-

Algemeen

‘Ondergedoken’ Samantha de Jong (Barbie) laat haar nieuwste ‘aanwinsten’ zien!

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Samantha de Jong, beter bekend als Barbie, lijkt de laatste tijd opnieuw veel aandacht van de media te krijgen.

De voormalige reality-ster heeft een bewogen en turbulent leven geleid, gekenmerkt door pogingen tot zelfm00rd, 0verdosissen, auto-0ngelukken, onverwachte zwangerschappen, coma’s en zelfs gedwongen pr0stitutie.

Haar leven zou genoeg stof bieden voor wel tien boeken. Onlangs vertelde Samantha haar verhaal bij PowNed, waar ze aangaf ondergedoken te zitten.

Echter, volgens Juicechannel wordt ze bijna dagelijks op straat in Den Haag gezien, wat vragen doet rijzen over de waarachtigheid van haar situatie.

Juicechannel vermoedt zelfs dat Samantha niet echt ondergedoken zit en nooit daadwerkelijk gedwongen in de pr0stitutie heeft gezeten.

Volgens hen zou Samantha dit verhaal verzonnen hebben om haar ontrouw tijdens de gevangenisstraf van haar vriendje te rechtvaardigen.

Wat hiervan waar is, blijft onduidelijk. Het lijkt erop dat niets ons nog kan verbazen.

Deze week zoekt Samantha opnieuw de schijnwerpers op door te verschijnen als weekgast bij Roddelpraat.

Dennis Schouten en Jan Roos hebben Samantha tussen hen in zitten om niet alleen over haar eigen verleden te praten, maar ook over de problemen van anderen.

De aflevering is in ieder geval levendig geworden, met Samantha die zelfs besluit een kleine striptease te doen.

Voor eventuele fans van Barbie is dit dus een gratis alternatief, in plaats van de €20 die ze op FanCentro vraagt. Veel kijkplezier!

De publieke aandacht voor Samantha, die de afgelopen jaren steeds minder in de media verscheen, roept vragen op over haar motieven en de waarheidsgetrouwheid van haar verhalen.

Haar tumultueuze leven en haar recente optredens bij PowNed en Roddelpraat hebben voor controverse gezorgd, met skeptici die haar geloofwaardigheid in twijfel trekken.

Het feit dat Samantha, ondanks haar beweringen van ondergedoken te zijn, regelmatig op straat wordt gezien, voedt de speculaties over de oprechtheid van haar situatie.

Sommigen suggereren dat ze mogelijk de aandacht opzoekt om haar imago op te poetsen of om financieel gewin te behalen.

Wat er ook waar is, het is duidelijk dat Samantha de Jong een complexe en vaak ondoorgrondelijke persoonlijkheid is, wiens leven voortdurend de aandacht trekt van de media en het publiek.

Haar recente optredens hebben opnieuw vragen opgeroepen over de waarheid achter haar verhalen en de beweegredenen achter haar publieke verschijningen.

Algemeen

Grote verbazing over torenhoge prijzen bij Nederlandse drogist: ‘Meer dan twee keer duurder dan in Duitsland’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Duitse TikTokker verbaasd over hoge prijzen bij Kruidvat: “Alles is hier twee keer zo duur!”

Een Duitse vrouw gaat viraal op TikTok nadat ze haar verbazing uitspreekt over de prijzen in een Nederlands filiaal van Kruidvat. Haar video, waarin ze verzorgingsproducten vergelijkt met die in Duitsland, zorgt voor veel herkenning én ophef bij Nederlandse kijkers. “Denk twee keer na voordat je in Nederland boodschappen doet,” waarschuwt ze met grote ogen.

Verzorgingsproducten fors duurder in Nederland

De video is gemaakt door Liz-Isabell Bulitz, een Duitse contentcreator met ruim 32.000 volgers op TikTok. In het filmpje loopt ze door een Kruidvat-filiaal en laat ze alledaagse producten zien zoals shampoo, tandpasta en deodorant. Daarbij noemt ze telkens de Nederlandse prijs, om die vervolgens te vergelijken met de prijzen in Duitse drogisterijketens zoals DM en Rossmann.

En dat verschil is vaak niet mals.

Zo wijst ze op een droogshampoo die in Nederland 7,99 euro kost, terwijl ze er in Duitsland slechts 3,75 euro voor betaalt. Tandpasta van het merk Elmex is in Nederland geprijsd op 6,89 euro, in Duitsland ligt het in de schappen voor 4,75 euro. Ook deodorant van Nivea blijkt bij ons flink duurder: 5,49 euro tegenover 2,95 euro bij onze oosterburen.

Grootste verschil: haarverf

Het product dat volgens Liz-Isabell met kop en schouders boven de rest uitsteekt qua prijsverschil, is haarverf van L’Oréal. In Nederland kost die 15,99 euro, terwijl Duitse klanten voor exact hetzelfde product nog geen vijf euro hoeven neer te leggen. Daarmee is het prijsverschil liefst 223 procent.

Ze sluit haar video af met een duidelijke boodschap: “Voor een maand aan verzorgingsproducten betaal ik hier 126,80 euro. In Duitsland betaal ik voor exact hetzelfde 51,19 euro. Daarom koop ik mijn cosmetica altijd in Duitsland. Denk goed na voordat je in Nederland boodschappen doet!”

Video raakt gevoelige snaar bij Nederlanders

De TikTok van Liz-Isabell is inmiddels bijna een miljoen keer bekeken. In de reacties stromen de berichten van Nederlandse gebruikers binnen die haar analyse herkennen én begrijpen. “Het verschil met zonnebrandcrème schokt me het meest,” reageert de Nederlandse Cas. Hij doelt op een spuitbus zonnebrand met factor 50 die bij Kruidvat 25,49 euro kost, terwijl die in Duitsland onder de 9 euro blijft.

Een ander schrijft: “Ik kom uit Nederland. Hopelijk begrijpen jullie nu waarom we zo vaak bij jullie in Duitsland winkelen.”

Een opvallende reactie komt van iemand die zelfs structureel de grens overgaat: “Ik neem elke maand de trein van Zwolle naar Gronau. Daar haal ik alles wat ik nodig heb. Zelfs als ik daar lunch in een goed restaurant, ben ik nog meer dan 100 euro goedkoper uit dan wanneer ik in Nederland winkel. Echt bizar.”

Niet iedereen kritisch: “We zijn een aanbiedingenland”

Toch zijn er ook reacties die proberen het prijsverschil in context te plaatsen. Zo wijst iemand erop dat Nederland bekendstaat als een ‘aanbiedingenland’. “Er zijn hier altijd kortingsacties zoals 1 + 1 gratis. Daardoor betaal je zelden de volle prijs, zeker niet bij drogisterijen.”

Die uitleg wordt ondersteund door de Consumentenbond. Woordvoerder Babs van der Staak zei eerder dat Nederlandse winkels bewust inzetten op acties om klanten te trekken. “Vooral bij bekende merken zie je veel bundelaanbiedingen, zoals 3 voor de prijs van 2. Dat maakt directe prijsvergelijkingen lastig.”

Toch nemen de cijfers in de video van Liz-Isabell weinig ruimte voor interpretatie over: zelfs mét aanbiedingen lijkt Nederland voor veel producten een stuk duurder uit te vallen.

Belasting speelt ook een rol

Naast het prijsbeleid van winkels speelt ook belasting een rol in de hogere Nederlandse prijzen. In Nederland betaal je over verzorgingsproducten 9 procent btw. In Duitsland ligt dat percentage op 7 procent, in België zelfs op 6 procent en in Frankrijk op slechts 5,5 procent. Dat verschil is merkbaar in het eindbedrag aan de kassa.

Toch verklaart de btw alleen een klein deel van het prijsverschil, zeker niet de extreme voorbeelden zoals de haarverf van L’Oréal of de zonnebrandcrème.

Prijsverschillen al langer bekend

De opmerkelijke video is niet het eerste signaal dat Nederlanders de grens oversteken om goedkoper uit te zijn. De Consumentenbond wees er eerder al op dat boodschappen in Duitsland gemiddeld 15 procent goedkoper zijn dan in Nederland. Ook België en Frankrijk komen voordeliger uit de bus, met prijsvoordelen van respectievelijk 12 en 20 procent.

Vooral A-merken zijn in Duitsland structureel voordeliger. Volgens onderzoek betaal je in Duitsland gemiddeld 25 procent minder voor grote merkproducten dan in Nederland. Denk aan merken als Nivea, Colgate, Pampers en L’Oréal.

Voor wie vlak bij de grens woont, loont het dus zeker de moeite om inkopen net over de grens te doen — zelfs met reiskosten meegerekend.

Structureel of incidenteel?

De video van Liz-Isabell roept ook vragen op: zijn deze prijsverschillen structureel of gaat het om momentopnames? Volgens prijsvergelijkingssites als Kieskeurig.nl en Consumentenbond-onderzoeken zijn de verschillen vrij constant. Zeker bij drogisterij-artikelen is Duitsland al jaren aanzienlijk goedkoper dan Nederland.

Toch moet erbij worden gezegd dat sommige producten in Nederland weer goedkoper zijn dan in andere landen. Denk bijvoorbeeld aan huismerken van supermarkten, seizoensproducten of bulkacties bij discounters als Lidl en Aldi.

Maar wie trouw is aan A-merken én veel verzorgingsproducten gebruikt, zal in Duitsland simpelweg voordeliger uit zijn.

Een nieuwe gewoonte voor vakantiegangers?

De video van de Duitse TikTokker zorgt niet alleen voor ophef, maar zet ook mensen aan het denken. Steeds meer Nederlanders kiezen er bewust voor om tijdens een weekendje weg of vakantie in Duitsland groot in te slaan. Ook bij Belgen groeit deze trend.

De tip van Liz-Isabell lijkt dan ook goed aan te slaan: “Koop je cosmetica in Duitsland. Je bent de helft goedkoper uit.”

@dailiz_drama

Drogerie Preise 🇩🇪vs.🇳🇱 Der Unterschied ist wirklich enorm👀 Leider nicht nur bei Pflegeprodukten sondern auch bei Hygieneartikeln, sowie Tampons 👑 #netherlands #study #drogerie #kruidvat #rossmann #dm #equestrian #student

♬ origineel geluid – Dailiz_horses🐴

Lees verder