-

Algemeen

De blonde dame die iedereen misleidde over haar leeftijd

Gepubliceerd

op

In een maatschappij waar het streven naar een ideaal schoonheidsbeeld onophoudelijk voelbaar is, staan er vrouwen op die moedig tegen de stroom in zwemmen.

Zij trekken zich niets aan van traditionele standaarden en dagen de sociale verwachtingen over leeftijd en schoonheid uit. Een treffend voorbeeld van dergelijke durf en zelfverzekerdheid is Donna D’Errico, een 54-jarige actrice, beroemd geworden door haar verschijning in “Baywatch”, een serie die in de jaren negentig de strandcultuur en mode van badkleding opnieuw definieerde.

D’Errico’s recente weerwoord op leeftijdsgerichte kritiek via sociale media heeft een essentiële dialoog op gang gebracht over zelfaanvaarding, leeftijdsdiscriminatie, en de waarde van persoonlijke vrijheid.

Leeftijdsdiscriminatie

Donna D’Errico’s antwoord op de kritieken na haar bikini foto op Instagram te hebben geplaatst, dient als een machtig statement over hoe leeftijd irrelevant zou moeten zijn bij de keuze voor persoonlijke uitdrukking en stijl.

De negatieve reacties die insinueerden dat ze “te oud” zou zijn voor het dragen van bikini’s, werden door D’Errico met elegantie en vastberadenheid benaderd.

Haar reactie verdedigde niet enkel haar eigen keuzes, maar diende ook als een inspirerende oproep aan vrouwen wereldwijd om zich niet te laten inperken door de restrictieve standaarden die de samenleving oplegt.

D’Errico benadrukte dat leeftijd geen bepalende factor zou moeten zijn in de wijze waarop vrouwen zich kleden of zichzelf uiten.

De positieve ontvangst van haar houding door fans en volgers, die haar lofden voor haar durf en het zetten van een positief voorbeeld, toont de sterke behoefte en waardering voor rolmodellen die leeftijdsstereotypen ter discussie stellen en pleiten voor een inclusievere visie op schoonheid en zelfexpressie.

Solidariteit

Donna D’Errico is niet alleen in haar strijd tegen leeftijdsdiscriminatie en voor zelfliefde.

Andere invloedrijke vrouwen, zoals het 57-jarige model Paulina Porizkova, hebben soortgelijke ervaringen met kritiek en beoordelingen vanwege hun leeftijd gedeeld, vooral in de context van badkleding en lichaamspositiviteit.

Porizkova’s openhartigheid over de negatieve commentaren op haar bikinifoto’s en haar stelling dat “schoonheid niet gelijk staat aan jeugd”, versterken het idee dat echte schoonheid tijdloos is en dat zelfvertrouwen en zelfaanvaarding krachtige middelen zijn tegen leeftijdsvooroordelen.

Deze vrouwen onderstrepen een fundamentele waarheid: schoonheid en charme nemen niet af met de leeftijd, maar ontwikkelen zich juist tot een diepere en rijkere dimensie.

Hun verhalen en standpunten motiveren tot een herbezinning op de heersende normen over leeftijd, schoonheid, en de vrijheid om jezelf te zijn, ongeacht leeftijd.

Sociale Media

Hoewel sociale media een podium bieden voor zelfuitdrukking en het vieren van diversiteit, belichten de ervaringen van D’Errico en Porizkova ook de negatieve kanten van deze platforms, zoals online kritiek en negativiteit.

Het is cruciaal om een ondersteunende en positieve online gemeenschap te cultiveren, die individuele verschillen viert en waar respect voor persoonlijke keuzes centraal staat.

Schoonheid

De verhalen van Donna D’Errico en andere dappere vrouwen zoals Paulina Porizkova zijn niet slechts een oproep tot actie tegen beperkende leeftijdsnormen, maar dienen ook als inspiratie en versterking voor vrouwen van elke leeftijd.

Ze benadrukken het belang van een samenleving waarin individuele vrijheid, zelfliefde, en het vieren van diversiteit de boventoon voeren, los van leeftijd of andere oppervlakkige criteria.

Kernpunten van het artikel: ‘De blonde dame die iedereen misleidde over haar leeftijd’ – samengevat:

Uitdaging van Leeftijdsstereotypen: Het belang van het uitdagen en herdefiniëren van conventionele leeftijdsnormen en schoonheidsidealen. Empowerment en Zelfaanvaarding: Het verhaal van D’Errico en Porizkova benadrukt de kracht van zelfaanvaarding en de moed om authentiek te leven.

Solidariteit en Gemeenschap: Het benadrukken van het belang van ondersteuning en solidariteit onder vrouwen in hun strijd tegen leeftijdsdiscriminatie en voor lichaamspositiviteit.

De Rol van Sociale Media: De noodzaak van een positievere en inclusievere online cultuur die diversiteit en individuele expressie bevordert. Een Verdiepende Definitie van Schoonheid: Het concept dat schoonheid met de tijd evolueert en dat ware schoonheid diepte, ervaring, en zelfkennis omvat.

Deze beweging tegen leeftijdsdiscriminatie en voor zelfaanvaarding vormt een krachtig bewijs van de onweerstaanbare kracht van persoonlijke vrijheid en de universele waarde van zelfliefde en zelfrespect.

Algemeen

Femke uit Married at First Sight had ook een relatie met deze BN’er

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Femke uit Married at First Sight had mogelijk eerder een relatie met Guido Weijers: dit is wat we weten

In het nieuwste seizoen van Married at First Sight maakt Femke Weijenburg direct indruk. Niet alleen op haar kersverse echtgenoot Olof, maar ook op kijkers door het hele land. Met haar verschijning, charisma en open houding is ze zonder twijfel één van de meest besproken deelnemers van het seizoen. Veel mensen vroegen zich af: waarom doet iemand als Femke eigenlijk mee aan een liefdesexperiment op televisie? Iemand die volgens velen “aan elke vinger tien mannen kan winden” zou het toch ook zonder hulp moeten kunnen vinden?

Toch lijkt Femke bewust gekozen te hebben voor deze sprong in het diepe. Wat veel kijkers echter niet weten, is dat ze een bijzonder verleden heeft met enkele bekende Nederlanders. Haar relatie met voormalig profkeeper Piet Velthuizen is al uitgebreid in de media besproken. Maar nu duiken er ook foto’s op uit een nog verder verleden, waarin ze te zien zou zijn met niemand minder dan cabaretier Guido Weijers. Heeft Femke dan nóg een BN’er aan haar liefdesgeschiedenis toegevoegd?

Een bekend gezicht bij MAFS

Femke is veertiger, moeder van twee kinderen en momenteel te zien in het populaire programma Married at First Sight. In het programma wordt ze gekoppeld aan Olof, een energieke en spraakzame Brabander die meteen gecharmeerd is van haar. Hun bruiloft leverde gemengde reacties op: sommige kijkers vonden hen een goed koppel, anderen vonden Olof wat te aanwezig en Femke juist te gereserveerd.

Wat direct opvalt is hoe gemakkelijk Femke zich voor de camera beweegt. Ze is duidelijk gewend aan spotlights. Dat is niet zo gek: ze heeft ervaring als model, werkte in het verleden in de marketing en trad regelmatig op de voorgrond tijdens evenementen. Bovendien was ze eerder samen met een bekende Nederlandse profvoetballer.

De relatie met Piet Velthuizen

In 2012 had Femke een relatie met Piet Velthuizen, destijds keeper bij onder andere Vitesse en het Nederlands Elftal. Hun liefde leek in het begin veelbelovend. Het stel kreeg samen twee kinderen en verscheen af en toe in interviews en op sociale media. Toch bleek het leven met een topsporter niet zonder uitdagingen. Uiteindelijk gingen Femke en Piet uit elkaar, hoewel de precieze reden nooit publiekelijk werd besproken. Femke liet in een emotioneel Facebookbericht weten dat ze er ineens alleen voor stond: “Met een kindje van één en over een paar weken ook een dochtertje… geen woorden.”

Sindsdien is ze single en heeft ze zich volledig gericht op haar rol als moeder, carrièrevrouw en – nu – kandidaat in een van de populairste datingprogramma’s van Nederland. Maar blijkbaar kent Femke’s verleden nog meer verrassingen.

Opgedoken foto’s met Guido Weijers

Fotograaf Edwin Janssen heeft onlangs oude beelden gepubliceerd van een modeshow van couturier Ronald Kolk, die plaatsvond in het najaar van 2010. Op deze beelden is te zien hoe Femke aanwezig is op het evenement, samen met een man die volgens de bijschriften niemand minder is dan cabaretier Guido Weijers. Het lijkt er sterk op dat de twee destijds een setje vormden, hoewel daar in de media nooit eerder melding van werd gemaakt.

Guido Weijers was in die tijd volop in beeld: hij speelde in diverse televisieprogramma’s, had een rol in de dramaserie Wolfseinde en gooide jaarlijks hoge ogen met zijn Oudejaarsconference. Zijn aanwezigheid op een modeshow was op zich al opmerkelijk, maar de suggestie dat hij daar met Femke was, maakt het extra interessant. Of het daadwerkelijk om een serieuze relatie ging of om een korte flirt, blijft onduidelijk. Twee jaar later had Femke in elk geval al een relatie met Velthuizen.

Femke zelf reageert op de geruchten

Na de ophef over de foto’s heeft Femke inmiddels gereageerd. In een korte verklaring laat ze weten dat ze Guido inderdaad kent, maar dat het “allemaal niet zo spannend” is als het lijkt. “We hebben elkaar in die periode een paar keer gezien bij evenementen, maar van een echte relatie was geen sprake,” aldus Femke. Daarmee lijkt ze de lucht te willen klaren, hoewel de beelden natuurlijk wel aanleiding waren voor speculatie onder kijkers van Married at First Sight.

Ze voegt daaraan toe: “Ik heb een bewogen liefdesleven gehad, maar dat heeft me gemaakt tot wie ik nu ben. Ik sta nu open voor iets oprechts en hoop dat dit experiment me dat kan brengen.” Die openheid en zelfreflectie maken haar juist tot een boeiende kandidate, vinden velen.

Reacties van kijkers

Op sociale media regent het reacties sinds het nieuwe seizoen van MAFS is begonnen. Femke wordt geprezen om haar charme en uitstraling, maar ook om haar openheid over haar verleden. Toch zijn sommige kijkers verbaasd dat iemand als zij zich aanmeldt voor een programma waarbij je met een volslagen vreemde in het huwelijksbootje stapt. “Waarom zou iemand die er zo uitziet en zo’n zelfverzekerde vibe heeft, zich opgeven voor MAFS?”, vraagt een gebruiker zich af op X.

Anderen vinden juist dat haar deelname iets zegt over haar serieuze intenties: “Als je ondanks alles in je verleden tóch nog in de liefde gelooft, dan verdien je echt respect,” schrijft een kijker. Er zijn zelfs fans die hopen dat Femke de nieuwe ster van het seizoen wordt: “Ik kijk alleen nog maar voor Femke en haar stijl. Wat een klassevrouw!”

Is Olof de juiste match?

Hoewel Femke tot nu toe positief in beeld komt, zijn de meningen over haar match Olof verdeeld. De goedlachse ondernemer uit Eindhoven is enthousiast, maar zijn wat opdringerige gedrag en overvloed aan koosnaampjes zorgen bij sommige kijkers voor plaatsvervangende schaamte. Vooral het herhaaldelijk gebruik van ‘mop’, ‘lieverd’ en ‘schat’ roept reacties op als: “Ze kennen elkaar nog geen dag en hij doet alsof ze al vijf jaar samen zijn.”

Toch moet er niet te snel geoordeeld worden, vindt een deel van het publiek. “Misschien is het gewoon zijn manier om te laten zien dat hij zich op zijn gemak voelt,” aldus een kijker. “En Femke lijkt er vooralsnog geen moeite mee te hebben, dus misschien werkt het voor hen.”

De toekomst van Femke bij MAFS

Hoe het huwelijk tussen Femke en Olof zich verder ontwikkelt, blijft vooralsnog een mysterie. De eerste afleveringen laten vooral kennismakingen en eerste indrukken zien. Of er echte liefde ontstaat, zal de komende weken blijken. Dat Femke in het verleden bekendere mannen heeft gekend, lijkt haar zoektocht naar liefde nu niet in de weg te staan. Ze staat open voor iets nieuws en laat het verleden – inclusief eventuele romances met cabaretiers – achter zich.

Wat wel duidelijk is, is dat Femke met haar open houding, elegante uitstraling en boeiende levensverhaal al snel tot de publieksfavorieten behoort. En of het nu met Olof is of niet: heel kijkend Nederland hoopt dat deze krachtige vrouw de liefde vindt die ze verdient.

Blijf op de hoogte van Married at First Sight op RTL 4 of via Videoland, waar je de afleveringen vooruit kunt kijken.

Lees verder