Nieuwste
Scholenkoepel past regel aan: studenten mogen weer geslagen worden
Een scholenkoepel in de Amerikaanse staat Missouri heeft een regel van 20 jaar terug ingevoerd. Leraren mogen kinderen weer slaan om hun gedrag te corrigeren.
De ouders kregen op de eerste schooldag te horen dat het beleid was aangepast. Het bestuur liet weten dat fysiek geweld weer toegelaten is.
Leraren die geweld gebruiken moeten wel een verslag maken voor de inspecteur om uit te leggen waarom ze een tik uitdeelden. Geweld mag wel alleen gebruikt worden als laatste redmiddel, als er dus echt geen andere optie is.
De twintig jaar oude regel wordt terug ingevoerd na een enquête bij ouders, leerlingen en schoolpersoneel. Schoolinspecteur Merlyn Johnson zegt dat de ouders hen bedankten om de regel opnieuw in te voeren. “Er waren verzoeken van ouders om ons opnieuw naar de regels te laten kijken.”