Algemeen
Gal uit Israel twee dagen op rij in elkaar geslagen in Amsterdam: ´Blij dat ik het nog kan navertellen´
Op een geheime locatie in Amstelveen wachten de aangeslagen en gewonde Israëlische supporters van Maccabi Tel Aviv op hun vlucht terug naar huis. Onder hen is Gal Binyamin Isduva (29), die vertelt over de verschrikkelijke aanval die hij en zijn vriend Or Elzenberg onlangs in Amsterdam ondergingen.

Gewond en Bewusteloos na Agressieve Aanval
Gal’s handen trillen lichtjes wanneer hij zijn verhaal doet aan RTL Nieuws. Zijn verwondingen spreken voor zich: een wond op zijn voorhoofd, een kapotte tand, een dikke lip en vermoeide ogen. Hij verloor zijn bewustzijn nadat hij door meerdere mannen werd geslagen en geschopt. “Ik werd op de grond geduwd, geschopt en geslagen. Ik verloor mijn bewustzijn en herinner me alleen nog dat ik wakker werd in de ambulance,” vertelt hij.

Zijn vriend Or, die alles zag gebeuren, dacht dat Gal erger gewond was dan hij bleek. “Ik dacht dat hij iets gebroken had, maar gelukkig bleek dat niet het geval,” zegt Or.

Aangevallen na Het Bijwonen van de Wedstrijd
Het incident vond plaats nadat Gal en Or de wedstrijd van Feyenoord tegen Salzburg hadden bijgewoond in Rotterdam. Nadat ze uit de tram waren gestapt nabij het Max Euweplein in Amsterdam, werden ze benaderd door een groep mannen die vroeg naar hun nationaliteit. Gal, die aanvoelde dat de situatie gevaarlijk was, zei dat hij Grieks was. Dit geloofden de mannen niet en vroegen om identificatie, waarna de aanval begon.

Geweld en Angst
Or probeerde Gal naar veiligheid te brengen door hem naar het nabijgelegen Holland Casino te dragen, maar ook Or werd aangevallen. Hij kreeg klappen in zijn gezicht en heeft nu een grote bult achter op zijn hoofd, mogelijk een hersenschudding. Ondanks medische behandeling kon Gal niet ontspannen. “Ik was zo van slag, ik kon maar niet geloven wat ons overkomen was,” zegt hij. “Ik werk in het leger in Israël en had deze vakantie nodig om de oorlog even te ontvluchten. En dan word je hier geslagen.”

Angstige Terugtocht
Na de incidenten besloten Gal en Or hun verblijf in Amsterdam voortijdig af te breken. “We hebben alles geprobeerd om te voorkomen dat dit weer zou gebeuren, maar toch werden we opnieuw bijna aangevallen door vijf mannen die uit een auto sprongen. We moesten snel weg rennen,” vertelt Gal. Toen ze hulp zochten bij de politie, kregen ze het advies om bij een aanval zo snel mogelijk weg te rennen. “Dat voelde niet als hulp,” aldus Gal.

Nu willen de twee vrienden niets liever dan terug naar huis. “We zouden tot zondag blijven, maar nu wil ik alleen maar naar huis,” zegt Gal. Hun vakantie, die begon als een kans om even aan de dagelijkse problemen te ontsnappen, is nu ontnomen door de angst en het geweld dat ze in Amsterdam hebben meegemaakt.
Algemeen
Buren zijn klaar met overlast bij villa van Andy van der Meijde en Melisa en verkopen hun huis

De verkoop van de villa van Andy van der Meijde en Melisa Schaufeli zorgt voor flink wat geroezemoes in hun Apeldoornse buurt. Niet zozeer vanwege het huis zelf — een ruime villa in een doorgaans rustige wijk — maar vooral vanwege de verhalen die rondgaan over spanningen met omwonenden. Wat begon als een ogenschijnlijk onschuldige vermelding bij een makelaar, groeide uit tot een onderwerp dat de straat inmiddels in twee kampen lijkt te verdelen.

“Het was helemaal niet de bedoeling om te verkopen”
Volgens Andy van der Meijde is de verkoop van de woning geen bewuste keuze geweest. In verschillende media liet hij weten dat het nieuws voortijdig naar buiten is gekomen doordat een makelaar zijn mond voorbij zou hebben gepraat. De villa zou niet actief in de verkoop zijn gezet, maar het gerucht verspreidde zich razendsnel. In een wijk waar men elkaar goed kent, is dat voldoende om de fantasie op hol te laten slaan.
Toch is het verhaal daarmee niet klaar. Achter de schermen blijkt dat er al langer sprake is van wrijving tussen het bekende stel en enkele buurtbewoners. De verkoopadvertentie werd voor sommigen gezien als bevestiging van wat zij al langer vermoedden: dat het leven naast een bekend gezin niet altijd even rustig verloopt.

Drukte, auto’s en onvrede in de straat
Volgens meerdere bronnen in de buurt zou vooral de toegenomen drukte rondom de woning voor irritatie hebben gezorgd. Auto’s die op straat geparkeerd stonden, bezoek op onregelmatige tijden en een constante stroom van beweging rondom het huis zouden de rust hebben verstoord. Twee buren zouden hun woning zelfs te koop hebben gezet, mede vanwege de situatie.
Andy erkent dat de relatie met sommige buren niet optimaal is gebleven. In een gesprek bij Shownieuws zei hij daarover: “Eén man vond het niet leuk of zo.” Volgens hem draaide het vooral om parkeerplekken op openbaar terrein. Van der Meijde vindt dat dit probleem groter is gemaakt dan nodig was en benadrukt dat het nooit hun intentie is geweest om overlast te veroorzaken.

Bekende buren, andere verwachtingen
Wat meespeelt, is het verschil in levensstijl. Waar sommige buurtbewoners vooral waarde hechten aan stilte, regelmaat en anonimiteit, brengt een bekend gezin onvermijdelijk een andere dynamiek met zich mee. Bezoek van media, vrienden uit de entertainmentwereld en zakelijke contacten kan voor extra reuring zorgen — zelfs als dat binnen de grenzen van de wet blijft.
In woonwijken waar mensen bewust kiezen voor rust en privacy, kan dat botsen. Dat blijkt ook uit reacties die online circuleren. Onder beelden en berichten over het gezin klinkt begrip, maar ook irritatie. “Ik zou me dood ergeren als buren,” schrijft iemand. Een ander merkt op dat de situatie met een muzikale zoon waarschijnlijk niet rustiger zal worden.

Een zoon met ambities — en geluid
Die zoon speelt inderdaad een rol in het verhaal. De zoon van Andy en Melisa is de laatste tijd steeds actiever als dj en krijgt door de bekendheid van zijn vader opvallend veel aanvragen. Dat betekent oefenen, muziek, apparatuur en soms laat op de avond bezig zijn met zijn passie. Voor een gezin is dat een bron van trots, maar voor directe buren kan het als storend worden ervaren — ook al gebeurt het binnenshuis.
Kijkers van online beelden en fragmenten van het gezin concluderen al snel dat het in en rond het huis zelden volledig stil is. Dat beeld, terecht of niet, versterkt het idee dat de rust in de wijk onder druk staat.
“We gaan alleen weg als iemand écht serieus is”
Ondanks alle verhalen benadrukken Andy en Melisa dat zij niet per se weg willen. Van der Meijde stelt duidelijk dat zij alleen zouden verhuizen als iemand bereid is om 1,8 miljoen euro neer te leggen. Dat bedrag noemt hij zonder omwegen. Geruchten over financiële nood of een hoge hypotheek wijst hij resoluut van de hand. Volgens hem rust er geen hypotheek op de woning.
Dat voedt het beeld dat de verkoop — als die al doorgaat — vooral een strategische keuze is. Niet omdat ze weg móéten, maar omdat ze de optie openhouden. Of zoals Andy het zelf zegt: “We wilden helemaal niet weg.”
Buurtgevoel onder druk
In de buurt blijft intussen een dubbel gevoel hangen. Voor sommige bewoners voelt het alsof de wijk langzaam veranderde door de aanwezigheid van bekende buren. Anderen vinden dat de commotie overdreven is en dat bekendheid geen reden mag zijn voor uitsluiting of scheve blikken.
Het roept een bredere vraag op: hoe verhoudt publieke bekendheid zich tot het gewone leven in een woonwijk? Waar ligt de grens tussen leven zoals je dat wilt, en rekening houden met de omgeving? En wie bepaalt wanneer iets ‘overlast’ wordt?
Nog geen definitieve beslissing
Voorlopig is het nog onduidelijk of de villa daadwerkelijk van eigenaar zal wisselen. De verkoop hangt als het ware in de lucht, zonder dat er een definitief besluit is genomen. In de straat wordt gespeculeerd, online wordt geoordeeld, maar achter de voordeur blijft het stil over wat de volgende stap zal zijn.
Wat vaststaat, is dat het leven naast bekende Nederlanders niet altijd probleemloos verloopt — zelfs niet als er geen kwade intenties zijn. Voor Andy van der Meijde en Melisa Schaufeli is het een confronterende situatie, waarin privéleven, bekendheid en burencontacten samenkomen.
Of zij uiteindelijk blijven of vertrekken, zal de tijd leren. Eén ding is zeker: deze verkoop is meer dan een simpele vastgoedtransactie. Het is een verhaal over samenleven, verwachtingen en de prijs van zichtbaarheid — ook buiten de schijnwerpers.