Nieuwste
Heftige onthullingen: volop porno op werkvloer NOS Sport
Het Noordhollands Dagblad meldt dat er op de werkvloer van NOS Sport volop porno wordt gekeken. Ook is er sprake van een denigrerende behandeling van vrouwen en een stalkende eindredacteur. Verschillende oud-medewerkers bevestigen de geruchten over grensoverschrijdend gedrag.
Een van die voormalige werknemers zegt dat er geregeld porno werd gekeken. Dit werd aanvankelijk afgedaan als kwajongensgedrag, maar het zorgde ook voor de nodige ongemakken. Terwijl er gasten uit de uitzending voorbijliepen werden er seksuele beelden afgespeeld.
Tegelijk werd er jarenlang negatief en denigrerend gesproken over vrouwelijke personeelsleden. “Wat er precies van waar is, is dan niet altijd belangrijk, maar de toon is altijd ongeveer hetzelfde: negatief, hard, met als conclusie dat er weinig vrouwen geschikt zijn voor de sportredactie”, onthult een medewerker. Wanneer een vrouw een naam verkeerd uitsprak, werd ze uitgekafferd.
Vanwege de sterk hiërarchische cultuur durfde niemand dit aan te kaarten. De redacteuren voelden zich niet veilig om wantoestanden te melden.
Stalkende hoofdredacteur
Maar er is meer. Een eindredacteur zou een vrouwelijke medewerker hebben lastiggevallen. Hierover zijn meerdere meldingen gedaan. Toch werkt de man in kwestie nog altijd voor NOS Sport. Ook bepaalde presentatoren gingen soms over de schreef, maar werden nooit op de vingers getikt. “Zij zijn de boegbeelden van de sportprogramma’s en genieten een haast onaantastbare status. Zelfs als er een melding wordt gedaan van ongewenste omgang door een presentator met een vrouwelijke medewerker, blijft die status overeind.”