-

Nieuwste

Kerk op Urk stopt met coronamaatregelen uit onvrede met beleid kabinet

Sionkerk op Urk

De Sionkerk op Urk gooide dit weekend alle coronamaatregelen overboord en liet alle leden weer toe. Zondag waren er tussen de 350 en 400 kerkgangers aanwezig. Op die manier wil de kerkenraad tegemoetkomen aan het geestelijk welzijn van de gemeente.

Iedereen zonder gezondheidsklachten is opnieuw welkom. Dat schreef de Sionkerk haar 600 leden in een brief.

Mondkapjes en anderhalve meter afstand houden zijn niet meer nodig. Voorlichter H. Snoek zegt dat de kerkgangers zich vaak uit beweging wel aan de afstandsregel houden.

Snoek licht de brief toe: “Het is niet dat we het op Urk beter weten of dat we niet luisteren naar de overheid. We willen gehoorzaam zijn aan de overheid, maar wel in samenhang met Gods geboden. We doen dit vanwege het zielenheil van de mens. Het contact lijkt weg. En op de psychische nood van de gemeente wordt niet gelet.”

Snoek voegt er nog aan toe dat demonstranten en voetballers wel dicht bij elkaar mogen staan, en soms zelfs dichter staan, en buiten schot blijven.

Burgemeester Cees van den Bos laat bij monde van een woordvoerder weten dat hij geen bevoegdheid heeft om tussenbeide te komen.