-

Nieuwste

Geel boekje met coronavaccinatie is dus geen reisbewijs

gele boekje

Het gele boekje met de vaccinaties is geen officieel bewijs van de coronaprik. Nederlanders kunnen het niet gebruiken om te reizen. Alleen het digitale Europese vaccinatiebewijs is een reisbewijs. Iedere gevaccineerde Nederland moet dit voor de zomer kunnen hebben.

Vanaf maandag zetten de GGD’s wel een stempel in het boekje als mensen dat vragen. Het boekje is in de meeste landen echter geen vaccinatiebewijs tegen corona. Dat benadrukt nu ook het ministerie van Volksgezondheid.

Een woordvoerder licht toe: “Het is heel handig om in het buitenland te weten of te kunnen tonen welke vaccinaties iemand heeft gehad. En sommige landen nemen wel genoegen met zo’n boekje als bewijs voor een vaccinatie tegen de gele koorts. Maar voor de coronaprikken heeft het boekje in dat opzicht geen waarde.”

Europees vaccinatiepaspoort

Op 15 juni vergadert de EU over het digitale coronapaspoort voor reizen binnen de EU. De verwachting is dat de nieuwe regels dan gelden vanaf 21 juni. Mensen zonder smartphone kunnen de QR-code ook laten printen om te reizen. De WHO aanvaardt het gele boekje dan weer wel als bewijs van vaccinatie.