-

Algemeen

Manuëla Kemp overlijdt binnenkort: ‘Geen hoop meer’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Manuëla Kemp (61), de bekende zangeres en presentatrice, bevindt zich in een zeer zorgwekkende situatie na een ernstig scooter0ngeluk in de Portugese Algarve. Het 0ngeluk vond vijf weken geleden plaats in Loulé, maar sindsdien is haar toestand aanzienlijk verslechterd. Haar echtgenoot, Tjerk Lammers, laat aan Privé weten dat het einde van Manuëla’s leven nu onafwendbaar lijkt.


De tragedie in Portugal

Het 0ngeluk gebeurde terwijl Manuëla onderweg was om kerstcadeaus te kopen. Volgens Tjerk verloor ze de controle over haar scooter, vermoedelijk doordat een tas verschoven was. Hoewel de snelheid laag was, had de val ernstige gevolgen. “De scooter zelf liep nauwelijks schade op, maar de impact op Manuëla was enorm,” vertelt Tjerk.

Ondanks dat ze een helm droeg, brak deze door de harde klap, en Manuëla kwam met haar hoofd op de grond terecht. Het 0ngeluk gebeurde in het donker, een tijdstip waarop Manuëla normaal gesproken niet rijdt vanwege haar nachtblindheid. Haar man beschrijft hoe hij in paniek raakte toen hij haar niet kon bereiken. “Ik startte een zoektocht en kreeg het slechte nieuws later op het politiebureau.”


Een uitzichtloze situatie

Na het 0ngeluk werd Manuëla naar het z!ekenhuis gebracht, waar artsen in eerste instantie nog hoop hadden op herstel. In de eerste twee weken leek ze op signalen te reageren. “Als je tegen haar sprak of haar aanraakte, bewoog ze een arm of een been, of knipperde ze met haar ogen,” aldus Tjerk.

Helaas verslechterde haar toestand de afgelopen weken dramatisch. Uit recente MRI- en EEG-scans bleek dat het deel van haar hersenen dat haar persoonlijkheid en bewustzijn aanstuurt, niet meer functioneert. Alleen haar vitale functies worden nog aangestuurd. “Het deel dat haar tot ‘Maan’ maakt, is niet meer aanwezig,” vertelt Tjerk emotioneel. “Daarmee is haar lot bezegeld.”

Na een slechtnieuwsgesprek op vrijdag is besloten om Manuëla van de intens!ve care naar medium care over te brengen. Hoewel haar situatie onveranderd blijft, willen haar naasten haar binnenkort naar Nederland brengen om afscheid te nemen. “Ik ga haar twee keer kwijtraken,” zegt Tjerk.


Een leven vol muziek en energie

Manuëla Kemp heeft altijd een energiek en vol leven geleid. Ze was bekend om haar warme stem, aanstekelijke persoonlijkheid en haar onmiskenbare talent op televisie. Haar bijdrage aan de Nederlandse muziekscene en media blijft een onuitwisbare herinnering voor haar fans. Haar huidige situatie laat een diepe leegte achter bij haar familie, vrienden en fans.


Reacties uit de omgeving

Het nieuws over Manuëla’s 0ngeluk heeft diepe indruk gemaakt in Nederland. Bekenden uit de entertainmentwereld hebben hun steun betuigd. Onder hen ook Xandra Brood, die zich grote zorgen maakt om haar goede vriendin. Via sociale media stromen steunbetuigingen binnen voor Manuëla en haar familie.


Het fatale 0ngeluk

Het 0ngeluk gebeurde op een scooter, die Manuëla bestuurde terwijl ze kerstcadeaus kocht. Ondanks dat de snelheid laag was, bleek de val fataal. “Ze droeg een helm, maar die brak door de impact,” vertelt Tjerk. Hij benadrukt dat het 0ngeluk waarschijnlijk te maken had met de verschuiving van een tas, wat de balans van de scooter verstoorde.

Het 0ngeluk gebeurde in een slecht verlichte omgeving. Dit maakte de situatie nog gevaarlijker, aangezien Manuëla bekend is met nachtblindheid. Tjerk had haar altijd afgeraden om in het donker te rijden.

Manuela Kemp


Terugkeer naar Nederland

De familie werkt momenteel aan de voorbereidingen om Manuëla terug naar Nederland te brengen. Dit is een emotionele beslissing voor Tjerk en de rest van de familie, aangezien dit het begin zal markeren van hun afscheid. De verwachting is dat er maandag een definitieve beslissing wordt genomen over haar repatriëring.


Een tragisch einde

Voor veel fans en vrienden is het moeilijk te bevatten dat een sprankelende persoonlijkheid zoals Manuëla Kemp nu in een uitzichtloze situatie verkeert. Haar echtgenoot Tjerk sluit af met een liefdevolle herinnering: “Ze heeft altijd geleefd met een open hart en heeft zovelen geraakt met haar muziek en haar warmte. Ik wil haar nu de rust gunnen die ze verdient.”

Hoewel het afscheid onvermijdelijk is, blijft haar nalatenschap voortleven in de harten van degenen die haar kennen en waarderen.

Algemeen

René van der Gijp beleeft ramp-vakantie: ´Helft van bezittingen gestolen´

Avatar foto

Gepubliceerd

op

René van der Gijp is weer terug van een luxe vakantie in Zuid-Frankrijk, maar écht ontspannen is hij er niet van geworden. De Vandaag Inside-ster heeft niet alleen kritiek op de streek, maar is bovendien ook een flink deel van zijn kleding kwijtgeraakt. En dat terwijl hij verbleef in een peperduur hotel, waar de service volgens verwachting ‘exceptioneel’ had moeten zijn. “Ze zeiden gewoon: ‘Niet gevonden’ tegen me,” moppert René.

Geen fan van Zuid-Frankrijk

Dat Gijp niet de grootste liefhebber is van Zuid-Frankrijk, steekt hij niet onder stoelen of banken. “Ik vind Griekenland echt leuk als vakantieland,” zegt hij in de podcast KieftJansenEgmondGijp. “Zuid-Frankrijk? Niet onaardig, maar een beetje een rare streek.” Zijn vakantie bracht hij door in een chique hotel in de buurt van Saint-Tropez, maar zelfs daar liep niet alles op rolletjes.

Wassen? Dan ben je dus je kleding kwijt

Zoals je mag verwachten in een luxe hotel, besloot René zijn kleding te laten wassen. Maar daar begon het drama. “Ik had m’n spullen laten wassen, en de helft kwam gewoon niet terug,” vertelt hij. “Ik naar de receptie: ‘Hallo, ik mis de helft van m’n kleding.’ En zij: ‘We bellen even.’ Vervolgens komt er na een half uur iemand bij het ontbijt naar me toe en die zegt: ‘Niet gevonden.’”

“Er loopt nu iemand in Cannes in mijn onderbroek”

Zijn podcastmaatje Michel van Egmond kan zijn oren niet geloven. “Er loopt dus nu iemand over de boulevard in Cannes in jouw onderbroek?” grapt hij. Waarop René droog antwoordt: “Schijnbaar wel, ja. Dat kan niet anders.” De beeldspraak is hilarisch, maar de ergernis is echt. Volgens Gijp zijn zijn kledingstukken gewoon gejat, en niemand die er iets aan doet.

Franse arrogantie

René lijkt überhaupt weinig geduld te hebben met de Franse mentaliteit. Hij haalt een ander voorval aan waarbij hij zat te eten in Saint-Tropez, vlakbij de bekende bootjes. “Ik zat daar lekker, en vroeg om een tweede flesje wijn. Die vrouw zet ‘m neer en legt meteen de rekening erbij. Dat vind ik dan toch bijzonder, hoor. Die mensen zijn zo… apart.”

Geen zorgeloze vakantie

Wat begon als een luxe uitstapje met zijn vrouw, draaide uit op een vakantie met frustraties. Een chique omgeving, een goed hotel, maar toch: kleding weg, rare service en onbegrip aan de receptie. Het klinkt als typisch Gijp: met een mix van ironie, ergernis en droge humor vertelt hij hoe zelfs een vakantie in één van de duurste regio’s van Europa niet zonder kleerscheuren (letterlijk) verloopt.

Toch mét kleurtje

Eén ding is wel gelukt: zoals altijd keerde René terug met een gezond kleurtje. Zijn medepresentatoren grapten al over zijn gebruinde kop, maar dat kon het verlies van zijn ondergoed en shirts niet goedmaken. Volgend jaar toch maar weer Griekenland?

Franse flair? Liever niet voor Gijp

Of hij ooit nog teruggaat naar Zuid-Frankrijk? De kans lijkt klein. Zijn oordeel is helder: “Heel bijzondere mensen, daar.” En gezien zijn ervaringen met verdwenen wasgoed, dure wijn en vreemde gewoontes, zal niemand hem daar ongelijk in geven. Gijp in Frankrijk? Dat blijft waarschijnlijk bij deze ene keer.

Lees verder