Connect with us

Nieuws

Weerdiensten: Hier gaat het straks keihard onweren

Na een wisselvallige start van de week maakt Nederland zich op voor een periode met zomerse en lokaal zelfs tropische temperaturen. Volgens de laatste weersverwachtingen trekken vandaag nog buien over het land, waarbij plaatselijk ook onweer kan voorkomen. Daarna neemt de warmte snel toe en kan het later deze week in delen van het land oplopen tot maar liefst 36 graden.

Vandaag: buien trekken van west naar oost

De dag begint met een afwisseling van zon en wolken. Vanuit het westen trekken verspreid over het land buien naar het oosten. Tussen de buien door laat de zon zich geregeld zien, waardoor het ondanks de wisselvalligheid aangenaam aanvoelt.

De maximumtemperatuur ligt vandaag tussen de 20 en 23 graden. In de kustgebieden blijft het met ongeveer 20 graden iets koeler dan in het binnenland. Tijdens een regenbui kan de temperatuur tijdelijk enkele graden dalen.

Kans op onweer in het noorden

De buien kunnen plaatselijk stevig uitpakken. Vooral in de noordelijke provincies bestaat kans op onweer.

Daarnaast waait er een matige zuidwesten- tot westenwind. Langs de kust kan de wind af en toe krachtig worden, waardoor het daar fris kan aanvoelen wanneer een bui overtrekt.

Aan het einde van de middag en in de avond verplaatsen de meeste buien zich richting het oosten van het land. Toch blijft de kans op een lokale regenbui bestaan.

Zachte avond en nacht

Ook tijdens de avond blijft het relatief zacht. De temperatuur ligt dan tussen de 18 en 21 graden.

In de nacht wisselen wolkenvelden en opklaringen elkaar af. Plaatselijk valt nog een enkele bui, maar op veel plaatsen blijft het droog.

Lees ook  Man weegt zak spinazie af bij Jumbo en wat hij ontdekt zorgt voor enorme ophef

De minimumtemperatuur varieert van ongeveer 13 graden in het noordoosten tot rond de 18 graden in het zuidwesten.

Morgen opnieuw wisselvallig

Ook morgen begint de dag met een afwisseling van wolken en zonnige perioden.

Verspreid over het land trekken opnieuw enkele buien van west naar oost. Tegen het einde van de ochtend wordt het op de meeste plaatsen droog.

In de middag ontstaat vooral buiten het noorden nog plaatselijk een bui, maar ook die verdwijnen geleidelijk. Daarna breekt op veel plekken de zon door.

De middagtemperatuur ligt tussen de 20 graden in het noorden en ongeveer 24 graden in het zuiden van het land.

Vanaf dinsdag snel warmer

Na de wisselvallige start verandert het weerbeeld duidelijk.

Vanaf dinsdag stroomt warme lucht Nederland binnen. Hoewel er in het noorden nog wat bewolking kan voorkomen, stijgen de temperaturen in vrijwel het hele land.

Langs de kust wordt het naar verwachting tussen de 25 en 27 graden. In het midden, oosten en zuiden stijgt het kwik naar ongeveer 28 tot 30 graden.

Daarmee is op veel plaatsen sprake van zomerse warmte.

Woensdag tropische temperaturen

Woensdag lijkt voorlopig de warmste dag van de week te worden.

In het oosten en zuiden kan de temperatuur oplopen tot ongeveer 35 graden. Ook in het midden van het land wordt het zeer warm.

Aan de kust blijft het dankzij een verkoelende zeewind iets aangenamer, al worden ook daar temperaturen rond de 30 graden verwacht.

Door de combinatie van hoge temperaturen en veel zon kan het benauwd aanvoelen.

Lees ook  Meer details bekend over uitschakeling: ´Knallende ruzie binnen Oranje´

Donderdag mogelijk nog warmer

Ook donderdag blijft de hitte aanhouden.

Volgens de huidige verwachtingen wordt het langs de kust ongeveer 29 graden, terwijl het in het oosten en zuidoosten lokaal zelfs 36 graden kan worden.

Of deze temperaturen daadwerkelijk worden bereikt, hangt af van de exacte windrichting en de hoeveelheid bewolking. Kleine veranderingen kunnen daarbij invloed hebben op de uiteindelijke maximumtemperatuur.

Let op de zonkracht

Niet alleen de temperatuur vraagt de komende dagen om extra aandacht.

Rond het middaguur is de zonkracht hoog. Vooral tussen ongeveer 12.00 en 15.00 uur kan een onbeschermde huid al binnen korte tijd verbranden.

Wie langere tijd buiten verblijft, doet er verstandig aan zich goed in te smeren met zonnebrandcrème, voldoende water te drinken en waar mogelijk de schaduw op te zoeken.

Wisseling van buien naar hitte

De weersverwachting laat daarmee een opvallende omslag zien. Waar Nederland vandaag nog rekening moet houden met stevige regenbuien en lokaal onweer, maakt dat weerbeeld vanaf dinsdag plaats voor zomerse hitte.

Vooral woensdag en donderdag lijken voorlopig de warmste dagen van de week te worden, met op sommige plaatsen tropische temperaturen van ruim boven de 30 graden.

Wie plannen heeft om buiten te zijn, kan daarom het beste zowel de lokale weersverwachting als eventuele waarschuwingen van de meteorologische diensten in de gaten houden. Zo kan rekening worden gehouden met zowel de laatste buien als de warmte die later deze week wordt verwacht.