Algemeen
Humberto Tan woest en laat zich van slechtste kant zien: ´Idioot´

Humberto Tan is allesbehalve te spreken over de beslissingen binnen de NOS en Studio Sport. Vooral de achtergestelde positie van vrouwen bij de omroep steekt de presentator. In een recent interview op de radio uitte hij scherpe kritiek, specifiek over de situatie rond zijn voormalige collega Dione de Graaff.
Waarom niet Dione de Graaff?
Volgens Humberto Tan is het onbegrijpelijk dat Dione de Graaff niet de prestigieuze zondagavondpositie kreeg bij Studio Sport, na het vertrek van Tom Egbers. “Dione is veruit de meest ervaren presentator,” stelde hij onomwonden. “Het is belachelijk dat zij die kans niet heeft gekregen. Dit toont aan hoe conservatief de organisatie nog steeds is.”
Hoewel Humberto niet letterlijk bevestigde of hij met Dione heeft gesproken over haar ambities, liet hij doorschemeren dat zij de rol graag zou hebben vervuld. “Ik weet zeker dat ze dat wil. Het slaat echt nergens op dat dit haar is ontzegd,” aldus een woedende Humberto.
Kritiek op de NPO-top
De problemen bij Studio Sport zijn volgens Humberto structureel. Hij wees op het gebrek aan vooruitgang binnen de organisatie, bijvoorbeeld op het gebied van diversiteit. “Een vrouwelijke voetbalcommentator wordt hier gevierd alsof het een revolutionaire mijlpaal is, terwijl de BBC daar al veertig jaar geleden mee begon,” zei hij spottend.
Humberto over de liefde
Naast zijn harde woorden over de NOS, stond Humberto ook stil bij zijn persoonlijke leven. De presentator, die openstaat voor een nieuwe relatie, nam het onderwerp luchtig. Toen hij verwees naar Sylvie Meis en haar opmerkelijke aanpak van daten – een ‘militaire operatie’ – grapte hij: “Misschien moet ik bij haar in de leer.”
Een breder signaal
Humberto’s uitspraken raken aan een dieper probleem binnen de Nederlandse media. Zijn kritiek op de NOS laat zien dat er nog een lange weg te gaan is op het gebied van gelijkheid en diversiteit. Ondertussen blijft hij een van de weinigen die dit openlijk durft aan te kaarten. Of zijn woorden impact zullen hebben, is nog maar de vraag.

Algemeen
Freek Rikkerink krijgt plots verrassend nieuws van dokter te horen

Suzan & Freek keren tóch terug op het podium: “Waarom zouden we stoppen met leven?”
Amper enkele weken geleden leek het muzikale hoofdstuk van Suzan & Freek plotseling tot een einde te komen. Met emotionele woorden deelden ze eind mei het ingrijpende nieuws dat Freek Rikkerink kampt met een ongeneeslijke vorm van longk*nker. Tegelijkertijd maakten ze bekend dat Suzan zwanger is van hun eerste kindje. Het contrast tussen verdriet en nieuw leven raakte duizenden fans diep.
Concerten werden geschrapt, plannen geannuleerd, en de stilte leek in te treden rond het geliefde duo. Maar nu, verrassend en hoopvol, laten Suzan & Freek weten dat ze tóch opnieuw het podium zullen betreden. Hun boodschap is krachtig, liefdevol en doordrenkt van levenslust: “Waarom zouden we stoppen met leven, als we ook samen kunnen doen wat we het allerliefste doen?”
Een emotionele rollercoaster
Sinds de aankondiging van Freeks diagnose is er veel gebeurd. De eerste dagen na het nieuws waren zwaar, geven ze openlijk toe. “We hebben die week alleen maar gehuild,” schrijven ze op sociale media. Het nieuws was niet alleen een schok voor henzelf, maar ook voor hun vele volgers die zich verbonden voelen met hun muziek én hun verhaal.
Maar ondanks de ernst van de situatie, is er iets in hen veranderd. “Elke dag komt er wat meer zonlicht en rust in onze dagen,” vertellen ze. En dat komt niet alleen door mentale veerkracht, maar ook door medische hoop. De behandeling die Freek krijgt, is levensverlengend en lijkt tot nu toe goed aan te slaan.
“Na maanden eindelijk verlost van het hoestje (waarvoor hij ‘even’ naar de dokter ging) en weer een paar gezonde kilo’s erbij,” zo schreven ze eerder al opgelucht. De medicijnen zijn bedoeld om de z!ekte af te remmen, geen chemotherapie, maar wel een therapie die bij sommige patiënten al jaren effect heeft. “Daar houden we ons voor nu aan vast.”
Leven in het nu
Het vooruitzicht op een zomer vol muziek leek eerder ondenkbaar, maar het stel besloot samen met de artsen om opnieuw op te treden. “De arts vond het zelfs een goed idee,” schrijven ze dankbaar. Daarmee verandert hun zomer niet in een tijd van terugtrekking, maar in een seizoen vol betekenis.
Op vrijdag 27 juni staan ze voor het eerst opnieuw op het podium tijdens Concert At Sea in Zeeland. Daarna volgen nog verschillende optredens, zowel in Nederland als België:
-
6 juli – Moen Feest in Zwevegem
-
13 juli – Rock Zottegem
-
25 juli – AT SEA in Koksijde
-
15 augustus – Rijvers Festival in Lievegem
-
20 september – LoForLife in Scherpenheuvel-Zichem