Algemeen
Gerard Joling deelt Roxeanne Hazes genadeklap uit: ´Van de buis door zijn succes´

Het tv-seizoen verloopt allesbehalve rooskleurig voor Roxeanne Hazes. Haar debuut als presentatrice in Het Holland Huis blijkt een flop en met de indrukwekkende kijkcijfers van Gerard Joling lijkt haar lot zo goed als bezegeld. Tv-analist Tina Nijkamp vreest dat SBS 6 niet zal aarzelen om haar programma vroegtijdig te schrappen.
Gerard Joling domineert de vrijdagavond
Waar Het Holland Huis worstelt met kijkcijfers, daar schiet Gerard Joling’s realityserie Only Joling als een raket omhoog. De eerste aflevering trok maar liefst 1,119 miljoen kijkers, goed voor 32,1 procent marktaandeel in de felbegeerde commerciële doelgroep (25-54 jaar). Daarmee versloeg hij zelfs gevestigde namen als Flikken Maastricht.
Tv-autoriteit Tina Nijkamp is onder de indruk. “Gerard won primetime en verslaat zelfs Flikken Maastricht. Dit is dé kijkcijferklapper van de vrijdagavond.”
Zijn score ligt zelfs hoger dan die van eerdere vrijdagavondprogramma’s, zoals The Headliner en Holland’s Got Talent. Daarmee bewijst Geer dat hij nog steeds een publiekslieveling is.
Vergelijking met Gordon en Frans Bauer
Gerard Joling’s realityshow doet het stukken beter dan die van zijn collega’s. Zo startte Dit Ben Ik: Gordon vorig jaar met slechts 461.000 kijkers, minder dan de helft van Gerard’s score. Ook Frans Bauer’s docuserie De Bauers: 20 jaar later begon weliswaar met een hoger totaal aantal kijkers (1,4 miljoen), maar Gerard trekt meer kijkers in de commerciële doelgroep: 32,1% vs. 29,6%.
Het Holland Huis crasht volledig
Waar Gerard triomfeert, daar lijdt Roxeanne Hazes zware verliezen. Haar muziekshow Het Holland Huis had de afgelopen weken al tegenvallende kijkcijfers met zo’n 400.000 kijkers, maar na Gerard’s debuut is dat aantal nóg verder ingestort. Afgelopen vrijdag bleven er slechts 296.000 kijkers over, goed voor een schamele 3,9 procent marktaandeel.
Tina Nijkamp is snoeihard in haar analyse: “Het is compleet gecrasht. Afschuwelijke cijfers. Gerard heeft nog veel meer kijkers weggekaapt bij Roxeanne. SBS 6 zal serieus overwegen om het programma vroegtijdig te schrappen.”
Kan Peter Gillis de redding brengen?
Bij SBS 6 wordt al vooruitgekeken naar een mogelijke vervanger voor Het Holland Huis. Realityster Peter Gillis zou binnenkort terugkeren op de buis, en de verwachting is dat hij beter zal scoren.
Volgens Tina draait alles nu om geld. “Het is bijna Pasen, en dat zijn de maanden waarin het geld moet worden verdiend. En dat kan niet met 3,9 procent marktaandeel. Dan moet er te veel worden gecompenseerd aan de adverteerders.”
Gerard geniet van zijn succes
Gerard Joling reageerde enthousiast op zijn hoge kijkcijfers in Shownieuws. “Ik zeg altijd maar zo: prijs de dag niet voor het avond is, maar ik weet zeker dat er nog bizarre dingen gaan gebeuren in de serie.”
Toch plaatst showkenner Bart Ettekoven een kanttekening. “Het is afwachten of de kijkcijfers hoog blijven. Dit is zijn leven, maar blijft het leuk? In de eerste aflevering zagen we hem vooral veel op de foto gaan met mensen. Dat is nu leuk, maar…”
Of Gerard zijn succes vast weet te houden, en of Roxeanne Hazes definitief uit de programmering verdwijnt? Dat zal de komende weken blijken.

Algemeen
Pijnlijke beelden: Jada Borsato keihard uitgescholden na ‘vreselijk slecht’ optreden

Jada Borsato legt school naast zich neer en kiest volledig voor muziek: eerste optredens roepen gemengde reacties op
De naam Borsato is in Nederland onlosmakelijk verbonden met muziek. Nadat vader Marco Borsato jarenlang succes had met zijn imposante zangcarrière, is nu dochter Jada Borsato bezig om haar eigen weg te vinden in de muziekindustrie. Onlangs gaf de jonge zangeres in een interview aan dat ze gestopt is met school, omdat ze haar energie volledig wil steken in het bouwen van een carrière als artiest.
Vol voor de muziek
Jada, dochter van Marco en Leontine Borsato, koos er kort na de middelbare school voor om geen vervolgopleiding te starten. In plaats daarvan besloot ze al haar aandacht te richten op zingen en optreden. “Ik heb geen plan B,” vertelde ze twee maanden geleden in een gesprek met het Algemeen Dagblad. Volgens de zangeres kan ze momenteel leven van haar muziek, al erkent ze dat het een onzekere weg is. “De ene maand verdien ik genoeg, de andere maand weet ik het niet zeker,” legde ze openhartig uit.
Bekend als ‘BN’er-kind’
Nederland kent inmiddels meerdere kinderen van bekende Nederlanders die een eigen plek proberen te veroveren in de showbizz. Denk bijvoorbeeld aan Sem van Dijk, de zoon van Wendy van Dijk en Xander de Buisonjé, of aan de familie Froger, waarvan de kinderen al jaren zingen zonder echt door te breken. Ook bij de familie Borsato wordt met belangstelling gekeken of de volgende generatie eenzelfde muzikale impact kan maken. Jada’s broer Luca speelt gitaar, maar heeft nog geen notering in de hitlijsten weten te behalen. Voor Jada geldt voorlopig hetzelfde: ze werkt hard, maar een grote hit is nog niet op haar naam geschreven.
Eerste stappen in de spotlight
Jada bracht eerder haar single Blik Op Jou uit, die inmiddels ruim 50.000 keer bekeken is op YouTube. Hoewel dit bescheiden cijfers zijn vergeleken met grote artiesten, benadrukt de jonge zangeres dat elke luisteraar telt en dat ze stap voor stap wil groeien. “Het is een proces,” aldus Jada.
Afgelopen week stond ze opnieuw op het podium, dit keer in Café de Bank in Veendam. Het optreden, in een intieme setting, was voor haar een kans om zich te laten zien aan een livepubliek. Bezoekers deelden foto’s en video’s van het optreden via sociale media.
Verdeelde reacties
Zoals vaak gebeurt bij jonge artiesten, riep ook dit optreden gemengde reacties op. Waar sommigen het waardeerden dat Jada haar passie durft te volgen en zich kwetsbaar opstelt op het podium, waren anderen kritisch over haar zang. “Ze moet nog veel groeien,” merkte een bezoeker op. Een andere kijker vond dat Jada meer tijd nodig heeft om zich te ontwikkelen voordat ze grotere podia betreedt.
Online werden ook minder milde opmerkingen gemaakt, waarbij sommigen de vergelijking met haar ouders niet konden laten. Toch is er een groeiende groep fans die juist nieuwsgierig blijft naar Jada’s ontwikkeling en haar moed prijst om ondanks kritiek door te gaan.
Een onzeker pad
De muziekindustrie staat bekend als een onvoorspelbare wereld, zeker voor jonge artiesten die nog aan het begin staan. Het feit dat Jada openlijk toegeeft dat er geen vast inkomen is en dat ze zonder plan B vol inzet op muziek, maakt haar verhaal extra kwetsbaar én inspirerend. Het getuigt van lef en doorzettingsvermogen om te kiezen voor een droom die allesbehalve gegarandeerd succes biedt.
Toekomstplannen
Hoewel er op dit moment nog geen concrete aankondigingen zijn van nieuwe singles of albums, lijkt Jada vastberaden om door te zetten. Ze blijft optreden in kleinere zalen en café’s, waar ze ervaring kan opdoen en haar stem verder kan ontwikkelen. Bovendien is ze actief op sociale media, waar ze haar volgers meeneemt in haar muzikale reis.
De druk van een bekende achternaam
Voor Jada is het onvermijdelijk dat haar carrière vergeleken wordt met die van haar vader. Marco Borsato bouwde in de jaren negentig en tweeduizend een indrukwekkende muziekcarrière op met vele hits en uitverkochte concerten. Voor zijn dochter kan die nalatenschap zowel een springplank als een last zijn: de verwachtingen liggen hoog, maar tegelijkertijd kan de naam deuren openen.
Jong talent in ontwikkeling
Of Jada het uiteindelijk redt om een blijvende plek te veroveren in de Nederlandse muziekwereld, zal de toekomst uitwijzen. Voor nu lijkt ze vooral bezig te zijn met ervaring opdoen, vallen en opstaan, en leren van elk optreden. Veel fans zien in haar een jong talent dat tijd nodig heeft om zichzelf te vormen en te groeien in een wereld die vaak snel oordeelt.
Wat vaststaat: Jada kiest bewust voor haar passie en zet daar alles op in. En dat alleen al maakt haar verhaal interessant om te volgen.