-

Algemeen

MAFS-kijkers gaan los, raken niet uitgesproken over huwelijksnacht Olof en Femke

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Married At First Sight: kijkers krijgen al vroeg de kriebels van Olof – en Peters pak houdt de gemoederen bezig

De tweede aflevering van het nieuwe seizoen van Married At First Sight (MAFS) is inmiddels achter de rug, en opnieuw zat half Nederland voor de buis. Met nieuwe huwelijken, ongemakkelijke stiltes en opvallende outfits was er voor kijkers weer genoeg om over te praten. Vooral Olof en zijn gedrag richting Femke roept nu al veel reacties op, terwijl een ander koppel – Peter en Mariska – meteen stof gaf voor een ander soort gesprek: kledingkeuze. Kortom: het MAFS-seizoen is pas net begonnen, maar het publiek leeft al volop mee.


Peter en Mariska geven elkaar het jawoord

In de aflevering van woensdagavond stond het huwelijk van Peter en Mariska centraal. Twee mensen met levenservaring, een goede dosis hoop en een rugzakje aan emoties, stappen in het huwelijksbootje op zoek naar liefde. De trouwceremonie was – zoals we gewend zijn van MAFS – hartverwarmend, met stralende blikken en een gespannen maar oprechte sfeer.

Peter was zichtbaar nerveus. De spanning was op zijn gezicht af te lezen en in zijn bewegingen te zien. Maar terwijl de bruiloft keurig verliep, waren het niet de zenuwen van Peter waar de meeste kijkers over spraken op sociale media. Nee, het was zijn pak dat alle aandacht trok.


Pak te strak?

Het trouwpak van Peter zat volgens veel kijkers simpelweg te strak. “Het lijkt alsof hij er met moeite in is gehesen,” viel te lezen op X (voorheen Twitter). “Alsof het pak van een neef geleend is die drie maten kleiner is.” En zo waren er nog talloze reacties in die trant te vinden. Iemand anders merkte op: “Je ziet dat hij zich er niet comfortabel in voelt, zonde voor zo’n belangrijk moment.”

Een andere kijker stelde zelfs de productiestaf verantwoordelijk: “Kan er nou echt niemand van Married At First Sight even kledingadvies geven? Dit was zó makkelijk te voorkomen.” De kritiek richt zich niet op Peter zelf, maar eerder op het team achter de schermen dat verantwoordelijk is voor styling en begeleiding. En hoewel het ‘maar’ kleding is, snappen de fans hoe belangrijk het is dat je je op je gemak voelt op zo’n zenuwslopende dag.


Olof en Femke: het verhaal dat al vroeg de gemoederen bezighoudt

Terug naar het eerste koppel van dit seizoen: Olof en Femke. De twee gaven elkaar in de eerste aflevering het jawoord en zijn sindsdien onderwerp van gesprek. Niet alleen vanwege de chemie (of het gebrek daaraan), maar vooral door het gedrag van Olof – dat volgens velen nogal enthousiast is. Misschien zelfs té enthousiast.

Waar de gemiddelde Nederlander een beetje afwachtend zou zijn na vier uur samenzijn, heeft Olof daar duidelijk geen last van. Hij strooit vanaf het eerste moment met koosnaampjes als ‘lieverd’, ‘schat’, ‘mop’ en ‘moppie’. Femke zelf lijkt nog wat gereserveerd, maar zegt hier in de aflevering nog niets over. Kijkers daarentegen hebben er wél een mening over.


Kijkers krijgen de kriebels van Olof

Op social media regent het reacties op Olofs uitingen van affectie. “Ze kennen elkaar net vier uur, en hij noemt haar al mop,” schrijft een kijker. Een ander grapt: “Slaap lekker mop – wie zegt dat nou op je huwelijksnacht tegen een vreemde?” Of: “Olof is zó aanwezig. Even ademhalen, jongen. Geef haar wat ruimte.”

Veel kijkers hebben het idee dat Olof een beetje ‘camera-geil’ is. “Hij zoekt duidelijk de spotlight op,” luidt een veelgehoorde mening. Een aantal kijkers vergelijkt hem zelfs met een acteur uit een slechte romantische komedie: net iets te overdreven, net iets te snel vertrouwd.


Is Femke te perfect voor dit programma?

En dan is er nog iets dat de kijkers bezighoudt: waarom doet iemand als Femke eigenlijk mee aan MAFS? De brunette uit Eindhoven wordt online massaal geprezen om haar uiterlijk en uitstraling. “Zij hoeft toch geen tv-programma om een man te vinden?” schrijft iemand. “Heel Tinder swipet haar kant op,” aldus een andere reactie.

Deze opmerkingen voeden de theorie dat Femke misschien wel een ‘plant’ is – een actrice, zo suggereren sommigen. Natuurlijk zijn daar geen bewijzen voor, maar het laat wel zien hoe sterk Femkes verschijning is binnen de dynamiek van het programma.


Olof maakt (opnieuw) indruk met zijn huwelijksnacht

De huwelijksnacht van Olof en Femke werd ook nog kort in beeld gebracht. Hierin zien we Olof niet alleen overspoelen met complimenten, maar ook zijn gevoelens enigszins terughouden. “Ik heb niet direct de behoefte om met haar te slapen,” zegt hij eerlijk voor de camera. Opmerkelijk, want een uur eerder noemde hij haar nog het mooiste wat hij ooit had gezien.

Toch blijft de aai over haar bol, het ‘moppie hier’ en het ‘lieverd daar’ voor kijkers een punt van discussie. “Ik kreeg plaatsvervangende jeuk,” schreef iemand op X. Iemand anders: “Als hij mij mop had genoemd na vier uur, had ik de hotelkamer uitgevlucht.”


Het MAFS-gevoel is weer terug

Wat je er ook van vindt: Married At First Sight leeft weer volop. Het programma heeft de juiste ingrediënten voor gespreksstof aan de keukentafel en op sociale media. Met onverwachte matches, ongemakkelijke momenten, outfits die niet kloppen, en kandidaten die net wat té enthousiast zijn, is het recept voor kijkcijferhit opnieuw geslaagd.

En we zijn pas twee afleveringen onderweg. Wat staat ons nog allemaal te wachten? Gaan Peter en Mariska elkaar echt vinden? Kan Olof zijn enthousiasme een beetje temperen? En zal Femke ooit reageren op alle koosnaampjes?


Nieuwe aflevering, nieuwe kansen

De komende weken beloven weer vol verrassingen te zitten. Met meerdere koppels die nog voorgesteld moeten worden en natuurlijk de huwelijksreizen, gezamenlijke diners en mogelijke botsingen die op de loer liggen, wordt het spannend wie het experiment overleeft – en wie niet.

Wat wél duidelijk is, is dat de kijker betrokken is. De reacties op sociale media zijn levendig, scherp en vol humor. En dat maakt Married At First Sight niet alleen een liefdesexperiment, maar ook een van de leukste sociale spiegels van de Nederlandse samenleving.


Married At First Sight is te zien op dinsdag, woensdag en donderdag om 20.30 uur op RTL 4. Wie niet kan wachten, kijkt vooruit via Videoland. Eén ding is zeker: met dit seizoen wordt er weer volop getrouwd, gelachen, gezucht én getwitterd.

Algemeen

Nieuw groot schandaal uitgelekt rondom Esmah Lahlah (nummer 2 van GL-PvdA)

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Onrust bij GroenLinks-PvdA: eerste dag van Jesse Klaver overschaduwd door nieuwe rel rond Esmah Lahlah

De eerste werkdag van Jesse Klaver als nieuwe fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA had feestelijk moeten zijn. Na het vertrek van Frans Timmermans kreeg Klaver opnieuw de leiding over de linkse samenwerking in de Tweede Kamer. Maar nog voordat hij goed en wel aan zijn bureau zat, brak er een nieuw schandaal los binnen de partij.

Volgens een onthulling van het Algemeen Dagblad blijkt partijgenoot Esmah Lahlah niet alleen te hebben gesolliciteerd naar het burgemeesterschap van Tilburg, maar óók naar diezelfde functie in Delft. Daarmee laait de discussie over haar loyaliteit aan de Haagse politiek opnieuw op — precies op het moment dat de partij juist rust en stabiliteit wilde uitstralen.


De eerste storm: de sollicitatie in Tilburg

Het was pas twee weken geleden dat de naam van Esmah Lahlah voor het eerst in opspraak kwam. Tijdens de landelijke verkiezingscampagne, waarin zij als nummer twee op de lijst stond en een belangrijk boegbeeld was naast Timmermans, bleek ze gesolliciteerd te hebben naar het burgemeesterschap van Tilburg.

Dat kwam bij de partijtop als een verrassing. De fractieleiding wist niets van haar sollicitatie, en dat zorgde voor flinke onrust binnen de partij én bij kiezers. De timing was ongelukkig: terwijl Lahlah kiezers opriep om op haar te stemmen, bleek ze tegelijk te kijken naar een functie buiten Den Haag.

In talkshow Pauw & De Wit noemde presentator Jeroen Pauw het “een vorm van kiezersbedrog”. Volgens hem mag van een kandidaat verwacht worden dat die zich volledig inzet voor de functie waarvoor men campagne voert. Zijn woorden vonden weerklank op sociale media, waar Lahlah dagenlang onder vuur lag.

De politica reageerde destijds met spijtbetuigingen en zei dat ze het anders had moeten aanpakken. Ze benadrukte dat ze “niet wegliep voor haar verantwoordelijkheid”, maar de schade was al aangericht.


Een tweede sollicitatie duikt op

Toen de storm net wat was gaan liggen, bracht het AD maandagochtend nieuw nieuws naar buiten. Lahlah had namelijk óók gesolliciteerd naar de burgemeestersfunctie in Delft.

Die onthulling kwam hard aan — niet alleen bij kiezers, maar ook bij haar eigen partij. Terwijl GroenLinks-PvdA probeert het vertrouwen van het publiek te herstellen na een teleurstellende verkiezingsuitslag, lijkt de fractie opnieuw verstrikt te raken in interne onrust.

Toen Lahlah door de krant werd gevraagd om een reactie, gaf ze een opmerkelijk ontwijkend antwoord:

“We hebben het de afgelopen weken de hele tijd gehad over vertrouwelijke zaken en vertrouwenscommissies. Als daar iets over uitlekt, is dat vreemd. Ik ontken de sollicitatie niet, maar ik bevestig het ook niet.”

Die reactie zorgde niet voor rust, maar juist voor extra speculatie.


Jesse Klaver probeert de rust te herstellen

Voor Jesse Klaver was het de slechtst denkbare timing. Op zijn eerste dag als fractievoorzitter moest hij zich verdedigen tegen vragen over partijdiscipline en interne communicatie. Hij probeerde de schade te beperken door de nadruk te leggen op Lahlah’s kwaliteiten en betrokkenheid.

“Ik ken Esmah als iemand met een grote maatschappelijke inzet, zowel landelijk als lokaal,” zei Klaver in een eerste reactie. “We hebben goede mensen zoals zij nodig. Ze blijft deze hele periode bij ons in Den Haag.”

Toch leidde zijn uitspraak tot nieuwe vragen. Als Klaver al wist van de sollicitatie in Delft, waarom had hij dat dan niet eerder gedeeld? En waarom koos de partij ervoor deze informatie stil te houden, zeker nu het leiderschap officieel van Timmermans op hem was overgegaan?

Volgens het AD “roept het nieuws opnieuw vragen op over de transparantie en loyaliteit binnen de partijtop”.


Kritiek van buitenaf: “Een rommeltje bij GroenLinks-PvdA”

De politieke concurrentie reageerde voorspelbaar scherp. Geert Wilders, leider van de PVV, greep de situatie aan om de linkse fusiepartij belachelijk te maken. Op X (voorheen Twitter) plaatste hij een foto van Lahlah met de tekst:

“Wat een bende daar. Wat een onbetrouwbaarheid. Wat een vals spel. Ze wil zo graag weg maar het lukt maar niet. Dan toch maar op nummer 2 op de lijst. En ondertussen nog even in Tilburg solliciteren. Met zulke vrienden heeft GL/PvdA geen vijanden nodig.”

Ook De Telegraaf was hard in haar analyse. De krant schreef dat de kwestie Klaver “meteen in verlegenheid brengt” en zijn start als fractievoorzitter overschaduwt. Voor een partij die juist probeert stabiliteit te tonen na het vertrek van Frans Timmermans, komt dit nieuws bijzonder slecht uit.


Spanningen binnen de partij

Volgens ingewijden binnen GroenLinks-PvdA groeit de irritatie over de voortdurende onrust rond Lahlah. Veel fractieleden zouden vinden dat het tijd is om zich te concentreren op inhoudelijke politiek in plaats van persoonlijke kwesties.

“De timing is rampzalig,” zegt een anonieme bron binnen de partij. “We willen bouwen aan vertrouwen, maar telkens wordt de aandacht afgeleid door incidenten. Dat werkt verlammend.”

Daarnaast sijpelen er berichten door over spanningen tussen de twee bloedgroepen van de fusiepartij: de sociaal-democratische PvdA en het progressieve GroenLinks. Sommige leden zouden vinden dat de samenwerking te stroperig verloopt en dat de interne communicatie te wensen overlaat.


Een leiderschapstest voor Klaver

Voor Jesse Klaver is dit een cruciaal moment. Na jaren als partijleider van GroenLinks keerde hij terug aan het roer van de fusiefractie, met de missie om de partij een duidelijke koers te geven. Maar nu wordt hij meteen geconfronteerd met een vertrouwenskwestie binnen zijn eigen team.

Politieke analisten spreken van “een eerste serieuze test” voor zijn leiderschap. Als Klaver erin slaagt de rust te herstellen, kan dat zijn positie versterken. Maar als de onrust voortduurt, dreigt het beeld van een wankele fractie te blijven hangen.

“Klaver moet nu laten zien dat hij boven de emoties kan staan,” zegt politicoloog Nicolas Bouteca (UGent). “De partij kan zich geen nieuwe vertrouwenscrisis permitteren, zeker niet nu de coalitievorming in Den Haag in een cruciale fase zit.”

https://twitter.com/hendrikotten3/status/1985396538730848348?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1985396538730848348%7Ctwgr%5E9aaac55db3f93ebecd0b4cedf0346904c45e6094%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Frumeurs.nl%2Fnieuw-schandaal-uitgelekt-rondom-esmah-lahlah-nummer-2-van-gl-pvda%2F


De nasleep voor Esmah Lahlah

De positie van Lahlah komt intussen steeds meer onder druk te staan. Hoewel ze formeel nog gewoon Kamerlid is, klinkt er achter de schermen discussie over haar toekomst binnen de fractie. Sommige leden vragen zich af of zij haar werk nog met volle overtuiging kan doen, nu haar naam opnieuw negatief in het nieuws komt.

Volgens bronnen binnen de partijtop wordt er intern gesproken over mogelijke vervolgstappen. Er zouden gesprekken gepland staan om “de situatie te evalueren” en te bepalen hoe de fractie verdergaat.

Voorlopig houdt Lahlah echter vast aan haar zetel. In gesprekken met collega’s zou ze hebben aangegeven dat ze zich volledig blijft inzetten voor haar werk in Den Haag.


Een partij op zoek naar evenwicht

De timing van het incident kon haast niet slechter. Na het vertrek van Frans Timmermans stond GroenLinks-PvdA op een kantelpunt: een nieuwe fase, met Jesse Klaver als gezicht van vernieuwing en samenwerking. De partij wilde de blik vooruit richten, richting beleid en oppositie, niet terug naar interne ruis.

Maar het beeld van verdeeldheid en onduidelijkheid dringt zich opnieuw op. Volgens insiders is het essentieel dat Klaver de komende weken eenheid weet te creëren. Alleen dan kan de partij zich profileren als een betrouwbaar alternatief in het huidige politieke landschap.

“De fusie tussen GroenLinks en PvdA is nog jong,” aldus een partijstrateeg. “Zulke groeipijnen horen erbij, maar het is nu aan Klaver om te tonen dat hij de touwtjes in handen heeft.”


Conclusie: een valse start, maar niet per se het einde

Wat bedoeld was als een frisse start voor Jesse Klaver, is uitgelopen op een ongemakkelijke vuurdoop. De dubbele sollicitatie van Esmah Lahlah werpt een schaduw over zijn eerste dagen als fractievoorzitter, maar biedt tegelijk ook een kans om leiderschap te tonen.

Of de partij dit incident kan ombuigen tot een les in transparantie en interne discipline, zal de komende weken blijken. Eén ding is duidelijk: de linkse fusiepartij heeft rust nodig om haar politieke ambities waar te maken. En dat begint met helderheid — over wie blijft, wie vertrekt, en wie de koers bepaalt.


💬 Wat vind jij: moet Esmah Lahlah aanblijven als Kamerlid, of is het tijd voor een nieuwe start binnen GroenLinks-PvdA? Deel je mening via onze sociale kanalen.

Lees verder