Algemeen
Dochter Peter Beense valt Rachel Hazes aan op straat

Rachel Hazes is geen onbekende in de wereld van controverse, en nu lijkt een nieuwe rel haar betrokkenheid bij Casa Hazes in Torremolinos te omringen.
Dit keer speelt de kwestie zich af tussen Rachel en Melanie Beense, dochter van de bekende volkszanger Peter Beense. Volgens getuigen zou er sprake zijn geweest van een verhitte ruzie die bijna uitliep op een straatgevecht.
Willem van Boxtel, een van de weinige mensen uit Rachels kring, bevestigt de situatie en deelt de details van de verbroken samenwerking met weekblad Story.
Verstoorde Overname van Casa Hazes
Het begin van de ruzie zou liggen bij de overname van een brasserie in het zonnige Torremolinos. Rachel Hazes nam vorig jaar het eigendom over van Melanie Beense en haar partner, Casper.
Na de overname werd het restaurant omgedoopt tot Casa Hazes, en Rachel nam officieel de leiding. De overdracht verliep echter verre van soepel.
Volgens Van Boxtel was de afspraak dat Melanie en Casper na de overname nog enkele maanden zouden blijven werken om de overgang voor Rachel gemakkelijker te maken. Het liep echter heel anders.
“De bedoeling was dat Melanie en Casper een paar maanden zouden blijven, om te helpen en te zorgen dat alles goed verliep in het restaurant,” vertelt Willem van Boxtel.
Maar volgens hem hielden de twee zich niet aan hun woord. “Toen Rachel het overnamebedrag had betaald, waren Melanie en Casper ineens nergens meer te bekennen.
Dit leidde tot een hoogoplopende confrontatie.” Wat volgde was een intens straatgevecht waarbij woorden als vuurpijlen over en weer vlogen. “Melanie stond te schreeuwen tegen Rachel op straat. Het was bijzonder pijnlijk om te zien.”
Rachels Reactie op de Ruzie
Hoewel Rachel Hazes eerder via haar management liet weten de media te vermijden, voelde ze zich nu gedwongen om toch te reageren.
Ze geeft toe dat de kern van het verhaal klopt. “Casper bleef uiteindelijk iets langer dan Melanie. Zij kwam helemaal niet meer opdagen, en dat zorgde voor een hoop problemen.
Casper vertrok ook eerder dan gepland, in april, terwijl hij tot oktober zou blijven. Hij was de kok en zou nog maanden blijven, en juist daarom heb ik het bedrag betaald dat ik heb betaald,” legt Rachel uit.
De Rol van Peter Beense
Rachel laat weten dat Peter Beense, de vader van Melanie, niet op de hoogte lijkt te zijn van de ware toedracht rondom de overname en het gedrag van zijn dochter en schoonzoon.
“Peter weet de volledige waarheid niet, anders zou hij er vast niet blij mee zijn,” suggereert Rachel. “Maar waarschijnlijk heeft hij geen idee wat er werkelijk is gebeurd. Dat komt wel vaker voor, toch?”
Volgens ingewijden uit de omgeving van Peter is hij zich inmiddels bewust van het conflict, maar heeft hij gekozen om zich niet publiekelijk uit te laten over de situatie tussen zijn dochter en Rachel.
Rachels Boek en Toekomstige Schandalen
Rachel Hazes heeft in de afgelopen jaren al meerdere keren laten weten een boek uit te willen brengen waarin ze naar eigen zeggen ‘alle verhalen wil onthullen’. De situatie met Melanie Beense en Casper zal een plaats krijgen in dit boek, bevestigt Rachel.
“Ik ben bijna klaar met mijn boek en lever het in februari in. Zoals het er nu uitziet, zal het net voor de zomer in de winkels liggen,” vertelt ze. “Tot die tijd wil ik eigenlijk zo min mogelijk in de media verschijnen.”
In de afgelopen jaren heeft Rachel regelmatig gesproken over het schrijven van een boek, maar de inhoud en publicatiedatum bleven tot nu toe onduidelijk. In het boek belooft Rachel eindelijk haar kant van het verhaal te vertellen over verschillende schandalen en familieperikelen.

Algemeen
Beelden: Woeste Frans Timmermans verliest zelfbeheersing op partijcongres en begint ineens te schreeuwen

Frans Timmermans emotioneel op partijcongres: “Laat elkaar nooit los”
Tijdens het partijcongres van GroenLinks-PvdA heeft partijleider Frans Timmermans zondag op indringende wijze een beroep gedaan op zijn achterban om de eenheid binnen de partij te bewaren, ook bij gevoelige onderwerpen zoals het conflict in het Midden-Oosten. Zijn toespraak was emotioneel, krachtig en riep gemengde reacties op – zowel in de zaal als op sociale media.
Spanningen binnen de partij over Israël-motie
De directe aanleiding voor Timmermans’ felle oproep was de motie van Tweede Kamerlid Kati Piri om een tijdelijke stop op wapenleveranties aan Israël in te stellen. De motie werd ondertekend door 35 leden van GroenLinks-PvdA en veroorzaakte zowel binnen als buiten de partij discussie. De motie kreeg geen meerderheid, maar bracht wel bestaande spanningsvelden binnen de partij scherp in beeld.
Onder andere prominente partijleden als Lodewijk Asscher, Job Cohen en Ad Melkert uitten hun zorgen. Zij vinden dat Israël het recht moet behouden zich te verdedigen tegen aanvallen, en vrezen dat een wapenstop contraproductief kan zijn. Die zorgen worden breed gedeeld onder leden en kiezers die vrezen dat het standpunt van GroenLinks-PvdA te ver doorschiet.
“Nederland mag geen wapens leveren aan een land dat oorlogsmisdaden pleegt”
Timmermans verdedigde op het congres met vuur het principe achter de motie. Volgens hem moet Nederland, als voorvechter van het internationaal recht, consequent zijn in zijn handelen. “Als we vaststellen dat er oorlogsmisdaden worden gepleegd, dan mogen we geen wapens leveren. Ook geen defensieve.”
Hij voegde daar echter meteen aan toe dat hij begrijpt dat dit pijn en verdeeldheid veroorzaakt. “De redenering voor beide standpunten is sluitend,” aldus Timmermans. “Daarom moeten we het gesprek blijven voeren. We moeten elkaar blijven zien, ook als we het oneens zijn.”
Een emotionele oproep tot eenheid
Het moment dat het congres het meest raakte, was toen Timmermans zijn toon verhoogde en zichtbaar geëmotioneerd zijn oproep deed:
“Wij zijn de sociale meerderheid in Nederland. Houd elkaar vast en laat elkaar nooit los!”
Die woorden, uitgesproken met krachtige stem, werden door het publiek met gemengd gevoel ontvangen. Sommigen zagen het als een oprechte poging om bruggen te bouwen binnen een partij die worstelt met uiteenlopende visies. Anderen vonden het te emotioneel, of zelfs onhandig.
Reacties op sociale media: verdeeld en fel
De toespraak van Timmermans bleef ook buiten het congres niet onopgemerkt. Op sociale media werd zijn optreden breed besproken. Kritische geluiden waren er volop. Sommigen noemden zijn optreden “dramatisch” of “politiek onhandig”, en uitten hun zorgen over het electorale effect. Anderen vonden juist dat hij leiderschap toonde door zich kwetsbaar op te stellen en de discussie niet uit de weg te gaan.
Op X (voorheen Twitter) schreven verschillende gebruikers:
-
“Dit soort retoriek kost hem zetels. Veel mensen haken af bij zo’n toon.”
-
“Timmermans is dapper dat hij zijn rug recht houdt in zo’n gevoelig dossier.”
-
“Emotie is prima, maar dit was eerder verwarrend dan verbindend.”