Economie
Verontwaardiging over Máxima’s decolleté bij islamitisch huwelijk: “Ongepast!”

Koning Willem-Alexander en koningin Máxima waren onlangs aanwezig bij de huwelijksceremonie van de Jordaanse kroonprins Hussein en zijn bruid Rajwa Khalid Al-Saif in het Zahran paleis in Amman.
Hoewel het een plezierige gelegenheid leek, heeft Máxima online
veel kritiek ontvangen vanwege haar decolleté.
Een te diep decolleté
Als leden van het Koninklijk huis mogen Willem-Alexander en Máxima
natuurlijk geen modieuze misstappen begaan, aangezien heel
Nederland meekijkt.
Onze koningin droeg een zijden jurk met bloemenprint in een
soort Delfts blauwe stijl, ontworpen door Luisa Beccaria, met
fladderende trompetmouwen.
Deze jurk heeft ze eerder gedragen bij andere gelegenheden, maar
destijds leek het decolleté iets minder diep.
Volgens de Telegraaf is haar decolleté “doorgaans geen geschikte
keuze voor een islamitisch huwelijk”. Veel mensen op sociale media
waren het daarmee eens. Eén persoon die wijselijk zweeg, was Jeroen
Snel.
Eloise van Oranje
Jeroen Snel heeft er geen behoefte aan om “heel het land” over zich
heen te krijgen. Toen gravin Eloise van Oranje vorige maand in
badkleding op televisie verscheen, noemde hij het een
“grensgevalletje”. Deze keer wilde hij niets zeggen, behalve één
opmerking.
“In dat soort landen is het gebruikelijker dat de dresscode vaak
wat conservatiever is. Maar ja, wie ben ik?”, aldus de presentator
van RTL Boulevard.
Het incident met het decolleté van koningin Máxima heeft de
discussie over passende kledingvoorschriften bij formele
gelegenheden aangewakkerd.
Terwijl sommigen de kritiek op Máxima als overdreven beschouwen,
zijn anderen van mening dat leden van het Koninklijk huis een
voorbeeldfunctie hebben en rekening moeten houden met de culturele
en religieuze context van evenementen waar ze aanwezig zijn.
De dresscode voor islamitische huwelijken is vaak
conservatiever, met de nadruk op bescheidenheid en bedekkende
kleding.
Dit komt voort uit respect voor de religieuze tradities en
waarden die in zulke culturen centraal staan.
Daarom hebben sommige mensen betoogd dat koningin Máxima beter
had moeten letten op haar kledingkeuze om niet ongepast over te
komen.
Aan de andere kant zijn er ook mensen die stellen dat Máxima het
recht heeft om haar eigen stijl en persoonlijke voorkeuren te
volgen, zelfs bij formele gelegenheden.
Ze wijzen erop dat haar keuze voor een bepaalde jurk niet met
opzet kwetsend of respectloos was bedoeld, maar eerder een kwestie
van persoonlijke smaak en mode.
Deze kwestie roept bredere vragen op over culturele diversiteit
en de balans tussen individuele vrijheid en respect voor andere
culturen.
Het illustreert de uitdagingen waarmee publieke figuren, zoals
koninklijke hoogheden, geconfronteerd worden bij het navigeren door
verschillende culturele contexten en het vermijden van potentieel
beled*gend gedrag.
Terwijl de discussie voortduurt, is het duidelijk dat koningin
Máxima’s kledingkeuze tijdens het Jordaanse huwelijk voor
verdeeldheid heeft gezorgd.
Het incident dient als herinnering aan het belang van cultureel
bewustzijn en respect bij officiële gelegenheden, en zal mogelijk
leiden tot meer aandacht voor kledingvoorschriften en etiquette in
vergelijkbare situaties in de toekomst.

Economie
Wesley Sneijder haalt snoeihard uit: ´Jullie moeten je allemaal kapot schamen, echt waar!´

Wesley Sneijder is sinds zijn afscheid als voetballer actief als analist bij onder andere Ziggo Sport. In zijn nieuwe rol als voetbalcommentator liet de voormalig middenvelder van het Nederlands elftal onlangs zijn scherpe mening horen over de prestaties van zijn oude liefde, Ajax. De Amsterdamse club ging vorige week flink onderuit tegen het Duitse Eintracht Frankfurt in de Europa League, en Sneijder was er als de kippen bij om zijn kritiek te uiten.
Hardste kritiek tijdens rust
Het was tijdens de rust van de Europese wedstrijd tussen Ajax en Eintracht Frankfurt dat Sneijder zijn ongenoegen niet langer kon onderdrukken.
“Ik heb een Ajax gezien dat hier niet naartoe is gekomen voor de overwinning,” begon hij. De 39-jarige oud-voetballer was duidelijk niet onder de indruk van de prestaties van zijn voormalige club.
“Het hele elftal loopt te zwemmen. Je mag blij zijn dat het bij rust nog maar 2-0 staat,” zei Sneijder, die geen goed woord over had voor de instelling en het spel van Ajax op dat moment.
Sneijder legde de vinger op de zere plek door te wijzen op de ondermaatse prestaties van de spelers. “De supporters die daar zitten, die elke wedstrijd meereizen… Je moet je kapot schamen, echt waar,” vervolgde hij. Het was duidelijk dat de analist zich niet kon vinden in de manier waarop Ajax zich in de eerste helft van de wedstrijd presenteerde.
Gevolgen voor Ajax in de competitie
De blamage tegen Frankfurt had volgens Sneijder niet alleen gevolgen voor de Europese ambities van Ajax, maar zou ook doorwerken naar de competitie.
“Als je zo door blijft spelen, kan het ook doorwerken naar zondag,” waarschuwde hij. Ajax stond op dat moment op het punt om in de Eredivisie te spelen tegen AZ, de achtervolger in de competitie. Sneijder liet weten dat de nederlaag tegen Frankfurt de nodige gevolgen zou kunnen hebben voor de ploeg, die mogelijk met een gebroken vertrouwen zou gaan spelen.
Een scherpe Sneijder
Wesley Sneijder heeft altijd bekend gestaan om zijn scherpe uitspraken en zijn geen-doener-mentaliteit, zowel op het veld als in zijn werk als analist. Hij is iemand die geen blad voor de mond neemt, vooral als het gaat om het kritiseren van de prestaties van zijn oude club Ajax.
De manier waarop Sneijder zich uitliet over de Europa League-wedstrijd deed veel stof opwaaien, en fans en experts waren verdeeld over zijn harde oordeel.
Sneijder’s directe benadering van de situatie werd niet door iedereen gewaardeerd, maar het is duidelijk dat hij een voetballer en analist is die altijd zijn eerlijke mening zal geven, ongeacht de situatie of de betrokken club.
De toekomst van Ajax
Wat de toekomst van Ajax betreft, blijft het de vraag of de club zich na de zware nederlaag tegen Eintracht Frankfurt kan herstellen. De teamdynamiek en het vertrouwen van de spelers staan op het spel, en de kritieken van Sneijder zullen ongetwijfeld door de club en de supporters worden gehoord.
Het zal interessant zijn om te zien of Ajax het tij kan keren en zich weer kan herstellen in zowel de nationale competitie als de Europese arena.
Wesley Sneijder is er helemaal klaar mee 🤬#ZiggoSport #UEL #FRAAJA pic.twitter.com/nLSm26d1Qg
— Ziggo Sport Voetbal (@ZS_Voetbal) March 13, 2025