Algemeen
Jan is al overprikkeld, Denise flirt met Mike en Truus zegt niets in Winter Vol Liefde!
De kou buiten betekent niet dat het er in Winter Vol Liefde niet heet aan toe kan gaan. Denise laat geen gras groeien en zet al snel de toon door openlijk haar interesse in Mike te tonen. In andere gebieden is de sfeer echter nog wat stroef. Hieronder een overzicht van de gebeurtenissen en de onderlinge dynamiek tussen de deelnemers.
Denise is klaar voor de volgende stap
Op de eerste ochtend maakt Denise kennis met Mike’s vader, waarna ze samen ontbijten. Maar dit gebeurt niet zonder toezicht, want moeder Monique en Mike’s vader bespreken het tweetal uitgebreid. Daarna brengen Denise en Mike tijd door op de piste, waar ze skiles krijgt van Mike. Dit levert al enkele voorzichtige aanrakingen op. Toch blijft het romantische moment niet lang ongestoord, want Monique scheurt onverwachts aan op een sneeuwscooter met warme chocolademelk en een kleedje. De dag eindigt in het huisje van Denise, waar ze duidelijk laat merken klaar te zijn om de volgende stap te zetten in hun kennismaking.

Adrienne worstelt met de sfeer
Adrienne en Erik starten hun dag met een stevige wandeling, een uitdaging voor Erik, die niet gewend is veel buiten te zijn. Bij een uitgebreide lunch merkt Adrienne echter dat de sfeer nog niet ontspannen is. “Het voelt alsof je al een stel bent, en dat maakt het vrij intiem,” legt ze uit. Terwijl Erik geniet van zijn tijd met Adrienne, besluit zij de rest van de dag naar huis te gaan om even tot rust te komen. Ze heeft duidelijk moeite met de intensiteit van de situatie en hoopt na haar pauze meer helderheid te hebben.
Jan en Michiel: totaal verschillende werelden
Bij Jan en Michiel lijkt het al snel te botsen. Michiel is van het type dat altijd ‘aan’ staat, terwijl Jan juist rust en stilte waardeert. Michiel’s constante energie overprikkelt Jan, die het zwaar vindt om hiermee om te gaan. Andersom vindt Michiel het vreemd dat Jan niet de moeite neemt om een ontbijtje te maken. “Jan houdt niet van gezellig,” concludeert Michiel. Dit verschil in persoonlijkheid blijkt al snel een struikelblok. Jan geeft aan dat hij behoefte heeft aan rust, maar de vraag blijft of Michiel zich hierin kan vinden.
Truus toont weinig interesse
Maarten ontvangt zijn eerste gast, de enthousiaste Truus, een 75-jarige vrouw uit Limburg die na twintig jaar alleen zijn op zoek is naar gezelschap. Ze vindt Maartens huis prachtig en geniet van hun uitstapje naar het dorp. Tijdens het avondeten, waarbij Maarten een bloemkoolsoep bereidt, blijkt echter dat Truus weinig vragen stelt of interesse toont in Maarten’s achtergrond, zoals zijn basketbalverleden. Dit gebrek aan wederzijdse nieuwsgierigheid zorgt al snel voor spanning in hun kennismaking.
Judith zoekt liefde in Frankrijk
De vijfde deelnemer, Judith, is op zoek naar een partner om haar leven mee te delen in de bergen van Frankrijk. Na twaalf jaar single te zijn geweest, voelt ze dat het tijd is om de liefde een kans te geven. Judith, die drie jaar geleden haar leven als juriste in Nederland inruilde voor een bestaan als boerin, staat open voor zowel mannen als vrouwen. Voor haar draait het volledig om de persoonlijkheid van haar toekomstige partner.
Conclusie: spanningen en nieuwe mogelijkheden
De eerste dagen van Winter Vol Liefde brengen zowel romantiek als ongemakkelijke momenten. Waar Denise niet kan wachten om haar band met Mike te verdiepen, hebben anderen, zoals Adrienne en Jan, moeite met de intensiteit van de ervaring. Ondertussen lijken verschillen in persoonlijkheid en interesse, zoals bij Michiel en Truus, de zoektocht naar liefde te bemoeilijken.
Het belooft een spannend seizoen te worden waarin deelnemers niet alleen elkaar, maar ook zichzelf beter leren kennen. Of dit leidt tot ware liefde, blijft voorlopig de vraag.
Algemeen
John de Mol kreeg heftige ruzie met Erica Meiland: ‘Daarom gebroken met SBS 6’

Waarom de Meilandjes écht stoppen met Chateau Meiland: “Er speelt meer dan een pauze”
Het nieuws sloeg in als een bom in televisieland: de Meilandjes stoppen met hun succesvolle realityserie Chateau Meiland. Jarenlang volgden honderdduizenden kijkers wekelijks de avonturen van Martien, Erica, Maxime en Montana. Hun spontane humor, familiaire gekibbel en herkenbare chaos maakten hen tot een van de meest bekeken families van Nederland. Toch is het nu echt voorbij — al lijkt er achter de schermen meer te spelen dan enkel de behoefte aan rust.

“Tijd voor een pauze” — of iets anders?
Officieel laten de Meilandjes weten dat ze toe zijn aan een adempauze. Na vijf seizoenen van Chateau Meiland en talloze spin-offs, zoals Petit Chateau en Code Rosé, zouden ze volgens SBS6 “ruimte willen maken voor nieuwe plannen”.
Maar volgens weekblad Privé is het verhaal complexer. Achter het besluit om te stoppen zou een stil conflict schuilgaan met niemand minder dan John de Mol, de mediatycoon achter SBS6 en Talpa.
Een insider vertelt aan het blad:
“Naar buiten toe wordt het gebracht als een welverdiende rustpauze, maar intern is er meer spanning dan men laat zien. De band met Talpa is niet meer wat die was.”
Een droomrol voor Erica
Volgens Privé ligt de oorsprong van die spanning bij Erica Meiland, die al langer de wens zou hebben om meer te doen dan alleen reality-tv. Ze droomde van een klein rolletje in een dramaserie, liefst in de sfeer van Gooische Vrouwen, de hitserie van Linda de Mol.
“We zijn één keer bij John de Mol op kantoor geweest,” vertelde Erica eerder in een interview. “En toen heb ik het hem zelf gezegd, dat ik het leuk zou vinden om eens mee te spelen in iets. Maar het is er niet van gekomen.”
Wat begon als een luchtig idee, groeide volgens Privé uit tot een teleurstelling. Erica zou haar wens persoonlijk bij John hebben neergelegd, maar kreeg naar verluidt geen enkele reactie terug.
“Hij heeft niet eens gereageerd nadat Erica haar wens had uitgesproken,” schrijft het blad. “Dat voelde als een afwijzing.”
Stilte na het gesprek met John de Mol
De stilte vanuit Talpa zou bij de uitgesproken familie verkeerd zijn gevallen. De Meilandjes staan bekend om hun directe stijl en open communicatie — eigenschappen die niet altijd samengaan met het zakelijke, strategische televisielandschap.

Een bron binnen de omroep vertelt:
“Erica en Martien houden van duidelijkheid. Als ze ergens voor gaan, doen ze dat met volle overtuiging. De radiostilte na hun gesprek met John werd gezien als desinteresse. Dat stak.”
Volgens Privé is dat moment het begin geweest van een geleidelijke verwijdering tussen de Meilandjes en Talpa.
Een ‘pauze’ als symbolische breuk
Hoewel SBS6 spreekt over “tijd voor reflectie en nieuwe plannen”, ziet Privé in de beslissing vooral een symbolische breuk met de omroep. De timing is opvallend: de serie is nog steeds een kijkcijferhit, met meer dan een miljoen vaste kijkers per aflevering.
“Als er alleen sprake was geweest van vermoeidheid, had men rustig een halfjaar kunnen overslaan,” schrijft het blad. “Het volledig stopzetten van de opnames wijst op iets groters.”
Erica zelf blijft diplomatiek over het onderwerp. In een kort interview zegt ze:
“Je moet ook even gerest worden. We zijn vijf jaar lang non-stop gevolgd door camera’s. Nu is het tijd om even afstand te nemen.”
Martien vult haar op zijn kenmerkende toon aan:
“Dat zal bij mij wel lang zijn, hoor! Ik geniet van de rust.”
Maar volgens insiders klinkt er tussen de regels door iets van definitiefheid — alsof deze rustperiode het einde inluidt van een tijdperk.

De magie van Chateau Meiland
Sinds de start in 2019 groeide Chateau Meiland uit tot een waar televisie-icoon. Wat begon als een luchtig programma over een familie die een Frans kasteel opknapte, werd al snel een cultureel fenomeen. Martien’s uitroepen (“Wijnen, wijnen, wijnen!”) en de nuchtere humor van Erica zorgden voor talloze virale momenten.
Hun dynamiek — een mix van chaos, warmte en eerlijkheid — sprak kijkers van alle leeftijden aan. De Meilandjes werden publiekslievelingen, wonnen de Gouden Televizier-Ring en kregen zelfs hun eigen merchandise en wijnlijn.
Dat juist deze familie nu vrijwillig de stekker eruit trekt, voelt voor veel fans onwerkelijk.
“Ik kan me geen tv-avond voorstellen zonder de Meilandjes,” schrijft een kijker op Instagram. “Ze zijn als familie geworden.”
Een veranderde relatie met Talpa
Dat de samenwerking tussen de familie en Talpa niet meer vanzelfsprekend is, lijkt inmiddels duidelijk. Waar de omroep de afgelopen jaren volledig achter de Meilandjes stond, is de toon volgens insiders veranderd.
“Bij Talpa wil men vernieuwing,” zegt een bron tegen Privé. “De familie is nog altijd populair, maar het concept is inmiddels bekend. Er werd al langer gezocht naar manieren om het merk Meiland een nieuwe richting te geven.”
Dat zou deels verklaren waarom Erica’s idee om te acteren niet werd opgepakt: het paste simpelweg niet in de koers van de zender.
Martien en Erica: klaar voor een nieuw hoofdstuk
Wat de toekomst brengt, blijft nog onduidelijk. Volgens bekenden sluiten de Meilandjes niet uit dat ze in de toekomst terugkeren naar televisie — maar dan op hun eigen voorwaarden.
“Ze willen zelf meer zeggenschap,” zegt de insider. “Minder afhankelijk zijn van formatkeuzes van anderen.”
Erica zou bovendien bezig zijn met het schrijven van een nieuw boek, terwijl Martien nadenkt over een theaterproject. Ook Maxime en Montana blijven niet stilzitten: beiden zijn actief op sociale media en bouwen aan hun eigen merken.
De familie lijkt zich dus eerder te herpositioneren dan echt te verdwijnen.
Een familiebesluit met een boodschap
Wat ook de exacte aanleiding is geweest, de beslissing van de Meilandjes voelt als het einde van een televisietijdperk. Ze hebben niet alleen kijkers vermaakt, maar ook iets veranderd in het Nederlandse medialandschap.
Hun spontaniteit, eerlijkheid en toegankelijkheid maakten reality-tv menselijker. En juist daarom is hun vertrek zo voelbaar — omdat het meer is dan het verdwijnen van een programma. Het markeert het moment waarop een familie die jarenlang alles deelde, kiest voor stilte en herbronning.
“We hebben alles gegeven,” zei Martien onlangs nog. “Het is goed zo.”
Wat betekent dit voor de fans?
Hoewel SBS6 voorlopig geen nieuwe afleveringen meer uitzendt, blijven de eerdere seizoenen beschikbaar via Videoland. Fans kunnen dus blijven genieten van de hoogte- en dieptepunten in Frankrijk, Noordwijk en hun nieuwe villa in Nederland.
Of er ooit een vervolg komt, blijft onzeker. Maar als één ding duidelijk is geworden uit de afgelopen jaren, dan is het dat de Meilandjes zelden lang uit de schijnwerpers blijven.
“Ze nemen afscheid op hun eigen manier,” schrijft Privé. “Met humor, stijl en een tikje drama — precies zoals we ze kennen.”
💬 Wat denk jij: nemen de Meilandjes écht afscheid van de televisie, of is dit slechts stilte voor de storm?


