-

Nieuwste

Avondklokboetes leveren staatskas meer dan 9 miljoen euro op

avondklokboetes

In iets meer dan drie maanden schreef de politie maar liefst 95.000 avondklokboetes uit. In de periode van januari tot april waren er meer dan 1.500 demonstraties. De politie blikt terug en zegt dat de avondklok een zware impact had op hun werk en de hele samenleving.

Daardoor kwam de verbindende taak van de politie in het gedrang. De politie zegt over het aantal avondklokboetes: “Zo hebben agenten de afgelopen maanden vaker repressief moeten optreden dan gebruikelijk.” Ook moest de politie geregeld hardhandig optreden tijdens rellen.

De eerste drie maanden van het jaar klopte de politie meer dan 212.000 overuren. Daarover zegt de politie: “Er is een groot beroep gedaan op politiemedewerkers die te weinig zijn toegekomen aan rust, vrije tijd en aandacht voor thuis.”

Op de overtreding van de avondklok stond een boete van 95 euro. Dat betekent een totaal van 9.025.000 euro voor de staatskas. Het kabinet rechtvaardigde de avondklok met het argument dat ze zo de feestjes zouden kunnen terugdringen.