Algemeen
Chantal Janzen en Jan Smit laten angstige fans keihard stikken: ‘Geen cent terug om terreurdreiging!’
Het Festival der Liebe, het grootschalige evenement van Chantal Janzen en Jan Smit in Ahoy, lijkt op de rand van een fiasco te staan. Duitse media meldden dat er mogelijk een terroristische aanslag op het evenement zou plaatsvinden, waardoor veel fans zich simpelweg niet meer veilig voelen en hun tickets proberen te verkopen. Maar in plaats van begrip te tonen en hun publiek tegemoet te komen, weigeren Chantal en Jan om te annuleren of compensatie aan te bieden. “Geen annuleringen, geen terugbetaling,” is het harde standpunt van de organisatoren.

Blinde zekerheid van de
organisatoren
Ondanks de zorgen van fans blijven de organisatoren volhouden dat
er ‘geen reden tot paniek’ is en dat het evenement een ‘veilige en
liefdevolle avond’ zal worden. Met de boodschap: “Met ons Festival
van de Liefde gaan we er net als vorig jaar in veiligheid een mooi
en vooral liefdevol feest van maken!” blijft het evenement
doorgaan, maar fans lijken het vertrouwen te verliezen. Terwijl de
organisatie volhoudt, proberen steeds meer bezoekers hun kaarten
via Ticketswap en Marktplaats te verkopen.

De zorgen van het publiek
Op social media wordt de extra beveiliging die beloofd wordt, met
de nodige scepsis ontvangen. Fans twijfelen of een paar
tascontroles voldoende zullen zijn om hen veilig te houden. “Een
paar V-tjes gaan ons niet redden zonder enige bewapening,” klinkt
het cynisch in een Instagramreactie. Jolanda, een andere bezorgde
fan, schrijft: “Hoe kunnen jullie de veiligheid garanderen? Er is
maar één oplossing: aflasten en iedereen zijn geld terug!”

Massale ticketdump
Met de oplopende bezorgdheid over de veiligheid neemt de vraag naar
tickets drastisch af. Fans proberen hun kaarten snel van de hand te
doen, maar de verkoop is nauwelijks gestegen. Op Ticketswap en
Marktplaats staan de kaarten in grote hoeveelheden te koop, maar de
kans op een koper lijkt klein.

De waardedaling van de tickets is enorm, en fans die ooit vol enthousiasme naar het evenement keken, blijven nu met een financiële strop zitten.

Financiële schade voor fans
Dani, die tien kaarten had gekocht voor het festival, blijft met
een flinke schadepost achter. “Onverantwoord dat ze dit door laten
gaan. Ik kom niet meer naar &C-events,” schrijft ze op sociale
media. Of Dani nog een koper zal vinden, blijft de vraag. Het lijkt
er sterk op dat Chantal en Jan geen verantwoordelijkheid willen
nemen voor de situatie en dat hun fans zich op hun eigen risico
bevinden.
Algemeen
Christiaan Bauer en zijn vriendin na 4,5 jaar uit elkaar, om deze reden

De feestdagen staan traditioneel in het teken van warmte, familie en samenzijn. Maar voor Christiaan Bauer voelt deze kerst anders dan alle voorgaande. De zoon van Frans Bauer laat weten dat hij deze periode doorkomt met gemengde gevoelens. De reden is pijnlijk en persoonlijk: zijn relatie met Kim Weijers, met wie hij ruim vier en een half jaar samen was, is recent beëindigd.

Het nieuws kwam voor veel fans onverwacht. Zeker omdat Kim jarenlang een vertrouwd gezicht was binnen de familie Bauer en ook regelmatig te zien was in de populaire realityserie De Bauers. Toch blijkt achter de schermen al enige tijd duidelijk dat hun wegen uiteen zijn gegaan. Voor Christiaan betekent dat zijn eerste kerst zonder vriendin sinds zijn vroege studententijd.
Een kerst met een leegte
De familie Bauer deelde onlangs een gezellige kerstfoto op sociale media. De sfeer was warm, de glimlachen oprecht. Maar wie goed keek, merkte al snel dat er iemand ontbrak. Kim stond niet langer op de foto. In gesprek met RTL Boulevard bevestigde Christiaan wat velen al vermoedden: de relatie is voorbij.
“Kim en ik zijn helaas uit elkaar,” vertelde hij openhartig. “Ik ben nu vrijgezel. Dat maakt deze kerst echt anders. Het is voor het eerst in 4,5 jaar dat ik de feestdagen zonder vriendin meemaak.”
Voor iemand die gewend was om deze periode samen te vieren — bij zijn ouders, met familie, tradities en gezamenlijke herinneringen — voelt dat onvermijdelijk leeg. Kerst is immers bij uitstek een moment waarop veranderingen extra hard binnenkomen.

Geen ruzie, wel een realiteit
Wat opvalt in Christiaans verhaal, is de volwassen manier waarop hij terugkijkt op de breuk. Er is geen sprake van ruzie, verwijten of drama. Integendeel: hij benadrukt dat zij als vrienden uit elkaar zijn gegaan. Toch maakt dat het afscheid niet minder zwaar.
“Toen we iets kregen, waren we nog heel jong,” legt hij uit. “We zaten nog in onze studententijd. Je groeit dan samen op, maar soms groei je ook uit elkaar. Op een gegeven moment kom je erachter dat het niet meer helemaal matcht. Dan kun je beter eerlijk zijn en op een goede manier uit elkaar gaan.”
Die woorden klinken rationeel, maar achter die nuchterheid schuilt duidelijk verdriet. Want hoe volwassen een beslissing ook is, gevoelens laten zich niet zomaar wegredeneren.

Het afscheid van een vaste plek in het gezin
Wat deze breuk extra pijnlijk maakt, is de rol die Kim jarenlang speelde binnen de familie Bauer. Ze was niet zomaar “de vriendin van”, maar maakte echt deel uit van het gezin. Ze vierde feestdagen mee, was aanwezig bij belangrijke momenten en groeide mee met de familie.
“Ik vind het nog steeds moeilijk,” geeft Christiaan toe. “Ze is lang hier thuis geweest en heeft veel meegemaakt met ons. Dan neem je niet alleen afscheid van een relatie, maar ook van iemand die een vaste plek had in je leven.”
Juist binnen een hechte familie als die van de Bauers, waar verbondenheid en samenzijn centraal staan, voelt zo’n afscheid extra definitief. Het is niet alleen het verlies van een partner, maar ook van een vertrouwd gezicht aan tafel.

Liefdesverdriet in een publieke familie
Liefdesverdriet is voor niemand makkelijk, maar wanneer je opgroeit in een bekende familie, krijgt het een extra laag. Christiaan is opgegroeid met camera’s in de buurt, met publieke belangstelling en met mensen die het gevoel hebben hem te kennen.
Toch kiest hij ervoor om zijn verhaal rustig en respectvol te delen. Geen details, geen drama. Alleen de erkenning dat het pijn doet en dat hij tijd nodig heeft om dat een plek te geven.
Die houding wordt door veel fans gewaardeerd. Op sociale media spreken mensen hun steun uit en wensen hem sterkte tijdens deze periode. Het laat zien dat eerlijkheid, zonder sensatie, juist kan verbinden.
Tegelijkertijd ook lichtpuntjes in huize Bauer
Hoewel Christiaan deze kerst met een gebroken hart ingaat, is er binnen de familie Bauer ook veel vreugde. Zijn jongere broer Frans Bauer Jr. deelde onlangs dat hij een nieuwe liefde heeft gevonden. Dat nieuws kwam via moeder Mariska Bauer, die het trots deelde op Instagram.
Daarnaast was er nóg heuglijker nieuws: zoon Jan Bauer en zijn vriendin Danique verwachten volgend jaar hun eerste kindje. Daarmee worden Frans en Mariska voor het eerst opa en oma — een mijlpaal die binnen de familie voor zichtbaar geluk zorgt.
Mariska deelde onlangs zelfs een foto van de echo, wat door fans massaal werd ontvangen met felicitaties en warme reacties.
Een familie die ruimte biedt voor alles
Het contrast binnen de familie Bauer is treffend: verdriet en vreugde bestaan naast elkaar. En juist dat tekent de realiteit van veel gezinnen. Niet elk feestmoment is zorgeloos, niet elk verdriet staat los van geluk elders.
Voor Christiaan betekent dit dat hij zijn emoties mag voelen, terwijl hij tegelijkertijd deel uitmaakt van een familie waarin ook nieuwe hoofdstukken beginnen. Die combinatie is niet eenvoudig, maar misschien juist ook helend.
Vooruitkijken zonder haast
Voorlopig richt Christiaan zich vooral op zichzelf, zijn familie en het verwerken van de breuk. Er zijn geen grote uitspraken over nieuwe liefde of toekomstplannen. En dat hoeft ook niet.
Soms is het genoeg om te erkennen dat iets pijn doet. Om te accepteren dat afscheid nemen tijd kost. En om te weten dat ook moeilijke kerstperiodes weer voorbijgaan.
Wat blijft, is de steun van zijn familie, de warmte van thuis en de wetenschap dat hij niet alleen staat. En misschien is dat, juist nu, het grootste cadeau dat hij zich kan wensen.