-

Economie

Emotioneel nieuws Frank Visser (71): ‘Maar toen kwam het afscheid’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

De televisierechter Mr. Frank Visser is al jaren een bekend gezicht op de Nederlandse televisie. Hij lost de pr0blemen van ruz!ënde buren op en is daarbij altijd zeer rechtvaardig.

Echter, hij heeft ook te maken met persoonlijk leed. Deze week komt zijn biografie uit waarin hij openhartig vertelt over zijn vrouw die aan de z!ekte van Alzheimer l!jdt.

In zijn biografie, genaamd Met vallen en opstaan – van gewone jongen tot televisierechter, beschrijft Mr. Frank Visser zijn jeugd en uiteraard zijn carrière, maar ook de vervelende z!ekte waaraan zijn vrouw l!jdt.

In 2019 kreeg zijn vrouw de diagnose Alzheimer en dit was voor het echtpaar een enorme klap. In de biografie beschrijft Mr. Visser hoe de z!ekte hun leven beïnvloedt.

“De heer Alzheimer had bij ons aangebeld en was niet van plan ooit nog te vertrekken”, aldus Mr. Visser.

Hij laat weten dat hij graag de z!ekte had overgenomen van zijn vrouw. “Wat had ik graag gewild dat ik degene was die door deze z!ekte was getroffen.

Maar het lot had anders besloten. Mijn liefste vrouw Margot was het slacht0ffer.”

Het is duidelijk dat Mr. Visser zijn vrouw zo goed mogelijk helpt voor zover hij kan. Inmiddels woont zij in een tehuis dat gespecialiseerd is in dementiezorg, omdat zij helaas hard achteruit gaat.

Het afscheid was naar eigen zeggen hartverscheurend. In het verleden verloor hij zijn moeder ook aan de z!ekte. “Ook ben ik een paar nachten bij haar blijven slapen, samen in het nieuwe bed.

De hond mocht mee. Maar toen kwam het afscheid. Na meer dan veertig jaar huwelijk. Ze snapte het niet. ‘Het bed is toch groot genoeg voor ons tweeën!'”

Voor Mr. Visser is het nog steeds heel moeilijk om over de z!ekte van zijn geliefde vrouw te spreken, zo laat hij weten in gesprek met weekblad Privé.

Echter, het werk gaat gewoon door. “En dat was maar goed ook”, zegt hij daarover. “De dagen waarop ik opnames maakte, voelden als een ontsnapping. Het leven is vaak, maar niet altijd, een feest geweest.”

Het is duidelijk dat Mr. Visser nog steeds op televisie te zien zal zijn, dat laat hij weten. “Ik heb geen afscheidsboek willen schrijven.

Ik ben de zeventig gepasseerd en dan is het logisch dat je terugkijkt op je leven. Maar ik blijf met veel plezier de uitzendingen maken. Ik geniet ervan!”

De biografie van Mr. Frank Visser is zeker een aanrader voor mensen die meer willen weten over zijn leven en werk als televisierechter.

Het is bewonderenswaardig hoe hij ondanks zijn persoonlijk leed zijn werk blijft voortzetten. Het is ook goed om te zien dat hij steun heeft aan zijn werk en dat het maken van de uitzendingen voor hem een welkome afleiding zijn.

Economie

Willem Alexander in Rotterdamse shoarmazaak gaat viraal, en toen was daar ook nog Alexia!

Gepubliceerd

op

Van NAVO-top tot shoarmazaak: Koning Willem-Alexander verrast met spontane optredens

De afgelopen week was koning Willem-Alexander op verrassend veel plekken te zien – en dat in uiteenlopende contexten. Van een officieel diner met internationale wereldleiders tot een onverwacht bezoek aan een populaire shoarmazaak in Rotterdam: het koninklijke weekprogramma was allesbehalve voorspelbaar. Zijn verschijning op al deze locaties roept bewondering, verbazing én een hoop glimlachen op.

NAVO-top in Den Haag: wereldleiders onder één dak

De week begon met een belangrijke internationale aangelegenheid: de NAVO-top in Nederland. Tijdens deze bijeenkomst kwamen meerdere wereldleiders samen in Paleis Huis ten Bosch, het woonpaleis van de koning en koningin. Onder de genodigden bevond zich onder meer de Amerikaanse president Donald Trump, wat het bezoek internationaal veel media-aandacht opleverde.

Voor de gelegenheid werden zowel formele als informele momenten georganiseerd. Eén daarvan was een uitgebreid diner in het paleis, waarbij gastvrijheid centraal stond. Opvallend detail: president Trump overnachtte die avond zelfs in het paleis, zij het uiteraard in een andere vleugel dan de koninklijke familie zelf. Het onderstreepte nog maar eens de symbolische rol van het koningshuis binnen de diplomatieke verhoudingen.

Van formeel naar informeel: een bezoek aan de camping

Waar de ene dag draait om maatpakken, rode lopers en internationale betrekkingen, kiest Willem-Alexander een paar dagen later voor een totaal andere setting. De koning werd namelijk gespot op een camping in Nederland, waar hij op geheel ontspannen wijze met vakantiegangers sprak.

De sfeer was gemoedelijk en informeel. Zo werd hem op een luchtige toon gevraagd of hij bij thuiskomst de groeten wilde doen aan zijn ‘wijffie’, refererend aan koningin Máxima. De koning kon er zichtbaar om lachen. Het typeert de manier waarop hij zich beweegt in verschillende lagen van de samenleving: toegankelijk, met gevoel voor humor en zonder pretenties.

Verrassing in Rotterdam: koning wandelt ‘undercover’ langs een terras

Alsof zijn aanwezigheid op de camping nog niet verrassend genoeg was, dook Willem-Alexander ook op in hartje Rotterdam. Daar werd hij gespot toen hij in zijn eentje langs een terras wandelde, voorzien van een petje op zijn hoofd. De koning leek even incognito te willen zijn, maar zijn herkenbaarheid was niet helemaal te verbergen.

Terrasbezoekers herkenden hem snel, ondanks zijn nonchalante look. Toch nam hij, zoals gebruikelijk, vriendelijk de tijd voor een glimlach of een kort praatje. De beelden van deze onverwachte ontmoeting verschenen al snel op sociale media, waar het enthousiasme onder de Rotterdammers duidelijk voelbaar was.

Koning Willem-Alexander gespot in beroemde shoarmazaak

Het meest besproken moment van de week speelde zich echter af in de avonduren – opnieuw in Rotterdam. De koning werd namelijk gefilmd terwijl hij in de rij stond bij Jaffa, een van de bekendste shoarmazaken van de stad. Zonder personeel of protocol, gewoon als iedere andere klant, wachtte hij geduldig op zijn beurt.

Wat hij precies heeft besteld blijft gissen, maar het gerucht gaat dat het een kapsalon was – een typisch Rotterdams gerecht dat bekendstaat als stevige snack. De beelden waarin hij relaxed in de rij staat, oogstten veel bewondering én verwondering. Het gaf veel mensen het gevoel dat ‘onze koning ook maar een mens is’.

Dubbelganger van prinses Alexia?

De video van de koninklijke bezoeker aan de shoarmazaak werd al snel breed gedeeld. Toch ging het gesprek niet alleen over de koning zelf. In de beelden is ook een jonge vrouw te zien die vóór hem in de rij staat. Meerdere kijkers merkten op dat deze vrouw sprekend lijkt op prinses Alexia, de tweede dochter van het koningspaar.

Op sociale media ontstonden direct vragen: was Alexia ook aanwezig? Of is dit gewoon iemand die erg op haar lijkt? De consensus lijkt inmiddels te zijn dat het om een lookalike gaat, maar de verwarring was begrijpelijk. De gelijkenis is opvallend groot, en dat gaf het spontane moment bij de shoarmazaak nog een extra twist.

Menselijk, benaderbaar en verrassend

Wat deze week zo bijzonder maakt, is niet alleen de verscheidenheid aan locaties, maar vooral hoe Willem-Alexander zich overal weet aan te passen. Of hij nu staat te dineren met wereldleiders, een praatje maakt met kampeerders of een late-night snack haalt in Rotterdam – hij doet het allemaal met dezelfde open houding.

Het contrast tussen de NAVO-top en de shoarmarij laat zien hoe veelzijdig het koningschap anno nu is. Geen stijve afstandelijkheid, maar juist een menselijke benadering, waarbij de koning zichtbaar plezier heeft in het contact met gewone burgers.

Publieke reacties: lof en bewondering

Op X, Instagram en Facebook regende het reacties. Veel mensen prijzen de koning om zijn spontaniteit en ‘gewone’ gedrag. “Geweldig dat hij ook gewoon in de rij gaat staan voor een kapsalon,” schrijft iemand. Een ander reageert: “Dit soort momenten maken hem zo sympathiek. Je ziet dat hij het contact met het volk niet verliest.”

Ook het contrast met de eerdere ontvangst van Donald Trump werd meerdere keren genoemd. “Van diplomatiek paleisdiner naar camping én shoarmazaak in één week… Dat is pas koninklijk multitalent,” grapte een gebruiker.


Samenvattend: een week vol verrassingen

De week van koning Willem-Alexander toont hoe breed zijn rol is – van staatshoofd tot betrokken burger. Of hij nu internationale gasten ontvangt in zijn paleis of geniet van een Rotterdamse snack, zijn manier van doen blijft authentiek en benaderbaar. Dat maakt hem geliefd bij velen, en dat blijkt ook uit de talloze positieve reacties die zijn spontane optredens hebben opgeleverd.

Eén ding is zeker: deze week zullen veel mensen zich nog lang herinneren – of ze nu zelf op het terras zaten, op de camping stonden, of gewoon genoten van het kijkje achter de schermen via hun telefoon.

Lees verder