Nieuwste
Brandweerman verklapt laatste woorden prinses Diana
Het is ondertussen 25 jaar geleden dat prinses Diana op tragische wijze verongelukte in Parijs. Nu onthult een van de brandweerlieden, die als eerste ter plaatse kwam, wat haar laatste woorden waren.
Diana overleed op 31 augustus 1997 tijdens een zwaar auto-ongeluk in Parijs. De prinses was toen 36 jaar oud. Ook de bestuurder en haar metgezel Dodi Fayed lieten het leven. Hun auto crashte in de Pont de l’Alma tunnel en kort daarna waren de hulpdiensten ter plaatse. Brandweerman Xavier Gourmelon zag haar toen voor het eerst en hij had op dat moment geen idee wie ze was. Aanvankelijk dacht hij niet dat de vrouw zwaargewond was, omdat ze bij bewustzijn was en haar ogen open had.
De brandweerman hield haar hand vast en troostte haar. Xavier stelde haar gerust en zei dat ze kalm moest blijven, terwijl ze haar uit de auto hielpen. Diana vroeg hem verbaasd: “Mijn God, wat is er gebeurd?” Even later kreeg ze een hartstilstand.
De brandweerman getuigt aan The Sun: “Ik masseerde haar hart en een paar seconden later begon ze weer te ademen. Dat was een opluchting, want je wilt levens redden. En ik dacht dat ik dat had gedaan. Eerlijk gezegd dacht ik dat ze het zou overleven. Voor zover ik wist was ze in de ambulance nog in leven. Toen hoorde ik later dat ze in het ziekenhuis was overleden. Dat was erg frustrerend.”
Xavier gaat verder: “Ik weet dat er serieuze inwendige verwondingen waren. Ik denk nog vaak aan het gebeuren. De herinnering van die avond zal me altijd bijblijven. Ik had geen idee dat het om prinses Diana ging. Pas toen ze in de ambulance gedragen werd, zei één van de medewerkers dat zij het was.” Tot op de dag van vandaag houden de laatste woorden van Diana iedereen nog bezit. Want wat is er indertijd daadwerkelijk gebeurd?