-

Algemeen

Dreigende Horrorstorm nadert genadeloos: “Alle seinen op rood!”

Maak je klaar, want de stoelriemen moeten vast. Volgens alle vooraanstaande meteorologische instituten in ons land, waaronder het KNMI, Weeronline en Buienradar, staat ons vannacht een meedogenloze en krachtige storm te wachten.

Deze storm is zo intens dat hij zelfs een naam heeft gekregen: Elin, zoals onlangs gemeld door zowel De Telegraaf als Hart van Nederland.

Storm Elin zal het grootste deel van Nederland met rust laten, maar in de kustgebieden zal een krachtige wind opsteken.

Verwacht wordt dat de windsnelheden landinwaarts tot 75 kilometer per uur kunnen bereiken, wat stevig is maar nog geen reden tot paniek zoals rondvliegende dakpannen of omvallende bomen.

In de kustgebieden zal de wind echter aanzienlijk harder tekeergaan, met windsnelheden tot wel 90 kilometer per uur. Dat is ongetwijfeld indrukwekkend.

Wat betreft timing verwacht het KNMI dat Storm Elin rond 01.00 uur vannacht zal beginnen en aanhoudend hevig zal zijn tot zondagochtend 09.00 uur.

Het KNMI heeft voorlopig code geel afgegeven, wat geldt voor de provincies Noord-Holland, Friesland, Flevoland, Zuid-Holland en Zeeland.

Deze weerwaarschuwing is ook van toepassing op het Wadden- en het IJsselmeergebied.

Wat betreft morgenochtend, verwachten we stevige regenval in het noorden en oosten, waar de lucht overwegend bewolkt zal zijn.

Daarna zal het weer iets opklaren, en de zon zal zich zelfs kort laten zien.

Desondanks blijft het winderig. Tegen de late ochtend zal de wind matig tot vrij krachtig zijn, en de hevige windstoten zullen geleidelijk afnemen.

In de middag zal het een tijdje droog zijn, met enkele zonnige momenten, maar later opnieuw bewolking en intense wind, vergezeld van regen.

Gelukkig blijft het niet al te koud, met temperaturen tussen de 9 en 11 graden Celsius, dus qua temperatuur hebben we niets te klagen.

Naarmate de avond valt, zal er wijdverspreide regenval zijn vanuit het westen, en deze regen zal ook ’s nachts aanhouden.

Ondanks de neerslag blijft het echter relatief zacht, met temperaturen tussen de 7 en 10 graden Celsius.