-

Algemeen

Heftig: Commandotroepen ingezet voor beveiliging prinses Amalia

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Prinses Amalia heeft een jaar lang in Madrid gewoond en gestudeerd vanwege ernstige bedre!gingen aan haar adres.

Dit nieuws kwam als een schok in oktober 2022, toen bekend werd dat Amalia gedwongen was om thuis te blijven en niet vrij over straat kon gaan. Ze gaf toen al aan dat de situatie haar zwaar viel en dat ze het normale leven miste.

In Madrid vond Amalia echter meer bewegingsvrijheid dan in Nederland.

Recentelijk is bekend geworden dat ze daar niet alleen voor korte uitstapjes was, maar dat ze een volledig jaar heeft gewoond en gestudeerd.

Nu ze weer terug is in Nederland, komen er meer details naar buiten over haar tijd in Madrid.

Volgens Spaanse media kon Amalia weliswaar over straat, maar was ze nooit alleen.

Vanwege de ernst van de bedre!gingen werd ze 24 uur per dag, 7 dagen per week maximaal beveiligd door Spaanse commandotroepen.

Het is ongekend voor een lid van het koninklijk huis om zo’n intensieve beveiliging te ontvangen, maar de dre!ging waarmee Amalia werd geconfronteerd, rechtvaardigde deze buitengewone maatregelen.

Hoewel ze in Madrid meer vrijheid ervoer, was haar leven nog steeds verre van normaal vanwege de constante aanwezigheid van beveiligingspersoneel om haar heen.

Amalia’s tijd in Madrid was ongetwijfeld een uitdagende periode, waarin ze niet alleen moest omgaan met de dre!ging van buitenaf, maar ook met de emotionele impact van de situatie op haarzelf en haar familie.

Het is bewonderenswaardig hoe ze ondanks deze beproevingen haar studie heeft voortgezet en haar weg heeft gevonden in een nieuwe omgeving.

Nu ze weer terug is in Nederland, zal Amalia moeten wennen aan een andere levensstijl en mogelijk opnieuw moeten wennen aan het constante toezicht van beveiligingspersoneel.

Hoewel ze fysiek veiliger zal zijn in haar thuisland, is het belangrijk om de impact van haar ervaringen in Madrid niet te onderschatten en haar de nodige steun te bieden tijdens deze overgangsperiode.

Het blijft te hopen dat de veiligheidssituatie rondom Amalia zal verbeteren en dat ze uiteindelijk weer een meer normaal leven kan leiden, vrij van bedre!gingen en beperkingen.

Als een toekomstige koningin van Nederland verdient ze het om in vrede en veiligheid te kunnen gedijen, terwijl ze haar koninklijke taken vervult en haar eigen pad volgt.

Algemeen

Oranje-kijkers gaan helemaal los en wijzen naar een speler: ”Echt nooit meer selecteren”

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Teleurstelling voor Oranje: moeizaam gelijkspel tegen Polen levert flinke kritiek op

Het Nederlands elftal heeft vrijdagavond teleurgesteld in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. In Warschau kwam Oranje niet verder dan een 1-1 gelijkspel, na een stroef duel waarin het spel opnieuw te wensen overliet. De ploeg van Ronald Koeman wist de overwinning die nodig was voor rechtstreekse plaatsing niet binnen te halen, en dat zorgt voor de nodige frustratie bij zowel fans als analisten.


Een moeizame eerste helft

De opdracht was vooraf helder: winnen om een directe kwalificatie voor het WK veilig te stellen. Maar vanaf de aftrap bleek al snel dat het voor Oranje geen makkelijke avond zou worden. Polen koos voor een compacte verdediging en liet Nederland veel aan de bal, zonder dat dat tot grote kansen leidde.

Spelers als Cody Gakpo en Donyell Malen probeerden met snelle combinaties door de Poolse linies te breken, maar de tegenstander hield het veld klein en verdedigde met discipline. Het tempo bij Nederland lag laag en de passes kwamen zelden aan.

Bondscoach Ronald Koeman schreeuwde zijn spelers meermaals toe om het tempo te verhogen, maar echt gevaar bleef uit. De frustratie groeide zichtbaar bij het team.

Lees verder