Algemeen
Dijk in Maastricht weggespoeld: woonboten met spoed ontruimd
Langs de Stuwweg in Maastricht is een deel van een dijk weggespoeld, zo meldt de brandweer. Dit heeft geleid tot versneld water dat zich een weg baant naar de Maas, waardoor enkele woonboten in de problemen zijn gekomen.

Rijkswaterstaat rapporteert dat de overlaat bij de wijk Bosscherveld is beschadigd. Een overlaat is bedoeld als een verhoogde wand om water tegen te houden, maar tijdens hoogwater is het toegestaan dat er wat water overheen stroomt.

Woonboten ontruimd
Om ongelukken te voorkomen, evacueert de brandweer momenteel bewoners van de woonboten die zich op de overlaat bij de Maas en de Zuid-Willemsvaart bevinden. Een bewoonster van een woonboot geeft aan dat het de tweede keer is dat er iets misgaat met de overlaat, wat volgens haar een gevaarlijke situatie creëert en de verplaatsing van de boten kan veroorzaken.

50 meter
De 120 meter brede overlaat is over een breedte van 50 meter kapot geslagen door de harde stroming, waardoor het risico ontstaat dat de woonboten aan de Stuwweg scheef komen te hangen. Om dit gevaar te voorkomen, wordt de evacuatie uitgevoerd.
Op dit moment wordt er een pomp geplaatst bij Geulle aan de Maas (bij het veerpont). De waterafvoer van de Maas stijgt. We sluiten daarom de Maas af, zodat het water van de Maas niet kan terugstromen in de beek.
Meer info: https://t.co/ywjyDwFw3I pic.twitter.com/f1hOBNYn4Q
— Waterschap Limburg (@WLomgeving) January 3, 2024
Het waterpeil in de Maas stijgt weer aanzienlijk en bereikt naar verwachting een piek op woensdagavond en donderdagochtend. In het noorden van Limburg wordt veel regen verwacht, wat de situatie kan verergeren. Waterschap Limburg verwacht wateroverlast en waarschuwt dat het negeren van verbodsborden in de uiterwaarden zeer gevaarlijk is.

De Maas zal de komende dagen meer regenwater uit Frankrijk en de Ardennen verwerken. Noodpompen zijn geïnstalleerd bij de Tungelroyse beek en de Uffelse beek, terwijl Zuid-Limburg nauwlettend toezicht houdt op de afvoer, vooral bij de Geul.

Hoogwater
Nederland ervaart de laatste weken hoogwater, met hoge waterstanden in veel sloten en rivieren. Waterschappen zetten noodpompen en gemalen in om overstromingen te voorkomen. De bodem is doorweekt en kan geen water meer opnemen, wat leidt tot wateroverlast ondanks zeldzame opeenvolgende perioden van hoogwater in de grote rivieren.
Algemeen
Triest nieuws: Hierom is RTL-nieuwslezer Antoin Peeters al wekenlang afwezig

Antoin Peeters verbreekt het stilzwijgen: waarom hij al weken afwezig is bij RTL Nieuws
Wie regelmatig naar RTL Nieuws kijkt, heeft het waarschijnlijk al gemerkt: nieuwsanchor Antoin Peeters ontbreekt al weken aan de vertrouwde desk. Waar normaal zijn rustige stem en professionele uitstraling het journaal kleur geven, moesten kijkers het een tijd zonder hem stellen. Online ontstonden al snel vragen. Is hij z!ek? Neemt hij een pauze? Of is er iets anders aan de hand?

Nu heeft Antoin zelf duidelijkheid gegeven. In een openhartige video op Instagram vertelt hij hoe zwaar het afgelopen jaar is geweest en waarom hij voorlopig niet terugkeert op televisie. Het levert een eerlijk, kwetsbaar en menselijk verhaal op dat veel mensen raakt.
Een vraag die steeds luider werd: waar is Antoin Peeters?
Op social media verschenen de afgelopen weken steeds meer berichten van kijkers die hem misten. De anchor is al bijna 24 jaar een vertrouwd gezicht bij RTL, waardoor zijn afwezigheid extra opvalt. Sommige fans stuurden hem hartverwarmende berichtjes; anderen speculeerden bezorgd over zijn toestand.
Tot vandaag bleef het stil vanuit Peeters zelf. Maar nu kiest hij ervoor om zijn volgers mee te nemen in wat hij noemt “een moeilijk berichtje”.
In zijn video opent hij met de woorden:
“Ik heb een heel heftig jaar achter de rug.”
Daarmee is de toon direct gezet.

Heftige lichamelijke klachten
Hoewel Antoin niet in detail treedt over de oorzaak, maakt hij wel duidelijk dat zijn klachten veel impact hebben gehad op zijn dagelijks leven. Hij zegt dat hij ernstige lichamelijke problemen kreeg, waardoor hij tijdelijk niet kon functioneren zoals hij gewend is.
“Ik heb heftige klachten gekregen. Daar moet ik vanaf en dat kost helaas tijd.”
Het is een zeldzaam moment waarop een nieuwslezer, die vaak verslag doet van andermans verhalen, nu zelf iets persoonlijks deelt. Zijn openheid wordt snel opgepikt door fans en collega’s, die massaal steunbetuigingen sturen.

Werken zit er voorlopig niet in
Wie gewend is om Antoin elke dag op tv te zien, vraagt zich wellicht af wanneer hij terugkeert op het scherm. Daarover is hij eerlijk: voorlopig nog niet.
Hoewel hij graag weer aan de slag wil, vindt hij dat hij alleen kan terugkeren als hij volledig hersteld is. Hij benadrukt dat hij zichzelf moet beschermen, hoe moeilijk dat ook is voor iemand met zo’n groot arbeidsethos.
“Het gaat gewoon even niet. Ik kom pas terug als mijn gezondheid dat toelaat.”
Met die woorden laat hij zien hoe belangrijk het is om grenzen te erkennen, ook in een veeleisend beroep als dat van nieuwslezer, waar ritme en regelmaat vaak allesbepalend zijn.

De wens om snel op te knappen
In de video vertelt Antoin ook over de frustratie die soms bij herstel komt kijken. Hij zegt met een glimlach:
“Kon ik maar een pil nemen waardoor ik mij in één keer weer helemaal tip-top zou voelen.”
Die opmerking klinkt luchtig, maar verraadt hoe zwaar zijn herstelperiode voor hem moet zijn. Wie langdurig lichamelijke klachten heeft, weet hoe sterk de wens kan zijn om snel weer “de oude” te worden. Antoin ondergaat dit proces stap voor stap, zonder te weten hoe lang het nog gaat duren.
Omdat hij gedwongen gas moet terugnemen, zoekt hij naar manieren om toch actief te blijven. Wandelen blijkt een fijne uitlaatklep:
“Lekker veel buiten wandelen helpt mij nu. Uiteindelijk komt het allemaal wel weer goed, maar geen idee wanneer.”
Dit bericht op Instagram bekijken
Dankbaarheid en een warme boodschap aan zijn volgers
Ondanks alles neemt Antoin de tijd om zijn volgers te bedanken. De reacties op zijn afwezigheid hebben hem duidelijk geraakt. Dat hij juist nu kiest om open te zijn, laat zien dat hij zijn publiek waardeert en serieus neemt.
Hij sluit zijn boodschap af met een warme wens:
“Fijne feestdagen alvast. Tot in het nieuwe jaar, hoop ik.”
Het is een mooie, hoopvolle afsluiting, waarin duidelijk wordt dat hij uitkijkt naar het moment waarop hij iedereen weer kan toespreken vanaf de nieuwsdesk.
Een vertrouwd gezicht dat gemist wordt
Voor kijkers heeft Antoin een bijzondere plek. Met zijn rustige toon, scherpe vragen en warme presentatie is hij al decennialang een van de pilaren van RTL Nieuws.
Een korte terugblik op zijn indrukwekkende loopbaan:
-
2001: start bij RTL Z
-
2002: overstap naar RTL Nieuws, waar hij verslaggever én presentator wordt
-
2015: benoemd tot vaste nieuwsanchor, opvolger van Rick Nieman
-
Sindsdien is hij een van de vaste gezichten van de avonduitzendingen
In al die jaren heeft Antoin talloze grote nieuwsgebeurtenissen begeleid — van politieke verschuivingen tot internationale crises. Zijn rustige manier van spreken wordt door veel kijkers als betrouwbaar ervaren. Dat verklaart waarom zijn afwezigheid zoveel vragen oproept.
Waarom de boodschap zoveel reacties oproept
Gezondheid is iets dat iedereen raakt. Wanneer iemand die zo sterk en professioneel overkomt, vertelt dat het even niet meer gaat, creëert dat herkenning en steun. Antoin laat zien dat achter elke tv-persoonlijkheid een mens schuilt met gevoelens, grenzen en kwetsbaarheid.
De openheid waarmee hij zijn situatie deelt is zeldzaam in de nieuwssector, waar presentatoren vaak weinig laten merken van hun privéleven. Juist daarom gaat deze boodschap zo diep bij mensen binnen.
Hoe nu verder?
Antoin Peeters focust zich volledig op zijn herstel. Wandelen helpt, rust helpt, tijd helpt. Of hij begin volgend jaar alweer op televisie verschijnt, blijft onzeker. Zijn prioriteit is duidelijk: gezondheid eerst, werk later.
Voor zijn fans betekent dat geduld hebben — maar de stroom van steunberichten laat zien dat de kijkers hem alle tijd gunnen die hij nodig heeft.
Een reminder voor iedereen
De video van Antoin is meer dan een update over zijn afwezigheid. Het is ook een boodschap die veel mensen herkent:
-
Gezondheid staat altijd voorop
-
Grenzen aangeven is geen zwakte
-
Pauzes zijn soms noodzakelijk
-
Zelfs sterke mensen hebben rust nodig
In een tijd waarin veel mensen constant “aan” staan, is zijn verhaal een betekenisvolle reminder dat herstel tijd vraagt en dat je jezelf niet voorbij hoeft te rennen.
Tot slot
Hoewel Antoin Peeters voorlopig niet terugkeert op het scherm, blijft zijn aanwezigheid voelbaar. Zijn openheid, warmte en eerlijkheid versterken zijn band met het publiek misschien wel meer dan ooit.
En zoals hij zelf
zei:
“Uiteindelijk komt het
allemaal wel weer goed.”
Laten we hopen dat 2026 een jaar wordt waarin hij volledig kan herstellen en weer met plezier zijn vertrouwde plek bij RTL Nieuws kan innemen.