-

Nieuwste

Na Zwarte Piet zorgt ook paard van Sinterklaas voor felle discussie

Sinterklaas

Het Sinterklaasfeest blijft de gemoederen bedaren in de Amsterdamse raad. Na Zwarte Piet ligt ook het paard van de goedheiligman onder vuur.

GL en PvdD hadden een motie ingediend om geen subsidies meer te verlenen aan evenementen met dieren. De groene partijen vinden dat onder meer de subsidie voor Jumping Amsterdam moet worden geschrapt. CVD-raadslid Diederik Boomsma merkte op dat ook het Sinterklaasfeest hier dan onder zou vallen.

Moet paard Sinterklaas verdwijnen?

Aanvankelijk ontkenden de indieners van de motie nog dat dit ook zou gelden voor het paard van Sinterklaas. Uiteindelijk moesten ze dat toch toegeven, waarop commotie ontstond in de raad. Diederik Boomsma zei geschokt te zijn dat het paard van de Sint dan maar moest verdwijnen.

Idioten

Boomsma is helemaal klaar met de linkse reflex om zowat alles te willen verbieden. Hij vertelde: “Volslagen krankzinnig wat links Amsterdam hier allemaal wil verbieden en onmogelijk maken: vissen, paardrijden, maneges, en nu willen ze ook nog het paard van Sinterklaas afpakken. Afblijven! Straks willen de partijen ook nog zijn baard afknippen. Het is volkomen van de zotte. De idiotie dat je vanuit de Stopera zo moet opdringen en dingen wel uitbannen waar zoveel mensen plezier aan beleven. Sportvisserij is geweldig: kinderen die vissen komen buiten en leren over de natuur; paardrijden schept juist een band tussen mensen en dieren, dat moet je koesteren.”