Algemeen
Mary Borsato zwijgt niet meer: ”Dit is de waarheid”

De familie Borsato blijft volop in de belangstelling staan, zelfs nu er ogenschijnlijk geen schokkende nieuwe ontwikkelingen rondom zanger Marco Borsato zijn. Wekelijks duikt er toch weer iets op in de media, vaak dankzij een ‘ingewijde’ die praatgraag zijn informatie deelt met weekblad Privé. Hoewel deze verhalen vaak meer roddels lijken dan feiten, zorgen ze toch keer op keer voor nieuws. Zo is er recent gesuggereerd dat Marco nooit meer zal optreden, en er zelfs sprake zou zijn van een mogelijke emigratie naar Italië. Deze laatste bewering is echter door zijn moeder Mary Borsato direct naar het rijk der fabelen verwezen.
Flauwekul en roddels
De afgelopen weken werd er in de media druk gespeculeerd over de toekomstplannen van Marco Borsato. Een van de hardnekkige geruchten die de ronde deden, is dat Marco nooit meer op het podium zal staan, zelfs niet als hij vrijgesproken wordt van de beschuldigingen van ontucht met een minderjarige. Dit nieuws kwam voor velen als een schok, gezien de lange carrière en enorme populariteit van de zanger.
Vervolgens deed een nieuwe roddel de ronde. Een ingewijde, die naar verluidt dicht bij Marco staat, belde wederom met journalist Ben Holthuis van Privé en vertelde dat Marco plannen zou hebben om naar Italië te verhuizen. Dit zou echter pas gebeuren nadat de rechter een definitieve uitspraak heeft gedaan in zijn zaak. Marco zou volgens deze bron willen voorkomen dat zijn vertrek als ‘vluchtgedrag’ wordt geïnterpreteerd. Hiermee kwam opnieuw de suggestie naar voren dat de zanger de druk en negatieve publiciteit in Nederland zou willen ontvluchten door zijn toevlucht te zoeken in zijn vaderland Italië.
Hoewel deze roddels breed uitgemeten werden in de media, lijkt er weinig waarheid in te schuilen. Dat werd al snel duidelijk toen Mary Borsato, Marco’s moeder, haar geduld verloor en voor de camera van Shownieuws openhartig reageerde op de geruchten.
Mary Borsato: “Flauwekul”
Voor de camera van Shownieuws maakte Mary Borsato korte metten met de geruchten over een mogelijke emigratie van haar zoon. “Nou, dat is flauwekul schat,” begon ze. “Misschien een keer op vakantie, maar nee, hij gaat echt niet naar Italië, nee hoor.” Ze liet weten dat Marco het idee om te emigreren nooit bij haar ter sprake heeft gebracht en dat hij geen plannen heeft om Nederland voorgoed te verlaten.
Mary sprak met duidelijke verontwaardiging over de constante stroom van geruchten. Ze benadrukte dat, hoewel een vakantie naar Italië altijd mogelijk is, er absoluut geen sprake is van een definitieve verhuizing. “Ik denk dat ze een vakantie bedoelen. Dat zou kunnen,” voegde ze eraan toe. Vervolgens maakte ze duidelijk dat, zelfs als Marco zou willen emigreren, zij daar een stokje voor zou steken. “We houden hem lekker hier,” sloot ze lachend af.
Concerten zonder Marco
Naast de roddels over een mogelijke emigratie, kwam er recent ook verrassend nieuws over vier geplande concerten met het repertoire van Marco Borsato. Deze concerten zullen plaatsvinden in de Jaarbeurs Utrecht in december, maar zonder dat Marco zelf op het podium zal staan. Het nieuws zorgde voor veel verbazing onder fans en media, vooral omdat Marco zelf niets te maken heeft met deze concerten en er ook niet aan wil meewerken.
In plaats van dat Marco zelf optreedt, zullen andere artiesten zijn liedjes ten gehore brengen. Wie deze artiesten precies zijn, is nog niet bekendgemaakt. Het enige dat duidelijk is, is dat de zanger zelf afstand houdt van dit project. Ondanks het feit dat Marco er niet bij betrokken is, lijkt de organisatie van de concerten toch enthousiast over de animo voor zijn muziek. “Er bestaat grote behoefte aan zijn muziek,” aldus de organisator.
Die behoefte lijkt er inderdaad te zijn, gezien het feit dat er 5.200 kaarten beschikbaar zijn voor de vier concerten, waarvan er inmiddels al honderden verkocht zijn. Dit laat zien dat, ondanks de controverse en het feit dat Marco zelf niet optreedt, zijn muziek nog steeds populair is en veel mensen zijn liedjes live willen horen, zelfs als hij er zelf niet bij is.
Reacties van de familie Borsato
Mary Borsato is duidelijk niet te spreken over de aanhoudende geruchten rondom haar zoon, maar de geplande concerten lijken haar niet te deren. “Het gaat om de muziek, en die staat los van de persoon,” lijkt de algemene teneur te zijn bij de familie. Het feit dat Marco zelf niet betrokken is bij deze concerten, zorgt er volgens Mary voor dat er weinig emotionele betrokkenheid van zijn kant is bij dit initiatief. Zij lijkt zich vooral te willen focussen op wat voor haar het belangrijkste is: haar zoon in Nederland houden en hem steunen in deze moeilijke periode.
Ook Leontine Borsato, Marco’s ex-vrouw, werd door Shownieuws gevraagd naar haar mening over de geplande concerten. Hoewel ze niet ingaat op de details van hun huidige relatie, laat ze wel doorschemeren dat ze het vreemd vindt dat Marco zelf niets met de concerten te maken wil hebben. “Ik begrijp dat het moeilijk voor hem is, maar zijn muziek betekent zoveel voor zoveel mensen. Het is jammer dat hij niet in de positie is om hiervan te genieten,” aldus Leontine.
Leontine lijkt daarmee te wijzen op het verdriet dat Marco waarschijnlijk voelt vanwege de situatie waarin hij zich bevindt. Hoewel de concerten een viering van zijn muzikale carrière kunnen zijn, lijkt het alsof de zanger zich niet op zijn gemak voelt om in de schijnwerpers te staan, zelfs niet op afstand.
Wat brengt de toekomst?
Hoewel het voorlopig onzeker blijft wat de toekomst voor Marco Borsato zal brengen, zowel op persoonlijk als op muzikaal vlak, is één ding duidelijk: zijn muziek blijft populair, ongeacht de storm van negatieve publiciteit waarin hij zich momenteel bevindt. De geplande concerten in december zijn daarvan het bewijs. Of Marco ooit terugkeert op het podium blijft vooralsnog een raadsel, zeker gezien de beschuldigingen en juridische procedures die nog steeds boven zijn hoofd hangen.
De geruchten over een mogelijke emigratie lijken echter definitief van tafel. Mary Borsato maakte dat met haar uitspraken duidelijk en benadrukte dat haar zoon voorlopig gewoon in Nederland blijft. De vraag is nu of Marco ooit weer in staat zal zijn om zijn carrière voort te zetten, of dat hij voor altijd in de schaduw zal blijven van zijn vroegere glorie.
Voor nu blijft het afwachten wat de toekomst brengt voor Marco en zijn familie. Eén ding is zeker: de aandacht van de media zal voorlopig nog niet verdwijnen, en de familie Borsato zal zich moeten blijven weren tegen een constante stroom van geruchten en speculaties. Maar zoals Mary Borsato duidelijk maakt: “We houden hem lekker hier.”

Algemeen
B&B-kijkers gaan helemaal los zeggen allemaal hetzelfde over vertrokken Renske

B&B Vol Liefde: Renske verlaat Daniël in tranen – kijkers reageren massaal
Het leek even alsof Renske een stapje dichter bij haar droomman Daniël was gekomen, maar het avontuur in Tsjechië eindigde voor haar in een emotionele climax. Terwijl sommige kijkers dankzij Videoland al wisten dat dit moment eraan zat te komen, sloeg de aflevering bij het grote publiek alsnog in als een bom.
De illusie van overwinning
Na het vertrek van Shirley voelde Renske zich even de onbetwiste favoriet. Ze zag het als een soort overwinning: Daniël had immers voor háár gekozen, zo leek het. Toch was vanaf het begin duidelijk dat Daniël nauwelijks affectie toonde richting Renske. Hij gaf steeds aan rustig te willen ontdekken wat er mogelijk was, zonder beloftes te doen.
Toch bleef Renske geloven dat zij degene was met wie Daniël een toekomst zou opbouwen. In haar ogen was de klik duidelijk, al zagen kijkers op televisie vooral hoe zij meer gevoelens ontwikkelde dan hij.
De hottub-scène die alles veranderde
De bom barstte toen Renske Daniël in de hottub aantrof met Danique. Voor Renske voelde dit als een verraad. Ze had zichzelf ervan overtuigd dat Daniël haar droomman was, en dat dit verhaal richting een happy end ging. De confrontatie werd fel en emotioneel.
Woest verliet ze de B&B en zocht ze haar toevlucht in een hotel in de buurt. “Schandalig om mij zo te behandelen,” liet ze weten, al had Daniël nooit uitgesproken dat hij verliefd op haar was of plannen maakte voor een relatie.
Een gesprek de volgende ochtend
Toch keerde Renske de volgende ochtend terug voor een gesprek met de B&B-eigenaar. Nog steeds teleurgesteld beet ze Daniël toe dat hij volgens haar “niet is wie hij zegt te zijn.” Waar dat vandaan kwam, bleef voor de kijkers onduidelijk. Voor velen leek het vooral alsof Renske in haar eigen werkelijkheid bleef geloven.
Daniël bleef kalm en benadrukte nogmaals dat hij eerlijk wilde zijn over zijn gevoelens. Zijn klik met Danique voelde voor hem sterker en echter, hoe pijnlijk dat ook was voor Renske.
Kijkers reageren massaal
Op sociale media werd het gedrag van Renske breed besproken. Veel kijkers vonden haar reactie buiten proportie en hadden moeite met de manier waarop ze de situatie interpreteerde.
Een greep uit de reacties:
-
“Renske heeft echt hulp nodig. Ze kan gewoon niet accepteren dat Daniël iemand anders leuk vindt.”
-
“Ik vraag me serieus af of er voor B&B Vol Liefde vooraf geen psychologische test wordt gedaan.”
-
“Ze dacht echt dat ze Daniël al helemaal binnen had. Maar het was te verwachten dat dit misging, omdat ze in haar eigen werkelijkheid bleef geloven.”
Anderen reageerden wat luchtiger, door te zeggen dat Renske zich misschien maar moet aanmelden voor een volgend datingprogramma – al waren de woorden vaak scherp en niet altijd vriendelijk.
Drama queen of pech in de liefde?
Wat je mening ook is, één ding staat vast: Renske zorgde voor vuurwerk in dit seizoen van B&B Vol Liefde. Haar emotionele reacties, haar overtuiging dat Daniël haar prins op het witte paard zou worden, en de harde confrontatie toen dit anders bleek te zijn, maakten diepe indruk.
Of ze nu als drama queen wordt gezien, of als iemand die simpelweg pech heeft in de liefde: Renske liet een onuitwisbare indruk achter.
Weet het natuurlijk niet zeker. Maar ik vermoed dat ervoor B&B Vol liefde vooraf geen psychologische test afgelegd wordt😉#benbvolliefde
— Mark Rivers (@Lightpoint_Mark) August 26, 2025
#benbvolliefde #Renske heeft echt hulp nodig. Dit is niet normaal.
Ze pikt het niet dat Daniel iemand anders leuk vindt.— Kimmie (@kimmiewitteman) August 26, 2025
Renske is een drama queen pur sang, die dacht dat zij “Daan” al helemaal in the pocket had. Begrijp best dat zij upset was, maar door haar eigen werkelijkheid te creëeren en daarin te geloven, was dit eigenlijk wel te verwachten. #benbvolliefde pic.twitter.com/YcxdsqL19o
— Marianne🌞🐾Ook Blue Sky @marianner.bsky.social (@montflor) August 26, 2025
Renske kan zich nu opgeven voor het nieuwe programma: "Daten met psychos" #benbvolliefde pic.twitter.com/NZVSpunuOM
— Mike De Vries (@MikeDeV75061620) August 26, 2025
Conclusie
Het liefdesavontuur van Renske bij Daniël eindigde in teleurstelling en tranen, maar ook in veel discussie onder kijkers. Terwijl Daniël zijn hart volgde en koos voor Danique, bleef Renske achter met gebroken verwachtingen.
De aflevering bevestigt opnieuw waarom B&B Vol Liefde zo’n kijkcijferhit is: de mix van romantiek, teleurstellingen, hoop en menselijke emoties houdt het publiek op het puntje van de stoel. En voor Renske? Misschien wacht er na dit avontuur toch nog ergens anders een nieuw hoofdstuk – eentje waarin haar gevoelens wél volledig worden beantwoord.