Nieuwste
Met booster heb je zoveel minder procent kans om omikron te krijgen
Gevaccineerden die een boosterprik nemen, hebben de helft minder kans om besmet te raken met omikron. Dat concluderen onderzoekers van het RIVM.
Mensen die eerder al eens corona hadden, zijn minder goed beschermd. Hun kans op infectie met een booster daalt met 38 procent.
Half miljoen Nederlanders
Het onderzoek bestudeerde de gegevens van een half miljoen Nederlanders die zich bij de GGD lieten testen. De resultaten bevestigen dat de vaccins en vroegere infecties minder bescherming bieden tegen omikron dan tegen de delta-variant.
Mensen die na volledige vaccinatie toch besmet raakten en later een boosterprik namen, hebben met 76 procent de beste bescherming.
Beschermingsduur booster
Na verloop van tijd zijn de coronavaccins minder effectief. Mensen die alleen de basisvaccinatie kregen, zijn volgens een studie nog maar voor 33 procent beschermd tegen omikron. Ongevaccineerden die eerder besmet waren, zijn slechts 25 procent beschermd. De vraag is dan hoe lang de bescherming van de booster duurt. Wel is al duidelijk dat een booster wel aanzienlijk beschermd tegen een ziekenhuisopname wegens corona.