Connect with us

Nieuws

Grote brand in flatgebouw Antwerpen: zeker zes doden, brandweer zoekt naar meer slachtoffers

Een grote brand in een appartementencomplex op de Antwerpse Linkeroever heeft woensdag een zware tol geëist. Volgens Belgische media zijn daarbij zeker zes mensen om het leven gekomen. Daarnaast raakten meerdere personen zwaargewond. De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt en vrezen dat het dodental mogelijk nog verder oploopt.

Brand brak uit op de begane grond

De brand ontstond woensdagochtend rond 10.00 uur in een groot flatgebouw op de Linkeroever in Antwerpen. Aanvankelijk bestond er onduidelijkheid over de plek waar het vuur was begonnen. Er werd eerst gedacht aan een woning op een hogere verdieping, maar de politie heeft inmiddels bevestigd dat de brand op de begane grond is ontstaan.

De brand verspreidde zich vervolgens razendsnel door het gebouw. Rond het middaguur was het vuur nog altijd niet volledig onder controle en waren brandweerlieden nog bezig met bluswerkzaamheden en zoekacties.

Zeker dertien gewonden

Naast de zes dodelijke slachtoffers zijn ook meerdere mensen gewond geraakt. Volgens de eerste informatie zijn minstens dertien personen gewond geraakt, onder wie verschillende zwaargewonden die met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.

Daarnaast zijn er veel bewoners met lichte verwondingen of rookinhalatie ter plaatse behandeld door ambulancepersoneel.

Zoektocht naar mogelijke slachtoffers

De brandweer is het gebouw systematisch aan het doorzoeken om uit te sluiten dat er nog mensen binnen zijn. Daarbij wordt deur voor deur gecontroleerd.

Omdat nog niet duidelijk is welke bewoners op het moment van de brand thuis waren, houden de hulpdiensten rekening met de mogelijkheid dat er nog slachtoffers worden aangetroffen.

Honderden bewoners geëvacueerd

Alle bewoners van het getroffen appartementencomplex zijn uit voorzorg geëvacueerd. Ook bewoners van een naastgelegen gebouw moesten hun woningen verlaten vanwege de rookontwikkeling en het gevaar van de brand.

Lees ook  Mokerslag voor Ajax: ´Geen terugkeer´

In totaal zijn tientallen mensen opgevangen in een nabijgelegen woonzorgcentrum, waar zij voorlopig worden opgevangen.

Voormalig burgemeester geëvacueerd

Onder de geëvacueerde bewoners bevindt zich ook voormalig burgemeester van Antwerpen Bob Cools. Hij en zijn echtgenote werden door de hulpdiensten uit het gebouw gehaald en voor controle naar het ziekenhuis gebracht.

Cools liet weten opgelucht te zijn dat hij veilig is, maar maakte zich grote zorgen over de schade aan zijn woning, waar hij al tientallen jaren woont.

Oproep aan omwonenden

Vanwege de grote rookontwikkeling stuurden de Belgische autoriteiten een BE-Alert uit naar omwonenden. Zij kregen het dringende advies ramen en deuren gesloten te houden om blootstelling aan rook zoveel mogelijk te voorkomen.

Ondertussen is ook een inzamelingsactie gestart om de getroffen bewoners financieel te ondersteunen tijdens de nasleep van de brand.

Onderzoek naar oorzaak

De exacte oorzaak van de brand is op dit moment nog niet bekend. Zodra de situatie veilig genoeg is, zullen branddeskundigen en de politie een uitgebreid onderzoek starten om vast te stellen hoe het vuur heeft kunnen ontstaan.

Voorlopig ligt de nadruk volledig op de hulpverlening en het doorzoeken van het gebouw naar eventuele overige slachtoffers.