-

Algemeen

Peter Gillis zet Talpa voor het blok en eist flink geld

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Peter Gillis, de bekende vakantieparkenmiljonair en realityster, verscheen onlangs in de eindejaarspodcast van PowNed en onthulde dat hij in gesprek is met Talpa over een mogelijk nieuw seizoen van zijn real-life soap “Massa is Kassa.” Echter, Peter is niet van plan om zichzelf voor een zacht prijsje aan te bieden en wil een aanzienlijke financiële beloning voor zijn medewerking aan het nieuwe seizoen.

Het afgelopen jaar is Peter Gillis herhaaldelijk negatief in het nieuws geweest. Hij is betrokken bij verschillende juridische kwesties en controverses die zijn reputatie hebben geschaad. Zo heeft hij ruzies gehad met enkele gemeenten en zijn enkele van zijn vakantieparken gesloten. Daarnaast was er de veelbesproken zaak met zijn ex-vriendin Nicol Kremers, waarbij de twee elkaar tegenkwamen in de rechtbank in verband met een vaststellingsovereenkomst. Peter eiste meer dan een miljoen euro van Nicol omdat zij zich niet aan de overeenkomst zou hebben gehouden door negatief over hem te spreken in de media.

Een andere kwestie die Peter Gillis achtervolgt, is de aankomende rechtszaak waarin hij wordt beschuldigd van mishandeling door zijn ex-vriendin. Zij beweert dat ze herhaaldelijk door hem is mishandeld en stuurde foto’s naar Patty Brard om haar beweringen te ondersteunen.

Talpa heeft eerder aangegeven dat een mogelijk nieuw seizoen van “Massa is Kassa” pas wordt overwogen na een eventuele veroordeling van Peter Gillis. In de podcast gaf Peter aan dat zijn huidige zakelijke problemen geen invloed zullen hebben op de beslissing over een nieuw seizoen van de realityshow. Hij is echter wel duidelijk over zijn wensen: hij wil aanzienlijk worden gecompenseerd voor zijn deelname aan het programma.

Peter Gillis heeft ook plannen om een boek te schrijven over ondernemerschap, waarin hij zijn ervaringen als ondernemer zal delen en zal ingaan op de uitdagingen waarmee ondernemers te maken kunnen krijgen. Hij is ervan overtuigd dat het boek een bestseller zal worden. Dit project staat op de planning zodra alle lopende juridische zaken zijn afgerond en hij weer in rustiger vaarwater verkeert.

Peter Gillis, de omstreden vakantieparkenmiljonair en bekende persoonlijkheid in Nederland, heeft onlangs in een eindejaarspodcast van PowNed laten weten dat hij in gesprek is met Talpa over een mogelijk nieuw seizoen van zijn realityshow “Massa is Kassa.” Ondanks zijn juridische problemen en negatieve publiciteit van het afgelopen jaar, lijkt Peter Gillis vastbesloten om zijn televisiecarrière voort te zetten.

Het afgelopen jaar is Peter Gillis herhaaldelijk in het nieuws geweest vanwege verschillende controversiële kwesties. Zo heeft hij conflicten gehad met diverse gemeenten waar zijn vakantieparken zijn gevestigd, wat heeft geleid tot sluitingen van enkele parken. Bovendien was er de opvallende zaak met zijn ex-vriendin Nicol Kremers, waarbij ze elkaar tegenkwamen in de rechtbank vanwege een vaststellingsovereenkomst die ze hadden gesloten. Peter eiste meer dan een miljoen euro van Nicol omdat zij zich volgens hem niet aan de overeenkomst had gehouden door negatief over hem te spreken in de media.

Een andere zaak die Peter Gillis achtervolgt, is de naderende rechtszaak waarin hij wordt beschuldigd van mishandeling door zijn ex-vriendin. Zij beweert dat ze herhaaldelijk door hem is mishandeld en heeft foto’s naar buiten gebracht om haar beweringen te ondersteunen.

Talpa, het mediabedrijf van John de Mol, heeft eerder aangegeven dat een mogelijk nieuw seizoen van “Massa is Kassa” pas wordt overwogen na een eventuele veroordeling van Peter Gillis. In de podcast van PowNed liet Peter echter weten dat zijn juridische problemen geen invloed zullen hebben op zijn deelname aan het programma. Hij maakte duidelijk dat hij vooral geïnteresseerd is in de financiële beloning die hij voor zijn medewerking zal ontvangen.

Naast zijn televisiewerk heeft Peter Gillis ook plannen om een boek te schrijven over ondernemerschap. In dit boek wil hij zijn ervaringen als ondernemer delen en ingaan op de uitdagingen waarmee ondernemers te maken kunnen krijgen. Hij gelooft dat het boek een bestseller zal worden zodra hij al zijn lopende juridische zaken achter zich heeft gelaten en weer in rustiger vaarwater verkeert.

Het lijkt erop dat Peter Gillis, ondanks alle tegenslagen en controverse, vastberaden is om zijn carrière voort te zetten en te blijven werken aan zijn imago in de media. De onderhandelingen met Talpa zullen bepalen of “Massa is Kassa” terugkeert op televisie met Peter Gillis in de hoofdrol.

Algemeen

Landelijke terugroepactie van VIJF supermarkten en NVWA om levensgevaarlijke bacterie in veelgekocht beleg

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Supermarkten waarschuwen voor besmette boerenmetworst: “Eet dit product niet”

Verschillende grote supermarktketens in Nederland hebben een veiligheidswaarschuwing uitgegeven voor boerenmetworst die mogelijk besmet is met een schadelijke bacterie. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft inmiddels een officieel bericht gedeeld waarin consumenten dringend wordt verzocht de betreffende producten niet te eten.

Het gaat om boerenmetworst die verkocht is bij Boon’s Markt, Hoogvliet, PLUS, Poiesz en Spar. In de producten kan de zogenoemde STEC-bacterie aanwezig zijn — een variant van de bekende E. coli-bacterie die in zeldzame gevallen ernstige gezondheidsklachten kan veroorzaken.


Groot alarm bij supermarkten

De waarschuwing verscheen dinsdagavond op de officiële kanalen van de NVWA en werd vrijwel direct door meerdere supermarkten overgenomen. De voedselwaakhond benadrukt dat het niet om een klein incident gaat: de besmetting heeft betrekking op meerdere productiebatches met verschillende houdbaarheidsdata.

In de waarschuwing staat duidelijk vermeld:

“De shiga-toxine-producerende E. coli-bacterie (STEC) kan aanwezig zijn in deze producten. Deze bacterie kan ernstige gezondheidsrisico’s vormen voor mensen met een lage weerstand, zoals z!eken, zwangere vrouwen, jonge kinderen en ouderen.”

De boodschap is helder: eet de boerenmetworst niet, en lever het product eventueel in bij de supermarkt waar het gekocht is.


Om welke producten gaat het precies?

De terugroepactie betreft verschillende verpakkingen en merken van boerenmetworst die onder andere bij Boon’s, Hoogvliet, PLUS, Poiesz en Spar werden verkocht. Hieronder een overzicht van de betrokken producten zoals vermeld door de NVWA:

Boon’s Markt

  • Boon boerenmetworst 125g

    • Streepjescode: 2352694000001

    • THT: 28-11-2025

  • Slagerskwaliteit boerenmetworst 150g

    • Streepjescode: 8710624351724

    • THT: 9-12-2025 en 16-12-2025

Hoogvliet

  • Hoogvliet boerenmetworst

    • Streepjescode: 2393753000006

    • THT: 4-12-2025

  • Slagerskwaliteit boerenmetworst 150g

    • Streepjescode: 8710624351724

    • THT: 9-12-2025, 15-12-2025 en 16-12-2025

PLUS

  • Boerenmetworst 125g

    • Streepjescode: 2342523000005

    • THT: 28-11-2025 t/m 1-12-2025

Poiesz

  • Slagerskwaliteit boerenmetworst 200g

    • Streepjescode: 5411461011002

    • THT: 30-11-2025 en 5-12-2025

Spar

  • Spar boerenmetworst 125g

    • Streepjescode: 2342339000008

    • THT: 28-11-2025 t/m 5-12-2025

  • Slagerskwaliteit boerenmetworst 150g

    • Streepjescode: 8710624351724

    • THT: 15-12-2025 en 16-12-2025

Wie een van deze producten in huis heeft, wordt dringend verzocht het product niet te consumeren en contact op te nemen met de winkel voor verdere instructies.


Wat is de STEC-bacterie?

De waarschuwing draait om de aanwezigheid van de STEC-bacterie — voluit Shiga-toxine-producerende Escherichia coli. Deze bacterie is een variant van de gewone E. coli-bacterie, die van nature voorkomt in de darmen van mensen en dieren.

In de meeste gevallen is E. coli onschuldig, maar sommige varianten, zoals STEC, kunnen giftige stoffen aanmaken die infecties veroorzaken in het spijsverteringskanaal.

Volgens de NVWA kunnen besmettingen leiden tot maag- en darmklachten zoals:

  • Buikkrampen

  • Misselijkheid

  • Diarree (soms met bloed)

  • In zeldzame gevallen: koorts of uitdrogingsverschijnselen

Voor gezonde volwassenen verdwijnen de klachten meestal vanzelf, maar bij kwetsbare groepen — zoals jonge kinderen, ouderen en zwangere vrouwen — kan de infectie ernstiger verlopen.


Hoe ontstaat besmetting?

De STEC-bacterie kan in voedsel terechtkomen via rauw vlees, besmet water of onhygiënische omstandigheden tijdens de productie. In dit geval lijkt de bron te liggen bij één van de leveranciers van boerenmetworst, maar onderzoek loopt nog.

Besmetting kan ook optreden door kruisbesmetting in de keuken. Dat gebeurt bijvoorbeeld wanneer rauwe producten in contact komen met keukengerei of oppervlakken die daarna niet goed worden schoongemaakt.

“De bacterie wordt vaak overgedragen via rauw of onvoldoende verhit voedsel,” aldus de NVWA. “Een goede keukenhygiëne blijft daarom essentieel.”


Advies van de NVWA

De NVWA benadrukt dat consumenten geen risico moeten nemen en de boerenmetworst direct uit de koelkast moeten halen als die binnen de genoemde productiedata valt.

Hun advies luidt:

  1. Eet de boerenmetworst niet.

  2. Breng het product terug naar de winkel.

  3. Reinig oppervlakken en keukengerei die mogelijk in contact zijn gekomen met de worst.

  4. Was grondig de handen na het aanraken van het product.

Wie gezondheidsklachten ervaart na het eten van boerenmetworst, wordt aangeraden contact op te nemen met de huisarts.


Supermarkten reageren

De betrokken supermarkten hebben inmiddels zelf ook waarschuwingen op hun websites geplaatst. De toon van die berichten is eensgezind: veiligheid staat voorop.

Een woordvoerder van PLUS zegt:

“We nemen deze melding zeer serieus en werken nauw samen met de NVWA om de situatie op te volgen. Klanten die het product hebben gekocht, kunnen het kosteloos terugbrengen.”

Ook Hoogvliet en Spar bevestigen dat alle getroffen producten uit de schappen zijn gehaald.


Hoe kun je besmetting voorkomen?

Hoewel de waarschuwing specifiek over boerenmetworst gaat, gebruiken experts het moment om consumenten eraan te herinneren hoe ze voedselveiligheid in het algemeen kunnen verbeteren.

De belangrijkste tips van de NVWA:

  • Was handen grondig vóór en na het bereiden van voedsel.

  • Bak vlees goed door en vermijd het eten van rauw vlees.

  • Gebruik aparte snijplanken voor rauw vlees en andere producten.

  • Was groenten en fruit zorgvuldig onder stromend water.

  • Gebruik gepasteuriseerde zuivelproducten.

Met deze basisregels verklein je de kans op besmetting aanzienlijk, ook buiten dit specifieke incident om.


Wat als je de boerenmetworst al hebt gegeten?

Mensen die onlangs boerenmetworst uit de genoemde batches hebben gegeten, hoeven niet direct in paniek te raken, benadrukt de NVWA.

“De kans op klachten is klein, maar niet nul. Wie zich niet lekker voelt of maag- en darmklachten krijgt, kan het beste even contact opnemen met de huisarts.”

De incubatietijd van STEC-infecties varieert van enkele uren tot een week. Meestal verdwijnen milde klachten vanzelf, maar medische controle kan nodig zijn bij aanhoudende symptomen.


Consumenteninformatie

De NVWA heeft op haar website een speciaal overzicht geplaatst met alle betrokken producten en supermarkten. Daar kunnen consumenten ook actuele updates vinden over de lopende terugroepactie.

Het bericht is bovendien gedeeld via het officiële X-account van de NVWA, waar nogmaals werd herhaald:

“Eet de boerenmetworst niet. Controleer houdbaarheidsdata zorgvuldig. Zie onze website voor details.”

De waarschuwing wordt breed gedeeld door consumentenorganisaties en nieuwsplatforms, zodat het bericht zoveel mogelijk mensen bereikt.


Conclusie

De waarschuwing voor boerenmetworst is een belangrijk voorbeeld van hoe snel supermarkten en toezichthouders kunnen reageren wanneer de voedselveiligheid in het geding is.

Hoewel de situatie vooralsnog onder controle lijkt, benadrukken experts het belang van voorzorg en hygiëne in de keuken. Door alert te zijn op houdbaarheidsdata en meldingen van de NVWA, kunnen consumenten zichzelf en hun gezin beschermen.

Voor wie nog een verpakking boerenmetworst in huis heeft: controleer het label en breng het terug naar de winkel. Zo helpt iedereen mee om onnodige gezondheidsrisico’s te voorkomen.

Lees verder