Algemeen
Kerst met de Bauers blijkt ook nep 😯 Dit is er nu ontdekt:

De televisiewereld zit vol illusies, dat weten we inmiddels wel. Van geregisseerde scènes tot volledige toneelstukjes – het is eerder regel dan uitzondering. Toch schokt het menig kijker wanneer een geliefde ster zoals Frans Bauer beschuldigd wordt van kijkersbedrog. Angela de Jong, bekend van haar scherpe analyses, heeft de zanger en zijn familie in haar nieuwste column onder de loep genomen. Volgens haar zijn de avonturen van de Bauers in Kerst met de Bauers minder authentiek dan ze lijken.
Toneelstukjes in televisieprogramma’s
Het is geen geheim dat televisieprogramma’s vaak gebruik maken van regie om alles ‘perfect’ te laten verlopen. Voorbeelden zijn er genoeg. Zo kwamen eerder onthullingen naar buiten over Steenrijk, Straatarm, waarin kandidaten openlijk spraken over hoe situaties werden geënsceneerd. Ook deelnemers van B&B Vol Liefde deelden dat de werkelijkheid vaak heel anders was dan wat op tv te zien was.
Deze week voegde Ellen ten Damme daar nog een nieuw voorbeeld aan toe. De zangeres vertelde in een interview dat er bij Boerderij van Dorst veel niet echt is. Zo werd gesuggereerd dat ze zelf een maaltijd had bereid, terwijl het eten gewoon van de catering kwam. Het roept bij veel kijkers de vraag op: wat is er nog wél authentiek op televisie?
Lovende reacties voor Kerst met de Bauers
Sinds gisteren is de familie Bauer weer terug op televisie met hun nieuwe serie Kerst met de Bauers. De eerste aflevering werd direct goed ontvangen door het publiek. Fans lieten op sociale media weten hoezeer ze genoten van de vrolijke dynamiek binnen het gezin. Lovende woorden als “hartverwarmend” en “pure gezelligheid” stroomden binnen.
Maar niet iedereen was onder de indruk. Angela de Jong, de kritische columnist van het AD, keek met een scherp oog naar de serie en ontdekte volgens haar al snel dat niet alles is wat het lijkt.
De kritiek van Angela de Jong
De Jong deelt in haar column dat ze altijd het idee had dat Frans Bauer “wars van toneelstukjes” was. Volgens haar probeerde Frans zichzelf jarenlang te profileren als een authentieke volkszanger, iemand die het echte leven van zijn publiek vertegenwoordigt. Maar deze keer lijkt zelfs hij voor de charmes van regie en script te zijn gevallen.
Een specifieke scène in de aflevering waarin Frans en zijn gezin een tuincentrum bezoeken, werd door De Jong aangehaald als voorbeeld van hoe nep televisie kan zijn. In deze scène ziet de kijker hoe Frans zuchtend om zich heen kijkt en zegt: “Zo ben je de ster in Rotterdam, zo loop je met je vrouw in het tuincentrum.” Maar volgens Angela klopt er weinig van deze spontane setting. “Frans liep daar natuurlijk niet toevallig. De cameraploeg was ingehuurd en het bezoekje stond al weken van tevoren gepland. Niks spontaans aan,” schrijft ze.
Kritiek op ingestudeerde momenten
Niet alleen Frans zelf kreeg een veeg uit de pan. Ook zijn zoon Christiaan moest het ontgelden. De Jong merkte op dat hij overdreven gekke gezichten trok voor de camera, wat volgens haar duidelijk ingestudeerd was. “Het voelde alsof ze krampachtig probeerden de kijker te vermaken,” aldus Angela. Dit soort momenten zouden volgens haar de natuurlijke charme van de familie Bauer tenietdoen.
Een welgemeend advies
Angela de Jong sloot haar column af met een advies voor de familie Bauer. “Blijf vooral lekker prutsen met kerstlichtjes,” schreef ze, verwijzend naar de vrolijke voorbereidingen van de familie. “Maar doe dat de komende jaren gewoon zonder camera.” Volgens haar zou de familie op die manier weer de echtheid kunnen uitstralen waar het publiek zo dol op is.
De balans tussen entertainment en echtheid
De kritiek van De Jong raakt aan een breder thema binnen televisie: hoe balans te vinden tussen het creëren van entertainment en het behouden van authenticiteit. Kijkers waarderen programma’s die oprecht overkomen, maar tegelijkertijd willen ze ook vermaakt worden. Voor de makers van Kerst met de Bauers lijkt dat een lastig evenwicht te zijn.
Het is niet de eerste keer dat een populair programma onder vuur komt te liggen wegens geënsceneerde momenten, en het zal zeker niet de laatste keer zijn. De vraag blijft: moeten programma’s zoals Kerst met de Bauers volledig spontaan zijn, of hoort een beetje regie er nu eenmaal bij?
Frans Bauer blijft geliefd
Ondanks de kritiek blijft Frans Bauer een van de meest geliefde persoonlijkheden van Nederland. Zijn openhartige uitstraling en vrolijke karakter zorgen ervoor dat zijn programma’s door miljoenen worden bekeken. Of Angela de Jong’s onthulling invloed zal hebben op de populariteit van Kerst met de Bauers, valt nog te bezien. Eén ding is zeker: de familie Bauer weet hoe ze een feestelijke sfeer neer moet zetten, zelfs als die soms een beetje geregisseerd is.
Wat vind jij?
De discussie rondom de echtheid van televisieprogramma’s blijft voortduren. Is het erg als er een beetje regie aan te pas komt, zolang het eindresultaat vermakelijk is? Of moeten programma’s zoals Kerst met de Bauers juist authentiek blijven om de harten van de kijkers te winnen? Deel jouw mening in de reacties! 🎄✨

Algemeen
Ook lichaam van vermiste Paul gevonden in Frankrijk: Dit is er gebeurd, vreselijk

Verdrietig nieuws: Paul Klapper (83) gevonden na dagenlange vermissing – familie spreekt van noodlottige samenloop
De zoektocht naar Paul Klapper (83), die ruim een week vermist was na zijn vertrek uit Nederland richting Frankrijk, is tot een verdrietige conclusie gekomen. Op woensdag is zijn lichaam aangetroffen, kort nadat ook zijn echtgenote Gerda werd gevonden. Beiden waren sinds vorige week spoorl00s na hun vertrek uit Alphen aan den Rijn richting hun vakantiehuisje in het Franse Planchez.
De familie van het echtpaar spreekt in een verklaring van een “noodlottige samenloop van omstandigheden”. De autoriteiten laten weten dat een misdrijf is uitgesloten.
Zware dagen voor familieleden
De afgelopen dagen waren bijzonder zwaar voor de kinderen en kleinkinderen van Paul en Gerda Klapper. Nadat er geen contact meer met hen mogelijk was, sloeg de onrust toe. Hun drie dochters en twee schoonzonen besloten daarop onmiddellijk af te reizen naar Frankrijk om zelf te helpen zoeken.
Via de instantie ‘Namens de Familie’, die hen begeleidt in deze moeilijke periode, werd woensdag bekendgemaakt dat Paul inmiddels ook is gevonden. De familie is diep aangeslagen door het verlies, maar voelt zich gesterkt door de vele steunbetuigingen.
“Ze zijn verdrietig, maar vinden ook troost in de steun van elkaar en de warme reacties uit de omgeving,” aldus de verklaring.
Wat er precies gebeurde, blijft vooralsnog onduidelijk
De omstandigheden rond het 0verlijden van het echtpaar worden voorlopig niet openbaar gemaakt. De p0litie doet nog onderzoek. Ook de locatie waar Paul en Gerda zijn aangetroffen, is niet gedeeld door de autoriteiten.
Volgens de Franse krant Le Progrès zouden de lichamen van Paul en Gerda zijn gevonden in de omgeving van hun witte Peugeot, op enkele honderden meters afstand van elkaar. Deze informatie is echter niet officieel bevestigd.
In het belang van het onderzoek zijn de verklaringen van p0litie en justitie tot nu toe beperkt gebleven. De familie vraagt nadrukkelijk om rust en privacy, zodat ze op hun eigen manier afscheid kunnen nemen.
Een geliefd echtpaar uit Alphen aan den Rijn
Paul en Gerda Klapper waren bekende gezichten in hun woonplaats Alphen aan den Rijn. Gerda was jarenlang actief binnen GroenLinks en stond meermaals op de kieslijst van de partij bij gemeenteraadsverkiezingen. Haar overlijden komt bij de partij hard aan.
“Het nieuws moet echt nog even indalen,” zegt gemeenteraadslid René Driesen, die al sinds de jaren negentig met Gerda samenwerkte. “Ze was enorm betrokken, een vrouw met een groot hart voor de medemens.”