-

Algemeen

Justine Marcella zwaar gehavend door deelname aan Expeditie Robinson: ´Kan geen schoenen meer aan!´

Avatar foto

Gepubliceerd

op

In de aflevering van Expeditie Robinson van gisteravond zagen kijkers hoe Justine Marcella noodgedwongen het programma moest verlaten. Na een reeks gezondheidsproblemen, waaronder een blaasontsteking, een val, en ernstige zwellingen, besloot Justine haar deelname te staken.

Ondanks dat de opnames al een tijdje geleden zijn, ervaart Justine nog steeds de gevolgen hiervan, zoals het feit dat ze nog geen schoenen kan dragen vanwege de zwelling in haar voeten.

Onderkoeld en verzwakt

In de aflevering werd duidelijk dat de deelnemers het zwaar hadden door de wisselende weersomstandigheden. Na dagen van intense hitte sloeg het weer om, met ’s nachts hevige regenval, wat leidde tot onderkoeling bij Justine, die al verzwakt was.

Tooske Ragas vertelde in Shownieuws dat Justine zelfs in het ziekenhuis heeft gelegen, wat niet in de uitzendingen te zien was. Ze merkte ook op dat het bijna onmogelijk is om zonder fysieke problemen terug te keren van zo’n zware ervaring.

Problemen met vochthuishouding

Volgens Evert Santegoeds kan het zijn dat RTL-baas Peter van der Vorst binnenkort een telefoontje krijgt van Justine, aangezien ze nog steeds worstelt met haar voetproblemen.

Leontien van Moorsel voegde hieraan toe dat Justine zelfs geen schoenen meer kan dragen en dat ze door de verstoorde vochthuishouding vaak op slippers moet lopen. Leontien stelt dat deze gezondheidsproblemen zowel fysiek als mentaal zware gevolgen hebben voor de deelnemers.

Mentaal en fysiek uit balans

Leontien uitte ook haar zorgen over de mentale begeleiding van de deelnemers na het programma. Ze vindt het onverantwoord dat er onvoldoende nazorg lijkt te zijn.

Ze wees op Ymre Stiekema, een model die momenteel deelneemt en volgens Leontien al “breekbaar” aan het avontuur begon. Dit maakt haar bezorgd dat er mogelijk iets ernstigs zal gebeuren als de omstandigheden niet verbeteren.

Volgens haar brengt het gebrek aan voeding en rust het lichaam van de deelnemers in gevaar, met als gevolg ernstige fysieke klachten zoals haaruitval en een verstoorde gezondheid.

Algemeen

Mart Hoogkamer legt werkzaamheden per direct neer

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Mart Hoogkamer legt werk neer wegens gezondheidsklachten: ‘Ik word er gek van’

Voor zanger Mart Hoogkamer is er opnieuw een moeilijk moment aangebroken. De populaire artiest heeft laten weten zijn werkzaamheden per direct neer te leggen vanwege aanhoudende gezondheidsproblemen. Aan Shownieuws vertelt Mart openhartig wat er precies aan de hand is – en hoe zwaar het voor hem valt om tijdelijk afstand te nemen van het podium.

Afwezig bij festivaloptreden roept vragen op

Afgelopen weekend stond Mart ingepland als één van de grote publiekstrekkers op het Oudenbosch Bruist Festival. Maar kort voor aanvang bracht de organisatie het onverwachte nieuws naar buiten: Mart zou niet komen optreden vanwege medische redenen. De aankondiging leidde tot flink wat speculatie onder fans en bezoekers.

Nu geeft Mart zelf duidelijkheid. “Met mijn keel gaat het goed, met mijn stem gaat het goed,” stelt hij gerust. “Alleen ja… ik klink een beetje nasaal.” Het lijkt dus niet te gaan om een ernstig stemprobleem, maar wél om een hardnekkige verkoudheid of bijholteontsteking. “Ik zit aan de medicatie in de hoop dat het snel weer goedkomt,” laat hij weten.

Onrust en frustratie

Voor iemand als Mart, die leeft voor het podium en zijn publiek, is dit soort gedwongen rust extra zwaar. “Ik word er gek van! Echt waar,” zegt hij met hoorbare frustratie. De zanger kijkt er enorm naar uit om weer te mogen optreden, maar beseft dat hij eerst zijn gezondheid voorop moet stellen.

Het is niet de eerste keer dat Mart noodgedwongen moet stoppen met zijn optredens.

Eerdere gezondheidsproblemen en mentale druk

In zowel 2022 als 2023 kampte Mart al met gezondheidsklachten die hem dwongen tot annuleringen van shows. Begin 2023 trok hij zelfs tijdelijk de stekker uit zijn carrière om op doktersadvies een langere pauze te nemen. Op Instagram liet hij toen weten dat het hem allemaal te veel was geworden. “Ik ben over mijn grenzen gegaan,” schreef hij destijds eerlijk.

Zijn manager gaf toen extra toelichting. “Voor Mart is bekend zijn een heel pittig dingetje,” aldus de woordvoerder. “Dat hij overal wordt herkend, dat iedereen iets van hem wil – zelfs bij de McDonald’s kan hij amper binnenlopen. Dat is een enorme druk.”

Het zette de jonge zanger aan het denken over zijn balans tussen werk en privé. In die periode heeft hij bewust tijd genomen voor rust, mentale verwerking en heroriëntatie.

Een herboren Mart op het podium

Na die ingrijpende pauze leek Mart zijn draai weer gevonden te hebben. Hij keerde terug op het podium en werd zelfs toegevoegd aan de line-up van Holland Zingt Hazes, waar hij tijdens de afgelopen editie zijn debuut maakte.

Dat optreden bleek een schot in de roos. De Ziggo Dome stond op zijn kop, en zowel Mart als het publiek genoten zichtbaar. De organisatie was zo tevreden dat ze Mart direct toevoegde aan de vaste artiestenlijst voor komende edities.

Mart reageerde destijds vol enthousiasme: “Mijn liefde voor de muziek van André Hazes is enorm. Ik ben er echt mee opgegroeid. Hazes is en blijft de basis. De sfeer in de Ziggo Dome, de andere artiesten… het was één groot feest. Ik kan niet wachten op volgend jaar.”

Zingen met André Hazes

Naast zijn deelname aan Holland Zingt Hazes werkt Mart ook samen met André Hazes zelf aan een televisieproject. Hoewel er nog weinig bekend is over de exacte inhoud, is wel duidelijk dat de twee artiesten een sterke muzikale klik hebben. Die samenwerking lijkt Mart niet alleen creatief, maar ook persoonlijk goed te doen.

Hoop op een snel herstel

Hoewel zijn stem technisch gezien in orde is, maakt het nasale geluid het zingen momenteel onmogelijk. “Zingen is toch gevoel, beleving en klank. Als dat niet klopt, dan voel ik me niet goed op het podium,” aldus Mart. Hij wil zijn publiek geen optreden geven waar hij zelf niet achter staat.

Zijn fans reageren massaal begripvol op het nieuws en wensen hem beterschap via social media. “Neem je tijd, Mart!” en “We wachten op je, hoe lang het ook duurt!” zijn veelgelezen reacties.

Vooruitblik: eerst herstellen, dan weer knallen

Mart benadrukt dat hij niet bij de pakken neer wil zitten. Zodra hij zich weer fit voelt, staat hij klaar om zijn geplande optredens te hervatten. “De microfoon roept,” zegt hij lachend, “maar ik moet nu eerst even gehoor geven aan mijn lichaam.”

Zijn deelname aan Concert at Sea en het Strand Festival Utrecht staat nog steeds op de planning. Of die doorgang vinden, hangt af van hoe snel zijn herstel verloopt.

Een les in grenzen stellen

De afgelopen jaren zijn voor Mart Hoogkamer leerzaam geweest. Hij leerde niet alleen hoe hard het leven als bekende Nederlander kan zijn, maar ook hoe belangrijk het is om op tijd te luisteren naar je eigen lichaam. Het feit dat hij nu tijdig ingrijpt en rust neemt, toont aan dat hij gegroeid is in zijn omgang met succes én kwetsbaarheid.

Tot slot: Mart blijft Mart

Ondanks tegenslagen en pauzes blijft Mart Hoogkamer geliefd bij zijn publiek. Zijn oprechtheid, herkenbare stem en emotionele nummers maken hem tot een van de meest authentieke stemmen van zijn generatie.

Voor nu wensen zijn fans hem vooral veel beterschap en rust toe. En zodra Mart weer op het podium staat, zal het applaus des te harder klinken.


Mart, neem je tijd. Jouw gezondheid staat op één. Je publiek wacht op je – hoe lang het ook duurt. ❤️

Lees verder