-

Algemeen

Suzan & Freek zorgen voor verdriet op tv: ‘Ziet hij zijn kindje nog?’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Het nieuws dat Freek Rikkerink (32), de geliefde zanger van het populaire duo Suzan & Freek, ongeneeslijk z!ek is, heeft dinsdagavond voor een enorme schokgolf gezorgd in televisieland. In vrijwel alle actualiteitenprogramma’s was zichtbaar hoe zwaar dit nieuws binnenkwam. Van NPO tot RTL en SBS: iedereen was geraakt.

Freek en Suzan deelden het nieuws zelf op hun Instagram, waar ze in een openhartig bericht vertelden dat bij Freek uitgezaaide longk*nker is vastgesteld. Een keiharde diagnose, waarmee meteen duidelijk werd dat hij niet meer beter zal worden. Een extra bittere pil: het stel verwacht later dit jaar hun eerste kindje samen.

Zware klap voor Nederland

“Het is een bericht dat ik volgens mij zes keer heb gelezen, omdat je het gewoon niet wil geloven,” vertelde Shownieuws-presentatrice Airen Mylene geëmotioneerd. Ze benoemde dat Suzan en Freek in het najaar hun kindje hopen te mogen verwelkomen – een lichtpuntje dat tegelijkertijd zo’n wrange ondertoon heeft.

Olympisch kampioene Leontien van Moorsel zat bij hetzelfde programma aan tafel en kon haar emoties moeilijk verbergen. “Ze zijn al samen sinds hun veertiende. Het is zó verschrikkelijk… dat kindje dat nog geboren moet worden… Hij gaat zijn eigen kindje misschien niet eens meemaken. Als je dat beseft, word je gewoon misselijk. Ik denk dat ik niet de enige ben, ik denk dat heel Nederland dit voelt.”

‘Lees ik dit goed?’

Ook Bram Moszkowicz reageerde aangeslagen. “Ik wilde eigenlijk de kop niet geloven. Ik dacht: lees ik dit goed? Ja, ik las het helaas goed. En dan ben je gewoon even stil.”

Winston Gerschtanowitz zat eveneens aan tafel en verwoordde de verbijstering van velen: “Hij is pas 32 en dan denk je meteen aan dat kindje dat onderweg is. Het is zo’n oneerlijk scenario. Hoe kan dit gebeuren? Dit is zo’n voorbeeld van iets wat gewoon niet zou mogen bestaan.”

Overal kippenvel

Eva Jinek opende haar talkshow met het nieuws en was zichtbaar aangedaan. “We waren er allemaal een beetje stil van,” klonk het later die avond ook bij Welmoed Sijtsma in Goedenavond Nederland. “Ik heb echt de hele tijd kippenvel gehad toen ik het hoorde.”

Gast Justine Marcella deelde hoe dit nieuws haar persoonlijk raakte: “Ik heb mijn moeder verloren aan longk*nker, maar zij was 69. Freek is nog zo jong, en dan dat kindje op komst… Ze zijn zó verliefd, zó populair, alles zat mee – en dan dit. Het is echt verschrikkelijk en ik vind er gewoon geen woorden voor.”

De kracht van gezondheid

Medegast Caroline van der Plas werd extra geraakt door het nieuws omdat ze zelf haar man en broer aan k*nker verloor. “Het is verschrikkelijk. Zeker als je nog zo jong bent en dan ook nog een kindje verwacht. Je komt in zo’n rollercoaster terecht dat je niet eens beseft wat je overkomt,” vertelde ze. “Het is zo triest. Ze stralen altijd geluk uit, maar dit laat zien hoe kwetsbaar het leven is. Uiteindelijk is gezondheid toch het allerbelangrijkste.”

Een droevige dag

Renze Klamer, die Suzan & Freek nog maar kort geleden in zijn talkshow te gast had, sprak in zijn uitzending over de impact van dit nieuws. “Dit is gewoon een droevige dag,” zei hij openhartig. Zijn sidekick Gijs Rademaker vulde aan: “Iedereen bij RTL Nieuws werd even stil. Het raakte echt iedereen. Ik denk dat heel Nederland even stilvalt als je dit hoort. Suzan en Freek zijn zo’n lief stel. Het doet iedereen wat.”

Renze concludeerde: “Ik denk dat heel Nederland gewoon een beetje van ze houdt.”

De andere kant van het verhaal

Dat Suzan & Freek in het najaar hun eerste kindje verwachten, maakt het nieuws des te schrijnender. “Ze hadden zoveel om naar uit te kijken,” vertelde een betrokken redacteur. “Ze stonden op het punt om een nieuw hoofdstuk in hun leven te beginnen – privé én professioneel.”

Freek en Suzan zouden dit najaar namelijk ook te zien zijn als nieuwe coaches in The Voice of Holland. Die plannen zijn inmiddels van de baan: alle werkzaamheden zijn per direct stilgelegd. Ze willen nu alle tijd nemen om samen te zijn in deze moeilijke periode.

Ongeneeslijke longk*nker op jonge leeftijd

Het feit dat Freek nog zo jong is, maakt het nog ongelooflijker. Longarts Robin Cornelissen legde bij RTL Nieuws uit dat longk*nker op deze leeftijd heel uitzonderlijk is. “Vaak is het gewoon pure pech,” zegt hij. “Elke dag delen er miljarden cellen in ons lichaam, en soms gaat daar iets fout. Zeker bij jonge mensen die nooit gerookt hebben, is het extra wrang.”

De Belgische k*nkerspecialiste Annelies Janssens vertelde eerder al dat de prognose bij uitgezaaide longk*nker moeilijk te voorspellen is. “Gemiddeld is de overleving bij uitgezaaide longk*nker vijftien maanden,” zei ze. “Bij niet-rokers kan dat wat langer zijn, soms twee tot drie jaar. Maar het verschilt enorm van patiënt tot patiënt.”

Grote impact in de muziekwereld

De schok reikte ver voorbij de actualiteitenprogramma’s. Ook bij de muziekredacties werd het nieuws breed besproken. “Dit raakt niet alleen fans,” aldus een verslaggever van Radio 538. “Dit raakt iedereen die muziek voelt. Ze zijn de soundtrack geweest voor zoveel mensen. Dat dit hen nu overkomt, voelt zo oneerlijk.”

De Ziggo Dome, waar Suzan & Freek afgelopen weekend nog drie avonden optraden, deelde een emotioneel bericht: “We laten een lichtje branden voor Suzan & Freek. Woorden schieten tekort. We wensen hen en hun naasten alle liefde en kracht.”

Collectieve steunbetuigingen

De massale steunbetuigingen op sociale media zijn hartverwarmend. Binnen enkele uren stroomden er honderdduizenden reacties binnen. Mensen delen hun favoriete nummers van het duo, persoonlijke herinneringen aan hun concerten en vooral: hun medeleven en liefde.

Een lied vol hoop

Veel fans grijpen terug naar het nummer Lichtje Branden van Suzan & Freek – een lied dat nu, meer dan ooit, symbool staat voor hoop en verbondenheid. Radiozenders in heel Nederland draaiden het nummer gisterenavond massaal, als stil eerbetoon.

Een land dat stilvalt

De situatie van Freek en Suzan raakt een snaar die veel dieper gaat dan muziek alleen. Het herinnert iedereen eraan hoe onvoorspelbaar het leven kan zijn en hoe belangrijk het is om de mensen van wie je houdt te koesteren.

Suzan en Freek hebben zelf nog geen uitgebreide reacties gegeven. Ze lieten in hun bericht weten dat ze vooral rust en privacy vragen, om samen te kunnen zijn. Een boodschap die door iedereen lijkt te worden gerespecteerd. “We blijven elkaar vasthouden,” schreven ze. Het is een kleine, krachtige zin – en het zegt alles.

Nederland leeft massaal mee met dit dappere duo. Wat de toekomst ook brengt, één ding is zeker: heel Nederland staat achter hen.

Algemeen

Mark Gillis pakt zijn kans nu André Hazes en Monique uit elkaar zijn: ‘Monique is vrijgezel, ik ook…’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Mark Gillis blijft zoeken naar liefde: “Doe Monique maar de groeten!”

Hoewel Mark Gillis, de zoon van vakantieparkmagnaat Peter Gillis, veel kansen lijkt te krijgen in de liefde, wil het nog niet echt vlotten. Mark, die geregeld opduikt in het populaire programma Massa is Kassa, geniet zichtbaar van het leven en trekt vaak de aandacht van vrouwen. Toch blijkt het vinden van een duurzame relatie een ander verhaal. En of hij daar nou echt wakker van ligt? Dat is nog maar de vraag.

Flirtpogingen die niet altijd lukken

Mark Gillis laat zich in Massa is Kassa zien als iemand die van gezelligheid houdt. Hij gaat graag op stap en pakt elke gelegenheid aan om nieuwe mensen te ontmoeten. Tijdens vakanties of uitgaansavonden is hij volgens eigen zeggen nooit verlegen om vrouwelijke aandacht. Toch laten de beelden in het programma zien dat zijn pogingen om een leuke vrouw te versieren lang niet altijd succesvol zijn. Zo vangt hij soms bot als hij denkt een klik te hebben, maar het uiteindelijk toch niet blijkt te werken.

Open voor alles wat op zijn pad komt

Toch lijkt Mark niet bij de pakken neer te zitten. Integendeel: hij blijft openstaan voor nieuw vrouwelijk schoon. Hij geeft zelf aan dat hij niet op zoek is naar iets specifieks, maar dat hij zich laat verrassen door wie er op zijn pad komt. “Je weet nooit wie je tegenkomt,” zegt hij daarover in het programma. Dat hij daarbij niet alleen kijkt naar vrouwen in zijn eigen omgeving, blijkt wel uit de geruchten die zo nu en dan opduiken.

Bekende dames in beeld

Binnen de wereld van Bekend Nederland lijkt Mark ook zijn kansen te willen grijpen. Zo worden er af en toe bekende namen genoemd in verband met hem. Denk aan vrouwen die eerder relaties hadden met andere bekende mannen, zoals de ex van Sander van Kriss Kross of Michael van der Plas. Mark laat weten dat hij altijd openstaat voor een praatje of een drankje, maar dat het uiteindelijk draait om een klik en een goed gevoel.

Het meest besproken liefdesbreuk van het jaar

De meest besproken break-up van het jaar is ongetwijfeld die van Monique Westenberg en André Hazes. De relatie tussen Monique en André is al jaren onderwerp van gesprek, mede doordat de twee regelmatig uit elkaar gingen en weer bij elkaar kwamen. Maar ook deze keer leek het einde definitief. André Hazes koos opnieuw voor een jongere vrouw, terwijl Monique alleen achterbleef.

Voor Monique betekent dit een nieuw begin. Ze is 47 jaar en opnieuw vrijgezel. Hoewel er af en toe geruchten de ronde doen over nieuwe mannen in haar leven, heeft dat nog niet geleid tot een serieuze relatie. Misschien is het tijd voor haar om een man te vinden die écht voor haar gaat. En wie weet is Mark Gillis wel die man.

Mark over Monique: “Ze ziet er goed uit”

In een gesprek met Nieuwe Revu laat Mark weten dat hij Monique wel ziet zitten. Hij volgt haar op Instagram en vindt haar een aantrekkelijke vrouw. Maar of hij daar nou echt iets achter zoekt? Dat laat hij in het midden.

“Waarom ik haar volg op Instagram? Ach, ik volg wel meer bekende Nederlanders. Maar ik zit sowieso niet veel op social media,” zegt Mark nuchter. “Monique ziet er leuk uit. Ik heb wel meegekregen dat het weer over is tussen haar en André, maar eerlijk gezegd boeit me dat verder weinig. Ik ken haar niet persoonlijk, maar ze ziet er goed uit. Ze is vrijgezel, ik ook, dus als jullie haar spreken: doe haar gerust de groeten van mij!”

Zelfvertrouwen en charme

Wat vooral opvalt aan Mark is zijn zelfverzekerde houding. Hij is niet iemand die bij de pakken neerzit als het even tegenzit. Integendeel: hij blijft lachen en genieten van de kleine dingen. Die energie werkt aanstekelijk, en dat is misschien ook wel zijn grootste charme. Vrouwen vallen niet alleen op uiterlijk, maar vooral op een man die zelfverzekerd in het leven staat.

Een make-over voor de liefde?

En alsof dat nog niet genoeg is: Mark lijkt zelfs bezig met zijn uiterlijk. Hij heeft de afgelopen tijd gewerkt aan een gezondere levensstijl. Regelmatig duikt hij op in de sportschool en is hij bezig met zijn voeding. Misschien is dat wel een extra motivatie om er goed uit te zien – al zegt hij zelf dat hij het vooral voor zichzelf doet.

Toch zullen kijkers van Massa is Kassa ongetwijfeld denken: zou hij dit ook een beetje voor Monique doen? Het zou zomaar kunnen, want Mark houdt er wel van om indruk te maken.

Een man met ambitie

Naast zijn zoektocht naar de liefde is Mark druk met het familiebedrijf. Hij werkt mee in de parken van zijn vader Peter Gillis en krijgt daar steeds meer verantwoordelijkheden. Dat is niet altijd even makkelijk, want Mark moet ook leren omgaan met de zakelijke kant van het succes. Toch laat hij zien dat hij niet bang is om zijn handen uit de mouwen te steken. Dat ondernemende karakter kan voor veel vrouwen een pluspunt zijn. Een man die hard werkt én plezier kan maken, dat klinkt als een aantrekkelijke combinatie.

Waarom Mark een goede match zou zijn voor Monique

Dat Mark en Monique allebei in de schijnwerpers staan, is misschien juist wel een voordeel. Ze weten allebei hoe het is om gevolgd te worden door de media en om te moeten dealen met geruchten en speculaties. Bovendien lijken ze allebei toe te zijn aan een stabiele relatie. Mark is inmiddels 26 en zegt zelf dat hij openstaat voor alles wat op zijn pad komt. En Monique? Die lijkt na alle onrust in haar liefdesleven misschien wel klaar te zijn voor een man die niet meer wegloopt.

Fans zijn nieuwsgierig

Niet alleen Mark en Monique zelf zijn nieuwsgierig naar wat er in de toekomst mogelijk is. Ook de fans van Massa is Kassa hebben hun mening klaar. Op social media wordt volop gespeculeerd over de vraag of Mark en Monique ooit een stel zouden kunnen worden. “Ze zouden een leuk koppel zijn,” schrijft een fan. Een ander zegt: “Monique verdient een man die haar waardeert, en Mark lijkt me best een goede match.”

De kracht van humor en zelfspot

Wat Mark in elk geval onderscheidt, is zijn gevoel voor humor. Hij neemt zichzelf niet al te serieus en kan goed relativeren. Die luchtige houding werkt ontwapenend, zeker in een wereld waar roem en aandacht soms zwaar kunnen wegen. Ook Monique heeft laten zien dat ze veel aankan, ondanks alle roddels en verhalen die over haar circuleren.

Wat brengt de toekomst?

Of er echt een romance in zit tussen Mark en Monique? Dat blijft nog even de vraag. Mark geeft zelf aan dat hij het vooral belangrijk vindt om plezier te maken en nieuwe mensen te leren kennen. En als daar uiteindelijk een klik uit ontstaat, is dat mooi meegenomen.

Voor Monique lijkt het in elk geval een nieuwe fase in haar leven te zijn. Ze hoeft niet langer rekening te houden met de grillen van André en kan opnieuw ontdekken wat ze zelf belangrijk vindt. Misschien komt daar vanzelf een man als Mark bij kijken – iemand die haar laat lachen en laat zien dat liefde vooral draait om plezier maken en elkaar respecteren.

Een boodschap voor Monique

Voor nu houdt Mark het luchtig. Aan Nieuwe Revu geeft hij zijn boodschap nog eens duidelijk mee: “Als jullie Monique spreken, doe haar maar de groeten van mij!”

Wie weet… misschien is dat wel het begin van een bijzonder hoofdstuk. Want in de liefde weet je het nooit. Het enige wat telt, is dat je er open voor blijft staan. En dát doet Mark zeker.

Lees verder