Algemeen
Weerman kondigt noodweer aan: Hier gaat het zometeen onweren, regenen en hagelen

Onstuimige dag met regen, onweer en hagel – maar beter weer is in aantocht
Na een reeks zomerse dagen toont het weer vandaag zijn wisselvallige kant. In heel Nederland vallen buien, soms vergezeld van onweer en hagel. Vooral in het oosten van het land kan het weerbeeld even flink uitpakken. Toch is er goed nieuws: het slechte weer is van korte duur en er staat een zonnig en warm weekend voor de deur.
Regen, wind en pittige buien
Vandaag begint op veel plekken met een grijze lucht en verspreide neerslag. Volgens meteoroloog Dennis Wilt is het vooral opletten in de oostelijke regio’s. Daar trekken stevige buien over met kans op onweer en zelfs hagel. Het KNMI waarschuwt voor lokaal zware neerslag, wat vooral in de middag voor overlast kan zorgen.
Langs de kust staat bovendien een stevige wind. De westenwind kan in kracht toenemen tot windkracht 6, wat het extra guur maakt. Vooral fietsers en mensen op terrassen zullen dat merken. In de rest van het land blijft het ook in de middag nog flink waaien, maar vanuit het westen klaart het langzaam op.
In het oosten blijft het tot in de tweede helft van de middag nat en onstuimig. Daar zijn enkele felle buien mogelijk, voordat ook daar de zon zich laat zien.
Temperatuur blijft aangenaam
Hoewel het vandaag nat en winderig is, blijven de temperaturen aangenaam. Op de Waddeneilanden ligt het kwik rond de 20 graden. In het zuiden, met name in Limburg, kan het oplopen tot zo’n 25 graden. Een dikke jas is dus niet nodig, maar een paraplu is in veel delen van het land – vooral in het oosten – zeker geen overbodige luxe.
De lucht voelt vandaag wat drukkend aan door de combinatie van warmte en vocht. Zodra de buien voorbij zijn, klaart het echter snel op en keert het zomerse gevoel terug.
Zomers weer in aantocht
Het goede nieuws is dat het wisselvallige weer van vandaag geen voorbode is van een langere periode van regen. Integendeel: vanaf morgen breekt een zonnige en warme fase aan die het zomergevoel volledig terugbrengt.
Voor vrijdag, zaterdag en zondag voorspellen meteorologen droog en zonnig weer. De temperaturen lopen daarbij op tot tussen de 25 en 30 graden, afhankelijk van de regio. Vooral in het binnenland kan het kwik snel stijgen. Een lichte bries uit het oosten of zuidoosten zorgt ervoor dat het zomers warm aanvoelt, maar niet benauwd.
Tropische start van de nieuwe week
Ook na het weekend houdt het warme weer aan. Maandag wordt de eerste echt tropische dag van de week, met temperaturen rond de 30 graden. Dinsdag kan het zelfs nog warmer worden: in sommige delen van het land wordt dan 31 graden verwacht.
Voor liefhebbers van warm weer zijn dit dagen om naar uit te kijken. Strandgangers, terrasbezoekers en vakantiegangers in eigen land zullen volop kunnen genieten. Wie binnen werkt, doet er goed aan om het huis of kantoor koel te houden – het wordt warm, en dat blijft het voorlopig ook.
Van buien naar buitenleven
De overgang van vandaag naar het weekend is een typisch voorbeeld van het Nederlandse weer: van buien en wind naar zon en zomer in slechts één dag tijd. Meteorologen noemen het een kortdurende storing, die al snel plaatsmaakt voor een stabiel en zonnig hogedrukgebied boven West-Europa.
Dat betekent dat we niet alleen mogen rekenen op droog weer, maar ook op heldere luchten en lange avonden met zomerse temperaturen. Ideaal voor barbecueën, avondwandelingen of gewoon genieten van het zonnetje op het balkon of in de tuin.
Weerbeeld in het kort:
-
Vandaag: buien verspreid over het land, vooral in het oosten pittig met kans op onweer en hagel. Stevige wind aan de kust (tot windkracht 6). Temperaturen tussen 20°C (Waddeneilanden) en 25°C (Limburg).
-
Vrijdag t/m zondag: droog, zonnig en warm met temperaturen van 25 tot 30 graden.
-
Maandag en dinsdag: tropische temperaturen tot 31 graden.
Conclusie: even door de regen, daarna volop zomer
De regen en wind van vandaag zorgen voor een korte onderbreking van het zomerse weerbeeld, maar het einde is al in zicht. Vanaf morgen kunnen we ons opmaken voor een stralend en warm weekend, met temperaturen die richting de 30 graden gaan. Ook de nieuwe week begint zonnig en tropisch.
Dus: houd vandaag de paraplu nog even bij de hand, maar leg je zonnebril en slippers alvast klaar. De zomer staat opnieuw voor de deur.

Algemeen
Mijn vader was een beroemde advocaat en mocht mijn man Bradd niet …

Op 37-jarige leeftijd heeft Sarah al meer levenslessen geleerd dan de meeste mensen. Na het 0verlijden van haar moeder, nam haar vader, een gerenommeerd advocaat met een aanzienlijk vermogen, de rol van beide ouders op zich.
Hij was niet alleen een advocaat, maar ook een meester in de rechtszaal, bekend om zijn scherpzinnigheid en het vermogen om complexe juridische uitdagingen aan te gaan.
Hij koos ervoor om Sarah op te voeden met de waarden van bescheidenheid en hard werken, in plaats van haar te overladen met rijkdom. De lessen die hij onderwees waren gericht op zelfredzaamheid en ethiek, die hij essentieel vond voor succes.
Sarah’s opvoeding was verre van een typische rijke jeugd. Haar vader, diep betrokken bij zijn werk en vaak een ‘genie’ genoemd, stelde hoge eisen aan haar.
Toen het tijd was voor haar toelatingsexamens, weigerde hij elke vorm van hulp, vastberaden dat Sarah haar eigen capaciteiten zou ontwikkelen.
Dit strekte zich uit tot haar professionele leven; ondanks haar academische prestaties bood hij haar geen positie binnen zijn advocatenkantoor.
Hij geloofde dat succes bereikt moest worden door onafhankelijke inspanningen, een les die Sarah door ervaring leerde.
Tijdens haar studie ontmoette ze Bradd, een medestudent die een grote rol in haar leven speelde. Haar vader was echter sceptisch over hem, hem ziende als een opportunist.
Deze perceptie werd bevestigd toen Bradd, kort na het 0verlijden van haar vader, begon te informeren naar haar erfenis, in plaats van steun te bieden.
Het was een schok voor Sarah om te ontdekken dat ze uit het testament van haar vader was weggelaten. Toen Bradd dit ontdekte, reageerde hij met een vraag naar scheiding.
Maar Sarah was voorbereid op een laatste openbaring: een clausule in het testament stelde dat Bradd recht had op de helft van de erfenis als hij vijf jaar met haar getrouwd bleef. Zo niet, dan zou alles naar Sarah gaan. Dit onthulde Bradd’s ware aard.
Reflecterend op deze gebeurtenissen, voelt Sarah gerechtigdheid en voldoening. De vooruitziende planning van haar vader had zijn wens vervuld: gerechtigheid verzekeren en zijn dochter beschermen.
Zijn nalatenschap was niet alleen zijn fortuin, maar ook de wijsheid en maatregelen om zijn dochter te beschermen.