meerdere keren aan tafel gezeten bij Vandaag Inside, en dat beviel zowel hem als het publiek uitstekend. De chemie tussen de zanger en de VI-heren was onmiskenbaar. “Het is altijd lachen, altijd een beetje gekkigheid, en vaak op het randje,” vertelt hij in een interview met De Telegraaf.

Toch zal dat voorlopig verleden tijd zijn. Volgens Gerard heeft RTL besloten dat hij niet meer aan mag schuiven bij het populaire SBS6-programma. “Ja, dat kun je kinderachtig vinden,” reageert hij nuchter.


Zorgen bij RTL

Volgens Joling ligt de reden bij Peter van der Vorst, die als zenderbaas van RTL waakt over de uitstraling en inhoud van zijn presentatoren. “Peter zou bang zijn dat ik bij VI te veel mee zou gaan in zogenaamd ‘rechtse’ praat,” legt Gerard uit. “Dat zou niet passen bij RTL, zegt men dan.”

Joling vindt dat jammer, want volgens hem versterken televisieprogramma’s elkaar juist wanneer bekende gezichten bij verschillende zenders opduiken. “Weet je wat het gekke is? Ik denk juist dat als je ergens anders verschijnt, dat alleen maar goed is. We leven in een klein landje, waarom zou je dat tegenhouden?”


Geen tafel, wel een kruk

Toch betekent het verbod niet dat Gerard helemaal niet meer bij Vandaag Inside te zien zal zijn. “Laat ik eerlijk zijn: ik mag niet aan tafel, maar wel op de kruk zitten en mijn liedje zingen,” vertelt hij met zijn kenmerkende glimlach.

Dat maakt de situatie niet minder vreemd, vindt hij. “Als ik even meezing of een grap maak, is dat blijkbaar prima. Maar zodra ik mijn mening aan tafel zou geven, wordt het ineens ingewikkeld. Ja, dat kun je best een beetje kinderachtig noemen.”


Exclusiviteit hoort bij het vak

Tegelijkertijd toont de zanger ook begrip voor zijn werkgever. Gerard behoort tot de grootverdieners van RTL, en dat brengt een zekere exclusiviteit met zich mee. “Ik snap het ook wel hoor,” zegt hij. “Als je ergens een groot contract hebt, willen ze niet dat je overal opduikt. Maar een beetje soepelheid mag best.”

Hij verwijst naar collega’s als Linda de Mol, die wél bij RTL-programma’s verschijnt maar niet zomaar in een talkshow van een andere zender zal aanschuiven. “Dat is een beetje hetzelfde. Linda leent haar naam ook niet uit aan een concurrent, en dat begrijp ik.”


“Ik ben groot fan van Johan Derksen”

Ondanks de restrictie blijft Joling enthousiast over Vandaag Inside. Hij feliciteerde het team van harte met het winnen van de Gouden Televizier-Ring, iets waar hij zichtbaar trots op is.

“Ja, dat vind ik geweldig. Het is altijd spraakmakende televisie. Ik ben groot fan van Johan Derksen en kijk graag naar het programma. Ik heb er natuurlijk zelf vaak aan meegedaan, en dat waren altijd leuke avonden.”

De zanger benadrukt dat het programma uniek is in zijn soort: “Het is echt entertainment met ballen. Je kunt er boos om worden, maar het zorgt wel dat er iets gebeurt.”


Mogelijke vervanger voor René van der Gijp?

Nu Albert Verlinde de overstap heeft gemaakt naar RTL Boulevard, is Vandaag Inside nog altijd op zoek naar iemand die René van der Gijp af en toe kan vervangen — vooral op de woensdagen waarop hij niet aanwezig is.

Gerard zou die rol dolgraag op zich nemen. “Dat lijkt me enig,” zegt hij enthousiast. “Maar zo zit het helaas niet. Misschien komt het ooit nog, je weet het nooit.”

Hoewel hij erkent dat het momenteel niet mogelijk is, blijft hij hoopvol. “Mij maakt het eerlijk gezegd niet uit of ik bij Shownieuws of bij Vandaag Inside zit. Ik vind het allebei gezellig. Maar als RTL er moeite mee heeft, snap ik dat ook wel. Dan respecteer ik dat.”


“Een beetje kinderachtig, maar het is zoals het is”

Uiteindelijk lijkt Gerard de hele situatie met zijn kenmerkende luchtigheid te benaderen. “Kijk, het is een tikkie kinderachtig, maar het is zoals het is. Ik kan er geen barst aan doen,” zegt hij lachend.

Zijn fans hopen ondertussen dat de zanger in de toekomst tóch weer bij Vandaag Inside mag aanschuiven, want zijn scherpe humor en openhartigheid zorgen steevast voor kijkcijfermomenten. Tot die tijd blijft Gerard vrolijk zingen — desnoods vanaf de kruk.

Lees verder